Сан-Нос

Сан-Нос

О препарате

Сан-Нос відноситься до судинозвужувальних засобів для місцевого застосування у оториноларингології.

Показания и дозировка

Показання препарату Сан-Нос:

Гострі респіраторні захворювання, що супроводжуються ринітом, синуситом, євстахіїтом, середнім отитом; цілорічний та сезонний алергічний риніт, іритативний риніт, а також для полегшення проведення риноскопії й інших маніпуляцій у ділянці носоглотки.

Дітям від 6 до 12 років по 1 упорскуванню в кожну ніздрю 2 рази на добу, дітям старше 12 років та дорослим по 1-2 упорскування в кожну ніздрю 2 рази на добу. Тривалість курсу лікування повинна становити до 7 діб. При необхідності застосування препарату більш тривалим курсом, пацієнт повинен знаходитись під пильним наглядом лікаря.

Передозировка

Передозування препарату Сан-Нос:

Можливі нудота, блювання, відчуття серцебиття, головний біль, артеріальна гіпертензія. При передозуванні препарату проводиться симптоматична терапія. Антидотом оксиметазоліну є альфа-адреноблокатори (фентоламін, празозин).

Побочные эффекты

Сан-Нос добре переноситься хворими. Лише іноді можуть спостерігатися свербіж, сухість або подразнення слизової оболонки носа.

Противопоказания

Атрофічний риніт, закритокутова глаукома, гіперчутливість до оксиметазоліну та інших компонентів Сан-Носу, дитячий вік до 6 років.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Сан-Нос не слід застосовувати одночасно з іншими місцевими судинозвужувальними засобами, а також антидепресантами – інгібіторами моноамінооксидази та трициклічними антидепресантами.

Состав и свойства

1 мл розчину містить оксиметазоліну гідрохлориду 0,5 мг;

допоміжні речовини: левоментол, камфора рацемічна, евкаліптол, натрію фосфат однозаміщений або натрію фосфат двозаміщений, натрію едетат (трилон Б), бензалконію хлорид, пропіленгліколь, 0,1 М розчин натрію гідроксиду або 0,1 М розчин кислоти хлористоводневої, вода очищена.

Форма выпуска: Спрей назальний.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинамика. Сан-Нос відноситься до судинозвужувальних засобів для місцевого застосування у оториноларингології. Механізм дії препарату полягає у місцевій стимуляції α-адренорецепторів слизової оболонки носа. При уведенні в порожнину носа він звужує артеріоли слизової оболонки, внаслідок чого зменшує набряк, гіперемію, ексудацію, відновлює носове дихання, зменшує виділення з носа. Сан-Нос зменшує також набряклість слизової оболонки навколо отвору євстахієвої труби, таким чином покращує дренаж при євстахіїті та середньому отиті. Ефірні масла, що входять до складу препарату, сприяють усуненню відчуття подразнення слизової оболонки носа, захищають її від надмірного висихання та пролонгують дію оксиметазоліну. Локальне звуження судин слизової оболонки носа і придаткових пазух виникає через 5 - 10 хвилин після в

порскування Сан-Носу в порожнину носа і триває протягом 8 - 12 годин.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Условия хранения: Зберігати Сан-Нос при температурі не вище +25ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки. Кінцевий термін придатності вказаний на упаковці після слів "Використати до…"

Общая информация

 • Форма продажи:
  безрецептурный
 • Действующее в-о:
  Оксиметазолин
 • Фарм. группа:
  Лекарственные средства, стимулирующие альфа- и альфа + бета-адренорецепторы

Код ATX

 • Препараты для лечения заболеваний респираторной системы
 • Назальные средства
 • Деконгестанты и прочие назальные средства для местного применения
 • Симпатомиметики
 • Оксиметазолин
Примечание
Описание препарата «Сан-Нос» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 5 из 5 возможных на основе 3 голосов
Все лекарства

Сан-Нос — цены в аптеках