Териз

Териз

О препарате

Териз - протитуберкульозний препарат.

Показания и дозировка

Показання препарату Териз:

 • Легеневий і позалегеневий туберкульоз, включаючи туберкульоз нирок і сечостатевої системи (при резистентності мікобактерій туберкульозу до основних протитуберкульозних засобів і неефективності іншої протитуберкульозної терапії).

Дорослі застосовують по 1 капсулі 250 мг 3 рази на день. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 15 - 20 мг/кг маси тіла.

Хворі старше 60 років з масою тіла менше 60 кг приймають по 250 мг 2 рази на добу.

Передозировка

Симптоми передозування препарату Терез: може спостерігатися гостре отруєння, якщо дорослий хворий прийняв більше 1 г препарату. Хронічна токсичність залежить від дозування та може виникати, якщо в організм щодоби надходить більше 500 мг препарату. За необхідності застосування препарату хворими з порушенням функції нирок див. розділи «Протипоказання».

Зазвичай токсичні ефекти виявляються з боку центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, підвищена дратівливість, парестезії, дизартрії, психози. У разі прийому високих доз можливе виникнення периферичних парезів, судом та коми. Етанол підвищує ризик виникнення епілептичних нападів.

Лікування: рекомендується проводити симптоматичне та підтримуюче лікування, активоване вугілля ефективніше для зменшення всмоктування препарату, ніж промивання шлунка. У випадку розвитку нейротоксичних ефектів потрібно застосовувати 200 - 300 мг піридоксину на добу. Під час гемодіалізу теризидон виводиться з крові, але не виключений розвиток токсичного ефекту, що може становити загрозу для життя.

Побочные эффекты

Побічні дії препарату Терез:

З боку центральної нервової системи: судоми, сонливість, головний біль, тремор, дизартрія, запаморочення, сплутаність свідомості, що супроводжується втратою пам’яті, психози, навіть зі спробами самогубства, зміни настрою, підвищена дратівливість, агресивність, периферичні парези, гіперрефлексії, великі та малі напади клонічних судом та кома.

Алергічні реакції: висипання на шкірі, свербіж.

Інші побічні ефекти: мегалобластна анемія, підвищення рівня амінотрансфераз печінки, нудота, печія, діарея, особливо у пацієнтів із захворюваннями печінки.

Є повідомлення про загострення хронічної серцевої недостатності у хворих, які приймали 1 - 1,5 г теризидону на добу.

Противопоказания

Протипоказання препарату Терез:

Підвищена чутливість до теризидону або до інших компонентів препарату. Ниркова недостатність, епілепсія, психози, алкоголізм. Вагітність і період годування груддю. Дитячий вік.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Одночасне застосування етіонаміду потенціює нейротоксичні ефекти теризидону. Алкоголь та теризидон не сумісні, особливо при прийомі великих доз препарату (алкоголь підвищує ризик виникнення епілептичних нападів).

Хворі, які приймають Теріз та ізоніазид, повинні знаходитись під наглядом лікаря, оскільки за цієї комбінації можливе посилення токсичного ефекту на центральну нервову систему і може знадобитися корекція дози.

Состав и свойства

діюча речовина: terizidone;

1 капсула містить теризидону 250 мг;

допоміжні речовини целюлоза мікрокристалічна, динатрію едетат, гіпромелоза, кислота стеаринова, капсула желатинова: желатин, кармоїзин (Е 122), діамантовий синій (Е 133).

Форма выпуска: Капсули.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка. Теризидон повністю блокує фермент, який перетворює аланін в аланіл-аланіндипептид, основний компонент мікробної стінки мікобактерій. Не існує перехресної резистентності з іншими протитуберкульозними препаратами. Теризидон має виражені і широкі протимікробні властивості і значно впливає не тільки на штами, що спричиняють туберкульоз або інфекції сечового тракту, але й на штами, резистентні до інших відомих антибіотиків. МІК (мінімальна інгібуюча концентрація) теризидону до чутливих штамів становить 4 - 130 мг/мл.

Чутливі до теризидону штами Mycobacterium tuberculosis, Bacillus subtilis, Candida albicans, Escherichia coli, Klebsiella pneumonie, Staphylococcus epidermis, Pasteurella multocida, Pseudomonas aeruginosa, Shigella, Salmonella enteritidis, Staphylococcus aureus, різні штами Streptococcus, включаючи S. руogenes і рикетсії, що спричиняють тиф, паратиф, ендемічний висипний тиф.

Фармакокінетика. Найголовнішими властивостями теризидону є здатність забезпечувати високі плазмові та уринарні концентрації після застосування препарату внутрішньо, що робить препарат особливо зручним для лікуваня інфекцій сечовивідного тракту, включаючи хронічні форми.

Абсорбція. Після застосування внутрішньо теризидон швидко і повністю (70 - 90 %) абсорбується при прийомі натще, досягаючи піку плазмової концентрації протягом 2 - 4 годин.

Розподіл. Широко розповсюджується по тканинах і рідинах організму, таких як легені, жовч, цереброспінальна рідина, асцитична рідина, плевральна рідина, синовіальна рідина, лімфа, сперма. Спостерігається дуже добра проникність у цереброспінальну рідину (80 - 100 % плазмової концентрації) з найвищим рівнем при запаленні менінгеальних оболонок.

Метаболізм і екскреція. Екскреція через сечові шляхи відбувається повільно і поетапно, таким чином, навіть через 24 години після застосування внутрішньо плазмовий рівень зберігається на середині пікової плазмової концентрації. Тривала екскреція сечовивідними шляхами призводить до підтримки ефективних сечових концентрацій протягом 12 годин; 60 - 70 % екскретується в незміненому вигляді із сечею шляхом гломерулярної фільтрації; невелика кількість екскретується з калом; невелика кількість метаболізується.

Теризидон має низький ступінь ниркової недостатності і легко переноситься у більшості пацієнтів, таким чином, препарат придатний для тривалого застосування, необхідного при лікуванні туберкульозу.

Условия хранения: 

Зберігати Теріз слід в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Общая информация

 • Форма продажи:
  по рецепту
 • Действующее в-о:
  Теризидон
 • Фарм. группа:
  Противотуберкулезные лекарственные средства

Код ATX

 • Противомикробные препараты для системного использования
 • Противотуберкулезные препараты
 • Противотуберкулезные препараты
 • Прочие противотуберкулезные средства
 • Теризидон
Примечание
Описание препарата «Териз» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4 из 5 возможных на основе 4 голосов
Все лекарства

Териз — цены в аптеках

Похожие по действию