Пас Натрия Гранулы 60%

Пас Натрия Гранулы 60%

О препарате

Пас Натрия Гранулы 60% - протитуберкульозний препарат.

Показания и дозировка

Пас Натрия Гранулы 60% призначають у комбінації з іншими протитуберкульозними засобами для лікування туберкульозу з множинною лікарською резистентністю (MDR-TB) та туберкульозу з широкою лікарською резистентністю (XDR-TB) або у разі коли лікування ізоніазидом та рифампіцином неможливе через резистентність або непереносимість.

Пацієнтам з пітвердженою або очікуваною лікарською резистентністю Натрия Гранулы 60% слід додавати до режиму лікування у комбінації принаймні з одним, бажано з двома, іншими препаратами з підтвердженою або очікуваною активністю до мікобактерій.

Препарат приймають перорально.

Натрия Гранулы 60% слід помістити у склянку води або кислого фруктового соку (апельсиновий), розмішати та негайно випити. Гранули не можна розжовувати, щоб не пошкодити кишковорозчинну оболонку.

Препарат можна приймати незалежно від прийому їжі.

Застосування препарату у режимах лікування з паузами недостатньо вивчене.

Дорослі.

Приймають по одному саше (9,2 г гранул) 2 рази на добу.

Увага: діюча речовина препарату – натрієва сіль аміносаліцилавої кислоти. Вищевказане дозування еквівалентне 4 г аміносаліцилової кислоти 2 рази на добу.

Діти.

Дітям призначають Натрия Гранулы 60% з розрахунку 345 мг/кг/добу, поділивши добову дозу на 2 рівні прийоми.

Вищевказане дозування еквівалентне 150 мг/кг/добу аміносаліцилової кислоти.

Максимальна доза для дітей не повинна перевищувати дозування для дорослих, а саме: 9,2 г гранул 2 рази на добу.

Через вміст натрію препарт слід застосовувати з особливою обережністю дітям до 1 року, особливо до 6 місяців. Слід мінімізувати надходження натрію в організм дитини з інших джерел.

Передозировка

Передозування Натрия Гранулы 60%: Виражена патологія нирок (нефрит), печінки (гепатити, цироз), амілоїдоз, виразкова хвороба, серцева декомпенсація, гіпофункція щитовидної залози, мікседема.

Побочные эффекты

Побічні дії препарату Натрия Гранулы 60%

З боку нервової системи: печінкова енцефалопатія (сплутаність свідомості, сонливість).

З боку кровотворної та лімфатичної систем: лейкопенія, гемолітична анемія (у пацієнтів з дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази), порушення синтезу протромбіну, тромбоцитопенія, агранулоцитоз.

З боку імунної системи: реакції підвищеної чутливості (підвищення температури тіла, бронхоспазм, еозинофільний інфільтрат у легенях, синдром Леффлера).

З боку ендокринної системи: при тривалому застосуванні високих доз – гіпотиреоз.

З боку судинної системи: васкуліти

З боку травного тракту: погіршення і втрата апетиту, нудота, блювання, біль у ділянці шлунка, понос або запор. При появі цих побічних реакцій знижують дозу або короткочасно припиняють застосування препарату.

Побічні реакції виражаються меншою мірою, якщо пацієнт дотримується правильного триразового режиму харчування.

Порушення функції печінки і/або жовчовивідних шляхів: жовтяниця, гепатит, збільшення та болючість печінки.

Порушення функції нирок і сечовивідних шляхів: кристалурія.

З боку шкіри і підшкірних тканин: дерматити (кропив’янка або пурпура), екзантеми, ексфоліативний дерматит.

З боку скелетно-м'язової сполучної тканини: рідкісні болі у суглобах.

З боку обміну речовин та травлення: гіпокаліємія (при тривалому застосуванні пацієнтам з захворюваннями серцево-судинної системи).

Противопоказания

Протипоказання препарата Натрия Гранулы 60%: Виражена патологія нирок (нефрит), печінки (гепатити, цироз), амілоїдоз, виразкова хвороба, серцева декомпенсація, гіпофункція щитовидної залози, мікседема.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

При лікуванні туберкульозу Натрия Гранулы 60% застосовують одночасно кілька препаратів з різним механізмом дії на мікобактерії туберкульозу. При комбінованій терапії сповільнюється розвиток резистентності мікобактерій та відбувається взаємне посилення дії препаратів.

Натрію аміносаліцилат уповільнює розвиток резистентності мікобактерій туберкульозу до ізоніазиду і стрептоміцину. У поєднанні з ізоніазидом виникає ризик розвитку гемолітичної анемії.

Ефективність натрію аміносаліцилату знижується при одночасному застосуванні з амінобензоатами.

При одночасному застосуванні препарату з антикоагулянтами дія антикоагулянтів посилюється, оскільки натрію аміносаліцилат пригнічує синтез протромбіну у печінці.

Пробенецид (урикозуричний препарат) затримує виведення препарату з сечею, у результаті чого підвищується концентрація у плазмі крові натрію аміносаліцилату і збільшується ризик токсичності (необхідно змінити дозу).

Натрію аміносаліцилат може спричинити порушення всмоктування вітаміну В12 та авітаміноз. У таких випадках рекомендується застосовувати парентеральну форму вітаміну В12.

При взаємодії натрію аміносаліцилату з гіпоглікемічними препаратами посилюється гіпоглікемія в крові.

При взаємодії натрію аміносаліцилату з капреоміцином або при застосуванні високих доз препарату у пацієнтів літнього віку з периферичними набряками та артеріальною гіпертензією можливий розвиток гіпокаліємії.

Состав и свойства

діюча речовина: sodium aminosalicylate;

1 г гранул містить натрію аміносаліцилату 600 мг;

допоміжні речовини: натрію метабісульфіт (Е 223), целюлоза мікрокристалічна, кросповідон, олія рослинна гідрогенізована, олія рицинова гідрогенізована, бутилгідрокситолуол (Е 321), етилцелюлоза, кислота стеаринова, дибутилфталат, метакрилатний сополімер (тип B), тальк, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172), хіноліновый жовтий (Е 104).

Форма выпуска: Гранули кишковорозчинні.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка.

Діюча речовина препарату – натрію аміносаліцилат. Препарат виявляє бактеріостатичну активність до мікобактерій туберкульозу.

За туберкулостатичною активністю препарат поступається ізоніазиду та стрептоміцину, тому він застосовується у комбінації з іншими протитуберкульозними препаратами з більшою активністю (ізоніазид та інші препарати гідразиду ізонікотинової кислоти, циклосерин, канаміцин).

Комбінована терапія затримує розвиток звикання до препаратів та посилює дію протитуберкульозних препаратів.

У великих дозах препарат чинить антитиреоїдну дію.

Фармакокінетика.

При прийомі внутрішньо препарат добре всмоктується і проникає в сироватку крові та тканини внутрішніх органів.

Метаболізується головним чином у печінці через 30-60 хв після прийому, де відбувається його ацетилювання і з’єднання з гліцином. За добу із сечею виводиться 90-100 % прийнятої дози.

Условия хранения: 

Зберігати Натрия Гранулы 60% слід при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Общая информация

  • Форма продажи:
    по рецепту
  • Действующее в-о:
    Натрия аминосалицилат
  • Фарм. группа:
    Противотуберкулезные лекарственные средства

Код ATX

  • Противомикробные препараты для системного использования
  • Противотуберкулезные препараты
  • Противотуберкулезные препараты
  • Аминосалициловая кислота и ее производные
  • Натрия аминосалицилат
Примечание
Описание препарата «Пас Натрия Гранулы 60%» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 4 голосов
Все лекарства

Пас Натрия Гранулы 60% — цены в аптеках