Реклама

Як позбавитися болю та набряків у ногах: поради лікаря-флеболога

Як позбавитися болю та набряків у ногах: поради лікаря-флеболога

До 40% жінок можуть скаржитися на симптоми хронічної венозної недостатності. Ще частіше (до 70% випадків) у представниць прекрасної половини людства виявляють ознаки варикозної хвороби вен нижніх кінцівок. У чоловіків ці показники набагато менші: до 17% і 56 % відповідно (J. L. Beebe-Dimme et al., 2005). 

Чому жінки знаходяться в групі високого ризику? Як діяти при перших ознаках хронічної венозної недостатності або варикозної хвороби? З цими та іншими запитаннями ми звернулися до судинного хірурга, флеболога, Юлії Володимирівни Нагалюк.

Чому виникає варикозна хвороба вен нижніх кінцівок?

- Варикоз – це розширення і деформація поверхневих вен. Будь-яка поверхнева вена може перетворитися на варикозно змінену. Але частіше вражаються вени на ногах. Вени нижньої частини тіла піддаються дуже високому тиску крові внаслідок стояння і ходьби.

Функція вен – повертати кров до серця. При цьому вени ніг мають це робити проти сили тяжіння. Це відбувається простіше в молодому віці, завдяки еластичності стінок судин і роботі клапанів вен. Клапани відкриваються, щоб пропустити кров до серця і закриваються, щоб вона не текла назад. Але з часом клапани вен ослаблюються і вже не здані щільно та повноцінно закриватися. Тож частина крові затримується у венах ніг, накопичується там, викликаючи їх трансформацію.

Прискорити розвиток варикозної хвороби та посилити її симптоми можуть додаткові фактори ризику.

Які фактори збільшують ризик варикозного розширення вен нижніх кінцівок?

-Першим фактором, як вже казали, є вік. Але є додаткові фактори.

 • Спадковість
 • Гормональні зміни
 • Стояча і сидяча робота
 • Вагітність
 • Ожиріння

Цей перелік свідчить про те, що ризик виникнення варикозної хвороби є вищим у жінок. При цьому не  всі фактори можна модифікувати. Зокрема, гормональні зміни у жінок, вагітність, несприятлива спадковість – це обставини, які не можливо змінити.

Які симптоми свідчать про розвиток варикозної хвороби?

-На початкових стадіях варикозної хвороби вен нижніх кінцівок розширення поверхневих вен може не спостерігатися. Людина відчуває деякі ознаки, які, можливо, не викличуть в неї особливої тривоги:

 • відчуття важкості та втоми в ногах, дискомфорту;
 • набряки ніг, особливо на гомілках, щиколотках і ступнях;
 • поява судинної сітки темно-червоного або синюшно-фіолетового кольору.
 • зміна кольору шкіри на гомілках (гіперпігментація);

Зазвичай при таких симптомах говорять про хронічну венозну недостатність Але багато хто вважає, що все це – нормальні явища, які мають відбуватися в певному віці або після робочого дня і не потребують ніяких заходів. Якщо нічого не робити на даному етапі хвороби, симптоми можуть посилитися. А через певний час можна буде побачити й розширені та деформовані поверхневі вени ніг. Після цього повернути ногам нормальний вигляд без хірургічного або малоінвазивного втручання буде неможливо.

Як запобігти розвитку та прогресуванню варикозної хвороби?

-При перших ознаках – появі дискомофроту, важкості у ногах та набряках – зазвичай рекомендується вести більш активний спосіб життя, менше часу проводити в стоячому або сидячому положенні, знизити вагу, робити спеціальні вправи, які ефективно усувають набряки ніг, достатній режим пиття. Лікар також може призначити носіння компресійних панчіх або прийом дімфовенотоників – препаратів, які чинять сприятливу дію на судинну  стінку. Корисними можуть бути і гелі, місцевої дії, на основі активних компонентів, які укріплюють стінки капілярів та усувають набряки.

Якщо вже маємо справу з варикозно зміненими підшкірними венами ніг, то метод лікування буде визначати судинний хірург. В теперішній час широко застосовуються малоінвазивні методики. Найбільш розповсюдженими є: ендовенозна лазерна облітерація, радіочастотна абляція, міні-флебектомія, метод біоклею, склеротерапія.

Отже, дуже важливо своєчасно, ще при перших ознаках венозної недостатності, звернутися до  судинного хірурга, лікаря-флеболога та виконувати його рекомендації.

А ще важливо слідкувати за своїм здоров’ям та не нехтувати методами профілактики, на кшталт застосування венотонізуючих засобів для поліпшення стану вен.

­­­­­­­­­­­­­­­­Порада від Likar.info: допомога при болю, важкості у ногах та набряках 

Гірудовен гель – перша допомога при болю в ногах та набряках

Для профілактики варикозу в лабораторії Медичного науково-виробничого об’єднання «БІОКОН» розроблено гель ГІРУДОВЕН на основi екстракту п'явки, кінського каштана, камфори та ментолу.

Слід відзначити, що один з унікальних ферментів слини п’явки – гірудин – був виділений на початку  ХХ сторіччя. Саме тоді було встановлено, що гірудин має активну протитромботичну дію. В цілому біологічно активні речовини, що містяться в слині медичної п'явки чинять унікальну оздоровчу дію на організм людини.

Чому варто обрати ГІРУДОВЕН для усунення ранніх симптомів венозної недостатності?

 ГІРУДОВЕН має високий вміст активних речовин:

 • екстракт слини медичної п'явки – 15%;
 • екстракт кінського каштану – 10%;
 • камфора – 0,3%;
 • ментол – 0,25%.

Екстракт слини медичної п'явки забезпечує одразу декілька важливих ефектів: антикоагулянтний (запобігає згортанню крові), атитромботичний (запобігає утворенню тромбів), протизапальний та інші.

Екстракт кінського каштану містить есцин – біофлавоноїд з потужною протинабряковою дією; відомо, що есцин в 600 разів перевершує класичний флавоноїд рутин по протинабряковій дії (M. Guillaume, F. Padioleau, 1994).

Камфора і ментол чинять аналгезуючий ефект.

Завдяки такому складу ГІРУДОВЕН сприяє усуненню болю, набряків, втоми, відчуття важкості у ногах. ГІРУДОВЕН не тільки позбавить від неприємного відчуття в області вен, але і захистить ваші ноги від можливих серйозних захворювань у майбутньому.

Основні переваги гелю ГІРУДОВЕН:

1. Багатофункціональний засіб, компоненти якого чинять декілька ефектів:

 • знеболюючий;
 • антитромботичний;
 • венотонізуючий;
 • капілярозміцнюючий.

2. Завдяки натуральному складу добре переноситься пацієнтами різного віку.

3. Доступна ціна надає можливість використовувати Гірудовен гель кожному, хто страждає від болю, набряків, відчуття печіння і втоми в ногах.

4. Гірудовен гель швидко всмоктується, не залишає на шкірі неохайних жирних плям і не забруднює одяг.

Завдяки цим перевагам Гірудовен  гель отримав заслужене визнання і довіру покупців. Гірудовен гель можна використовувати як засіб, що сприяє усуненню болю та набряків у ногах при венозної недостатності, а також – як допоміжний засіб при лікуванні варикозу.

Отже, не лінуйтеся та доглядайте за ногами кожен день, використовуючи доступні засоби для профілактики серйозних станів. Але якщо ви все ж помітили в себе перші ознаки цих захворювань, не треба ховати ноги під «максі» – краще якнайшвидше записатися на консультацію та обстеження у лікаря-флеболога.

У наступної публікації, присвяченої проблемам хронічної венозної недостатності та варикозу, ми запитаємо у спеціаліста, як боротися із  судинною сіткою на ногах і чи можливо запобігти її появі.

А зараз ви можете дізнатися про результати конкурсу, який ми проводили разом із компанією «БІОКОН» у Facebook. Можливо, саме ви є щасливим власником набору для догляду за ногами серії «Доктор Біокон».

Вітаємо наших переможців: 

1. Анна Косован
2. Катерина Сиваєва 
3. Оля Овакимян
4. Уляна Мельник 
5. Оксана Юртіна

Поделиться:
Оценка
- 4.5 из 5 возможных (2 отзывов)