Реклама

Судинні «зірочки»: в чому небезпека?

Судинні «зірочки»: в чому небезпека?

Багато хто думає, що судинна сітка (або «зірочки») на ногах – суто косметологічна проблема. Але це не так. «Зірочки» можуть свідчити про порушення тонусу судин нижніх кінцівок, гормональний збій та інші проблеми.

Докладніше про причини виникнення судинної сітки на ногах, ризики, що пов’язані з нею і методи профілактики та лікування розповів судинний хірург, флеболог Олексій Сергійович Родіонов.

Чому виникає судинна сітка на ногах?

– Судинні «зірочки» або телеангіектазії, як їх називають фахівці,  виникають через розширення підшкірних вен. «Зірочки» можуть мати різні відтінки: від темно-синього до пурпурного.

Наявність телеангіектазій на ногах – одна з ознак порушення венозного кровообігу, хронічної венозної недостатності (ХВН) і варикозної хвороби вен. Ця патологія виникає внаслідок витончення судинної стінки та порушення роботи клапанного апарату вен.

Кров з нижніх кінцівок повертається до серця завдяки роботі м’язово-венозної помпи. Коли скорочуються м'язи, вена стискається, і кров піднімається догори, к серцю. Клапани вен не пропускають її в зворотному напрямку. Якщо клапан не виконує свою функцію, кров застоюється в судині, розтягуючи його стінку. В результаті розвивається варикозна хвороба.

Частіше це захворювання виникає у жінок. Вагітність, клімакс, певні фази менструального циклу – ці періоди в житті жінки супроводжуються гормональними змінами, які негативно впливають на стінку судин. Прийом гормональних контрацептивів – також є негативним чинником.

Більшість жінок перше помічають появу судинної сітки після вагітності. В цей період, крім гормональних змін, відбувається збільшення матки та стискання вен малого тазу. Внаслідок цього кров застоюється у венах ніг. Одночасно з судинною сіткою зазвичай з’являються:

 • біль та відчуття важкості у ногах;
 • набряки;
 • відчуття пульсації у судинах ніг;
 • свербіж в області гомілок (нерідко помилково приймається за сухість шкіри);
 • парестезії (відчуття «мурашок», печіння).

Все це – симптоми хронічної венозної недостатності та початку варикозної хвороби вен. Як швидко буде прогресувати хвороба залежить від багатьох факторів, зокрема, спадковості та впливу інших чинників: неправильне харчування, зайва вага, звичка сидіти по-турецьки або «нога на ногу» і т.д.

Що відбувається при прогресуванні варикозної хвороби?

–  На ранніх етапах розвитку варикозної хвороби симптоми можуть проявлятися тільки в певні періоди (після фізичних навантажень, тривалого перебування на ногах, перед менструацією). Але з часом вони стають постійними. Якщо своєчасно не застосувати лікувальних та профілактичних заходів, судинні «зірочки» перетворюються в товсті помітні «джгути» під шкірою. Чим більше буде прогресувати хвороба, тим більш серйозні наслідки очікують людину. І чим довше пацієнтка буде йти до судинного хірурга, тим більш серйозне втручання доведеться робити.

У чому полягає небезпека варикозу?

– Ускладнення варикозної хвороби, що має тривалий перебіг, дуже небезпечні.

Це можуть бути венозна екзема або трофічна виразка, кровотечі з ураженої вени. Але найбільш небезпечним ускладненням є тромбоз глибоких вен (ТГВ)  нижніх кінцівок. Вважається доведеним зв’язок між варикозною хворобою і ТГВ. Останній, в свою чергу, може призвести до тромбоемболії легеневої артерії, яка часто становиться причиною смерті.

Отже, не слід чекати, коли невелика «косметологічна» проблема перетвориться у стан, що є загрозою для здоров’я і життя. При появі судинної сітки та інших ознак варикозної хвороби слід негайно звернутися до флеболога.

Які методи застосовують сьогодні для усунення судинних «зірочок»?

– Основним методом є склеротерапія. Суть методу – введення препарату, який склеює стінки ураженої судини. Відразу після введення препарату шкіра червоніє, виникає невеликий набряк. Це нормальна реакція. Місце ін'єкції фіксують за допомогою еластичного бинта, щоб перешкодити відновленню кровотоку в судині. Компресійний трикотаж слід носити протягом місяця після процедури.

Таким чином, за допомогою склеротерапії судина виключається з кровотоку, і через деякий час (30-40 днів) судинна «зірочка» зникає. Зазвичай для повного позбавлення від «зірочок» досить 1-5 процедур.

Чи буде вирішена повністю проблема після процедури склеротерапї?

– Необхідно усвідомлювати, що склеротерапія позбавляє від судинної сітки, але вона не лікує варикоз і не усуває його причини. Для того, щоб уповільнити прогресування патологічного процесу і запобігти появі нових судинних «зірочок», треба діяти на чинники, що погіршують перебіг хвороби. Для цього слід робити наступне:

 • забезпечити регулярні фізичні навантаження (плавання, ходьба, низькоінтенсивний біг); від силових навантажень на ноги слід відмовитися;
 • знизити вагу;
 • носити ортопедичне взуття;
 • робити масаж гомілок;
 • використовувати контрастний душ;
 • застосовувати мазі і креми, що містять речовини, які поліпшують мікроциркуляцію та усувають набряки ;
 • приймати полівітамінні комплекси, що містять вітаміни А, С і К;
 • захищати шкіру від надмірної інсоляції;
 • при перших ознаках варикозу носити компресійну білизну;
 • відмовитися від куріння.

Порада від Likar.info: природна допомога при перших ознаках варикозної хвороби

Гірудовен Компліт – природний помічник при дискомфорті в ногах

Гель для ніг Гірудовен Компліт – ще один продукт, розроблений для профілактики варикозу в лабораторії Медичного науково-виробничого об’єднання «БІОКОН». Гель створений на основі натуральних компонентів і містить екстракти:

 • медичної п’явки;
 • гамамелісу;
 • гінкго білоба.

Екстракт слини медичної п’явки містить близько 20 речовин білкової і ліпідної природи. Зокрема, це гірудин та дестабілаза – ферменти, що запобігають згортанню крові та утворенню тромбів. Крім того, до його складу входять різноманітні речовини, які мають протизапальний ефект.

Екстракт гамамелісу зміцнює стінки судин, покращує мікроціркуляцію ( кровообіг в дрібних судинах), а також надає протизапальний, протинабряковий і антибактеріальний ефекти.

Гінгко білоба – реліктова рослина, що широко використовується в медицині. Біологічно активні компоненти гінкго чинять сприятливий вплив на судини та властивості крові, зменшують ризик виникнення тромбозів. Крім того, екстракт гінгко білоба має антиоксидантний ефект.

Природні компоненти гелю Гірудовен Компліт посилюють дію один одного, забезпечують більш виражені антитромботичний і антиоксидантний ефекти. Це сприяє більш ефективній профілактиці венозної недостатності, запобігає появі судинної сітки, набряків. Регулярне застосування гелю Гірудовен Компліт зменшує неприємні симптоми, зокрема, відчуття пульсації в венах, важкості в ногах.

Переваги гелю Гірудовен Компліт

 1. Завдяки своєму складу сприяє зменшенню судинної сітки на ногах, а також рекомендується  як допоміжний засіб для профілактики варикозу та його ускладнень.
 2. Активні речовини у складі гелю посилюють дію один одного, що підвищує його ефективність.
 3. Добре переноситься пацієнтами різного віку; має низький ризик побічних ефектів  - загальних та місцевих.
 4. Має доступну ціну, отже, гель може використовувати кожен, хто страждає від ранніх проявів варикозної хвороби, появи судинних «зірочок», почуття пульсації в венах.
 5. Швидко всмоктується, не залишає на шкірі неохайних жирних плям, не забруднює одяг.

Таким чином, судинну сітку можна успішно профілактувати. Якщо ж вона вже з’явилася, то слід звернутися до судинного хірурга, який поверне вашим ногам привабливий вигляд. Але для збереження результату і попередження появи нових «зірочок» необхідно забезпечити ногам комплексний догляд. В цьому вам допоможуть гель Гірудовен Компліт та виконання всіх рекомендацій лікаря.

Поделиться:
Оценка
- 3.33 из 5 возможных (3 отзывов)