Операція на серці. Багатосудинне коронарне шунтування можна робити мініінвазивно

Операція на серці. Багатосудинне коронарне шунтування можна робити мініінвазивно

Про те, що йому потрібне мініінвазивне багатосудинне коронарне шунтування, керівник станції швидкої допомоги зі Львівщини Олексій Калабаня знав уже п’ять років – з вересня 2012-го, коли у чоловіка стався трансмуральний інфаркт.

Це найважча і найнебезпечніша форма інфаркту, за якої гинуть клітини всіх трьох, а не якогось одного шару серцевого м’язу. Лікарям вдалося зупинити катастрофу, але напад встиг «пошматувати» серце. Проте Олексія Йосиповича це не налякало: медики, рятуючи здоров’я інших, часто легковажать своїм. Хоча зроблена через півтора місяці після інфаркту коронаровентрикулографія, інвазивне дослідження стану артерій серця, показала багатосудинне ураження, лікар Калабаня вирішив не робити життєво необхідне в таких випадках багатосудинне коронарне шунтування. І цілих п’ять років, за словами колег, грав у російську рулетку.

Мініінвазивна операція на серці. Історія Олексія Калабані.

Наступний серцевий напад стався знову восени, у листопаді 2017-го. Біль застав чоловіка за кермом, коли він повертався додому з гостей аж із Сумщини. Боліло настільки сильно, що «швидкій» довелося колоти морфін – жодне інше знеболююче не діяло. Здавалося б, цього разу Олексій Йосипович точно злякається і негайно піде в лікарню. Але то тільки здавалося: йти за порятунком до колег Калабаня наважився тільки на третій день після погіршення самопочуття. В інфарктному відділенні, куди госпіталізували чоловіка, знову зробили коронаровентрикулографію. Вона показала, що ураження судин серця стало вже критичним. Гра в рулетку могла трагічно закінчитися будь-якої миті.

операция на сердце

Операція на серці неминуча. Історія швидкого одужання 61-річного Олексія Калабані

Олексій Калабаня вже не ховався ні від лікарів, ні від своєї хвороби. «Насправді я давно розумів, що операція на серці неминуча. І навіть відкладав гроші, – зізнається Олексій Йосипович. – Але тільки зараз нарешті усвідомив, що якщо хочу жити і жити активно, а я звик саме до активного способу життя, треба діяти».

Оперуватися лікар зі Львівщини вирішив у кардіохірурга Олександра Бабляка в приватній столичній клініці «Добробут». «Мені пропонували робити шунтування в одному зі спеціалізованих державних закладів Києва. Непоганому. Однак я хотів лікуватися саме в лікаря Бабляка, тому поїхав у “Добробут“. І тепер розумію, що зробив правильний вибір: тут мені провели операцію на серці малоінвазивним способом. В жодній іншій медичній установі багатосудинне коронарне шунтування з міні-доступу поки не роблять. Тільки в Центрі кардіохірургічної допомоги “Добробуту“», – розповідає Олексій Калабаня.    

Мініінвазивна операція на серці. Історія Олексія Калабані.

«Мініінвазивна кардіохірургія вражає. Перевірив на собі!»

«Мініінвазивна кардіохірургія – те, за чим однозначно майбутнє медицини. Це я вам кажу як лікар, який перевірив її дію на власному серці! – говорить Олексій Йосипович після хірургічного втручання. – На п’ятий день після операції їду додому! Уже один цей факт вартує того, щоб обирати клініку з такою передовою технологією. Причому лікарі прогнозують, що за місяць точно повернуся на роботу. Зізнаюся: ще напередодні операції подумував іти на пенсію. Тепер відчуваю: ні, ще ранувато, можна працювати, серце відновлюється, сили прибувають!»

Операция на сердце

Питаємо, чи не жалкує чоловік, що цілих п’ять років нехтував порадами колег і не турбувався про своє хворе серце. Відчайдух Калабаня не губиться і швидко парирує незручне запитання: «Та якби раніше звернувся, розрізали б грудину на 20 сантиметрів, а так – залишиться невеликий шрам між ребрами. Методика ж нова, тільки з літа цього року так оперують. Тому нічого не пізно – якраз вчасно». Рідні Олексія Йосиповича – дружина і доньки із сім’ями – ці батькові жарти не хочуть слухати. Натомість бідкаються, скільки ж іще таких необачних сміливців, охочих пограти в рулетку, ризикують життям. «І не думають ні про себе, ні про близьких», – зітхає дружина. Але за хвилину починає з посмішкою збирати чоловікові речі і готуватися на виписку: свого неслухняного чоловіка і тата родина Калабанів встигла врятувати.

«Мініінвазивна кардіохірургія вражає. Перевірив на собі!» - изображение №1
Материалы по теме:
Поделиться:
Оценка
- 4.4 из 5 возможных (5 отзывов)