Операція на серці. Вихід є завжди!

Операція на серці. Вихід є завжди!

Складна операція на серці у п’ятницю, а в середу – додому. Причому з посмішкою і гарним самопочуттям. А лише за два тижні до цього Наталії Сухомліновій казали, що «із серцем катастрофа».

Ще кілька місяців тому 67-річна Наталія Сухомлінова зі Львова так просто багатосудинне аорто-коронарне шунтування не перенесла б. Мінімум два місяці чекала б, поки зростеться грудна кістка. Але в липні 2017-го, коли Наталії Борисівні сказали, що без операції в неї майже нема шансів, кардіохірурги київської клініки «Добробут» вже почали робити нові унікальні операції – багатосудинне аорто-коронарне шунтування через маленький, 5-10 см, розріз між ребрами, а не через великий 25-сантиметровий розріз грудини. І Сухомлінову в «Добробуті» оперували саме за новою методикою. А це менше болю та дискомфорту, менше ризиків, легше і набагато коротше відновлення.

Весь час перевіряла легені, а от до кардіограми руки не доходили

«На третій день після операції я вже була, як дєвочка. І єдине, що завдало трохи дискомфорту, – то спогад про інтубаційну трубку в горлі. Не досить приємне відчуття – боротися з апаратом, який вдихає в тебе, і тобі здається, що він таки додушить тебе. Довелося потерпіти хвилин 40, поки заберуть. Оце і всі неприємності», – сміється жінка, котрій менш ніж за два тижні до того сказали, що «із серцем катастрофа», і не кожний кардіохірург погодиться оперувати.

після операції на серці

Про те, що в неї настільки хворе серце, Наталія Борисівна не знала. Задишка з’явилася давно, але жінка весь час перевіряла легені, бо давно і багато палила. А от до кардіограми руки не доходили. Дійшли, коли вже з’явився дуже сильний біль у грудях. Виявилося – гострий інфаркт. А задишка, яка мучила, – то прояв ішемічної хвороби серця. Вона, як з’ясувалося, була вже давно, і надзвичайно виснажила серце. У нормі фракція викиду серця – показник, який лікарі використовують, щоб оцінити силу серцевого м’яза, – більше 55 %. У Сухомлінової перед операцією були критичні 20 %, а от після – вже 33 % і є всі шанси на подальше зростання, адже протягом найближчих півтора року серце буде інтенсивно відновлюватися.

Фото Олександра Бабляка, кардіохірургія Добробут

Мініінвазивна операція на серці: Українські кардіохірурги зробили революцію в медицині

Наталія Борисівна зізнається, що про клініку «Добробут» нічого не знала й навіть не цікавилася, думала лише про одне – тільки б лікар узявся за її нещасне серце. «Але коли зайшла в приміщення, відкрила від здивування рота, – згадує жінка. – Напевно, навіть санаторії не завжди такі гарні. А який колектив! Не тільки лікарі, а й медсестри. Настільки всі уважні! Я в медицині стикаюся з таким уперше. Це, мабуть, якась унікальна клініка – не думаю, що у всіх приватних клініках країни так. Донька живе в Канаді, казала, що, може, в них теж роблять складні операції, але ось такої розкоші людяного ставлення до пацієнтів точно нема».

після операції на серці

Наталія Борисівна трохи помилилася – таких операцій, як їй зробили в «Добробуті», в Канаді теж нема. Принаймні поки що. Багатосудинне аорто-коронарне шунтування саме з міні-доступу лікарі кардіохірургічної бригади під керівництвом Олександра Бабляка зробили першими на планеті! І започаткували цим нову еру у світовій кардіохірургії. Завдяки методу, освоєному в «Добробуті», операції з багатосудинного аорто-коронарного шунтування, які дозволяють повністю (!) відновити кровотік у серці і є головним методом лікування ішемічної хвороби серця, стають у рази легшими для пацієнтів, у першу чергу для людей із групи ризику: із серцевою недостатністю, хворих на цукровий діабет, з ожирінням та після інфарктів. Це без перебільшення революція в медицині, особливо якщо зважити, що щороку більшість людей у світі помирають саме від ішемічної хвороби серця (за даними ВОЗ, у 2015 році – 15 мільйонів).

«Добре, що нам вже доступна мініінвазивна хірургія серця» - изображение №2

Материалы по теме:
Поделиться:
Оценка
- 3.89 из 5 возможных (9 отзывов)