motja11 | 2013-12-26 10:58:17

миома

Мені 42 роки. Дані інтравагінальної сонографії: тіло матки візуалізується, розміщена антефлексіо, контури чіткі, рівні, розміром 68х44х52мм (без урахування фіброматозних вузлів), міометрій неоднорфідної структури за рахунок множинних фіброматозних вузлів: -по передній стінці інрамуральносубсерозний розміром 50х48мм -в ділянці дна 30мм -по адній стінці інрамуральні фіброматозні вузли розміром 15мм та 12мм -по задній стінці в ділянці перешийка субсерозний (на ніжці) розміром 65х63мм. Ендометрій товщиною 5,4 мм, гомогенний. Правий яйник 35х21, лівий яйник 31х21мм. Шийка матки однорідної структури. Рекомендовано: екстирпація матки. Питання: чи можливо зробити операцію з збереженням матки? Порадьте лікаря.

Ответы врачей 1

Литвиненко Александр Васильевич
Адрес: гинекологическое отделение Полтавской областной клинической больницы им. Н.В.Склифосовского, заведующий отделением
Телефон: 0509428149, gynecology.poltava.ua
Відповісти на це питання без огляду, аналізуючи лише цифри з протоколу УЗД, важко. Зважаючи на велику кількість вузлів варіант міомектомії (операції по видаленню вузлів) виглядає недоцільним. Якщо найбільший субсерозний вузол має широку основу, а не вузьку нижку, то можливо розглядати такий органозберігаючи варіант лікування, як емболізація маткових артерій. Більш інформативними в цій ситуації могли б бути дані МРТ, а не сонографії.