Андрій | 2017-11-30 13:13:29

варикоз

Доброго дня хотівби дізнатися що відбувається з венами після ендовенозна лазерна коагуляції чи вени там всихають чи що зними відбувається їж невитягують звітам

Ответы врачей 1

Родионов Алексей Сергеевич
сосудистый хирург, сердечно-сосудистый хирург, флеболог
Адрес: г. Киев, Украина, Главный военный клинический госпиталь МО Украины
Телефон: 067-764-55-12
Доброго дня! Лазер від лазеру відрізняється! По перше сама операція виконується в два етапи: перший це власне лазерна коагуляція стовбуру ВПВ та/або МПВ, другий мініфлебектомія, тобто видалення притоків цих стовбурів через проколи, під місцевою анестезією. Що стосується самої коагуляції, то це залежить від лазеру, який використовується. Лазер з довжиною хвилі 980 нм, більш старий, його принцип дії полягає у поглинанні лазерного випромінення клітинами крові (еритроцити) та їх карбонізація (обуглювання), тобто кров просто закипає у вені, це може спричинити опік навколишніх тканин, а також при діаметрі вени більше 8 мм, достатньо швидку реканалізацію (поновлення кровотоку в вені), що призводить до рецидиву через 1-2 роки в 40-50% втручань. Тому в ЕС та США вже зовсім відмовились від довжини хвилі 980 нм, а в Україні їх і досі використвують через невелику вартість обладнання і розхідних матеріалів. І тут пацієнтам треба бути обережними, бо рекламується просто лазер без пояснення його характеристик. Лазер з довжиною хвилі 1470 нм має зовсім іншу дію, лазерна енергія поглинається водою, яка складає 90% крові, а також перебуває у клітинах судин. Такий ефект довжини хвилі характризується переважанням процесів денатурації над процесами карбонізації (обуглювання). Таким чином вена скорочується в 4 рази краще ніж при 980 нм і формується м'який рубець на місці вени. Ефективність процедури та відсутність рецидиву в 99%. Але ці лазери досить дороговартісні, як і файбери (розхідні матеріали для них, власне одноразові лазерні світловоди), тому не мають широкого розповсюдження. І далеко не всі спеціалісти володіють такою методикою. Сама операція ЕВЛА з лазером 1470 нм виконується під контролем УЗД, без розрізів, під місцевою анестезією, амбулатрно. Паціент активізується прямо з операційного стола і активно рухається протягом 2 год., потім може відпочити вдома лежачи. Реабілітація, як Ви розумієте після такого втручання мінімальна. Контрольний огляд судинного хірурга, флеболога на наступний день, через два тижні та місяць. Сподіваюсь відповів на Ваше запитання, якщо щось не зрозуміло телефонуйте або приходьте на консультацію 067-764-55-12. Відео таких втручань можна подивитись тут: http://ksh.kiev.ua/