Леся | 2018-07-05 13:32:00

Нарушение цикла

Добрый день! В конце года было удаление полипа. Два месяца все хорошо, цикл в норме. Потом с 14-16 дня цикла начала появляться мазня. Узи ничего не показало, цитология в норме. 4 месяца принимала Нормоцикл и витамин Е, выделения уменьшились, но не исчезли. Периодический использую фалоэмитатор. За день до начала мазни использовала. Но в остальных случаях использования проблем не было. Периодически беспокоит вагиноз. Беременность была 7 лет назад, до беременности были проблемы с циклом, гормональные нарушения. Какие причины могут быть мазни в середине цикла? СПАСИБО Возраст пациента: 35 лет

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Поява цієї недуги можна пояснити наступними процесами або захворюваннями, що протікають в організмі жінки: Овуляція - одна з найпопулярніших причин появи даної патології. Це відбувається під час вивільнення яйцеклітини з фолікула, судини стінок якого розриваються. Виділення можуть бути різні за своєю забарвленні: від світло-коричневих до темних. Їх середня тривалість - близько 1-2 днів. Під час овуляції можуть відбуватися зміни тканин ендометрію матки, звідки і з'являється мазня в середині циклу. Поліпи і фібріоми матки також є причиною виділень поза менструації. Ендометріоз - це захворювання, під час якого тканини ендометрію матки розростаються на органи, що розташовуються поруч. Самим основним симптомом хвороби є наявність мазні в будь-який день циклу. Для підтвердження діагнозу проводяться додаткові обстеження у вигляді УЗД матки і гістероскопії.