Юлия | 2018-11-01 21:25:25

Беременность

Здравствуйте. Скажите пожалуйста можно ли мне рожать в третьй раз. У меня с мужем разные группы крови, 2 кесарево сечения было. Сказали что очень большой риск при последующей беременности. В 32 недели делали укол резанотив. Какие могут быть последствия после родов?

Ответы врачей 1

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Кожні нові кесаревські пологи – додатковий шрам. Лікарі намагаються робити надріз в одному і тому ж місці, але навіть такий крок не завжди гарантує безпеку процедури. З цієї причини вважається, що більше 2-х разів проводити таку операцію небажано. Проміжок між пологами, які здійснюються за допомогою кесаревого розтину, повинен складати 2 роки або більше, щоб дати можливість швам повністю загоїтися. Але для кожної пацієнтки це індивідуально,тому вислухайте думку свого лікаря.Стосовно резус-конфлікту - На щастя, наша медицина не стоїть на місці, і в випадках резус-конфлікту на допомогу приходить анти-резусний імуноглобулін. Це вже готові антитіла, які вчасно приберуть з організму матері антигени плода, до того як сам організм встигне на них зреагувати. Тобто імунна відповідь не встигне сформуватися, і кожна наступна вагітність буде протікати як перша. Будьте пильні до свого здоров'я і підходите з повною серйозністю до питання поповнення сім'ї. Проходьте планові медогляди, і будьте обізнані про стан здоров'я свого і вашого партнера. Здорові діти - щаслива сім'я.