Альона | 2018-11-20 16:54:57
Дитина мало говорить
Доброго дня. Моїй донечці 1.11 місяців вона на відміну від своїх одноліток мало говорить, весь її словарний запас це : мама, баба, папа, дай, тут, ляля, йди, ма (це нема), ксс, кар (але без р, типу ворона) кака, гага, муу, все інше вона просто говорить по своєму але з різною інтонацією неначе намагється все ж таки мені пояснити сказати щось але говорить так що все одно не зрозуміло і навіть не можна підібрати слово щоб це приблизно означало.
Я її читаю віршики тоді коли вихідна, коли мене немає з нею бабушка дивиться книжечки розказує її що там намальовано, вона все абсолютно розуміє що її кажуть, виконує, на прохання показати де корова чи де апельсин в книжці показує.
Коли питаєш як тебе звати вона каже ясь, або елеле хоча вже тисячу разів її казали що Віка...
Пологи проходили кесаревим розтиром, трішки була гіпоксія під час вагітності, була погана плацента.
Що нам робити чи вона ще розговориться, чи йти вже до логопеда? Дуже переживаю адже набагато меншв дітки набагато краще говорять повторяють слова за мамами відразу..
Ответы врачей 1
Ярош Татьяна Александровна
логопед
Добрий день! Дуже добре, що Ви вчасно звернули увагу на стан мовлення дитини. Так, дійсно, затримка мовленнєвого розвитку є, але вона не критична. Ви самі вказали, що були складнощі під час вагітності і пологів. Це вплинуло на розвиток мовлення дитини, тому що було кисневе голодування мозку (гіпоксія). Все це піддається корекції, головне - вчасно почати займатися з дитиною. Вдома обов'язково щодня робіть масаж пальчиків і долонь дитини. Це дуже важливо для стимулювання мовленнєвих зон в корі головного мозку. У 2 роки - обов'язковий огляд невропатолога і логопеда та виконання всіх рекомендацій вказаних спеціалістів.