Олександра | 2018-12-14 10:53:51

психосоматика у ребенка

доброго дня. моей донечці 4 роки. останнім часом спостерігається кашель у садочку, вдома немає. прошли обстеження- здорова. але я задумалась про психосоматику, так як кашель почався після того,як я почала відучувати від сумісного сну. що робити?

Ответы врачей 1

Ратушняк Мария Викторовна
психолог детский
Адрес: г. Винница, Украина, Детское дошкольное учреждение № 67
Телефон: +380974606690
Доброго дня! Так, це скоріше всього соматичний кашель. Чому в садку, якщо ви пов'язуєте його появу з відлучення від спільного з дорослими сну, мені не дуже зрозуміло. Я можу припустити, що поява кашлю зі сном не пов'язана. Просто співпало за часом. Поговоріть з дитиною, з вихователями. Може, хтось ображає, може щось не подобається, може чогось злякалася. Саме в садку. Якщо в садку є психолог, зверніться до неї. Нехай з'ясує та допоможе. Якщо все ж таки припустити, що причина невротичних реакцій в зміні режиму сну, то вам потрібно дати дитині ту теплоту та взаємодію, яку вона раніше отримувала під час сну. А тепер має получати під час спілкування: в іграх, розмовах, читанні книг та розказувати казок. Саме читанні та розказуванні, а не перегляді мультфільмів. Має бути час відведений тільки для дитини. А взагалі такий невротичних кашель лікує дитячий невролог. Зверніться до лікаря на консультацію. Такий комплекс дій: уточнення ситуації в садку, теплота та спілкування вдома, та, можливо, лікування, обов'язково дасть бажаний результат. Удач