Марта | 2018-12-15 20:19:09
Йод при аутоімунному тироїдиті
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи можна вживати йод при аутоімунному тироїдиті? А саме, я б хотіла пропити курс три місяці вітамінів Перфектил плюс у складі якого є 200 мкг йоду, або Перфектил плюс (спеціалізований для волосся) в якому 100 мкг йоду? Чи можна і якщо так, то в яких дозах, оскільки деякі ендокринологи рекомендують відмовлятися від йоду, а деякі ні і ситуація не однозначна. Наперед дякую за відповідь!
Ответы врачей 1
Панькив Владимир Иванович
эндокринолог
Доброго дня! Звичайно, що при аутоімунному тиреоїдиті можна і потрібно вживати йод у фізіологічних дозах. Але в даному випадку питання ширше: невідомо про рівень ТТГ, титр антитіл до ТПО, вітаміну D в крові. А саме ці показники слід привести до норми.