Юлія | 2019-01-08 09:52:50
Стимуляція яєчників
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка. В цьому місяці провела стимуляцію яєчників Клостильбегідом , виросли фолікули в правому яйнику - 16мм і 12 мм, а в лівому - 23м і 14 м. Лікар сказала вколоти прегніл, але нічого не сказала чи пити дуфастон пізніше чи ні. Чи можливо не всім його потрібно пити? Чи можна обійтися без нього? І через який час настане овуляція, якщо вколоти прегніл? Дякую.
Ответы врачей 1
Статьи по теме
"гинекология"
Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Стимуляція овуляції клостілбегітом проводиться за схемою з 5 по 9 дні циклу. Стимуляція гонадотропінами починається з другого дня циклу і триває, в середньому, 10 днів. Але остаточні строки призначення стимуляції визначає лікар, виходячи зі стану матки і яєчників жінки.
УЗ- контроль починається через кілька днів від початку стимулювання. Лікар спостерігає за реакцією яєчників. Далі УЗД робиться один раз в 2-3 дні до моменту, поки фолікул не досягне розміру 20 мм.Після цього в обов'язковому порядку призначається укол ХГЧ. Основними препаратами, що містять такий гормон, є: хорагон, прегніл . Дозування підбирається лікарем. Зазвичай це від 5000 до 10000 од. Він дозволяє запустити овуляторний процес, уникнувши фолікулярних кіст.Овуляція настає через добу, максимум, через 36 годин після зробленого уколу ХГЧ. Підтверджується це тільки на УЗД, після цього призначається прогестеронова підтримка жовтого тіла.