Наталія | 2019-01-10 22:15:41

Щитовидна залоза

Доброго дня, шановний Володимир Іванович! Останні декілька місяців з'явились симптоми схожі до гіпертиреозу - серцево-судинні (все частіше прискорений пульс, високий тиск, екстрасистолія), розлади шлунково-кишкового тракту, дратівливість, безсоння. Щитовидка дифузно помірно збільшена (УЗД робила давненько). В області щитовидки, з внутрішньої сторони, буває дискомфорт або біль, посилюється при запаленні мигдалин (тонзиліт загострюється часто). Часто відчуваю спазми м'язів ніг. 48 років, вага в нормі (коливається 2 кг - / 2 кг +), гормональна перебудова (менопауза). Підвищений рівень паратгормону (більш значно виріс в порівнянні з 2015 роком). Паратгормон 22.10.2018 р. - 108.8 пг/мл (норма 15 - 65). Фосфор і кальцій іонізований в нормі. Навесні ТТГ і Т4 вільний були ще в нормі. Володимир Іванович, підкажіть будь-ласка, які аналізи здати для діагностики що робиться з щитовидкою (чи дійсно це гіпертиреоз?)? В лабораторні дослідження хочу включити аналізи - Рецептори ТТГ, антитіла IgG (АТрТТ), інші гормони щитовидки (підкажіть будь-ласка), 25-гидроксивитамин D, 25-(OH)D, ще раз паратгормон... Які аналізи ще додати? В 48 років більш імовірний субклінічний гіпертиреоз (щитовидка дифузно збільшена), або типовий гіпертиреоз (ДТЗ)? Вдячна за консультацію!

Ответы врачей 1

Панькив Владимир Иванович
Доброго дня! Для діагностики прошу виконати такі обстеження: УЗД щит. з-зи, регнтенографію органів грудної клітки, УЗД органів малого таза і молочних залоз, ЕКГ, аналізи крові: ТТГ, вТ4, вТ3, антитіла до рецептора ТТГ, вітамін D, паратгормон, кальцій іонізований, калій, магній, креатинін, сечовина, ліпідограма, цукор крові. Далі - клінічний огляд.