Марія | 2019-01-16 20:20:49

Порок серця у новонародженої дитини

Доброго вечера! У донечки моє подруги на 2 тижні життя виявили порок серця. Перемембранозний дефект міжшлуночкової перегородки, діаметром 9 мм. Відкрите овальне вікно. Висока легенева гіпертензія. Скажіть будь ласка, чи потрібно робити операцію, яка саме? в якому віці? Малечі назначили мочегонні препарати і сказали що не рекомендують годування груддю. Цей діагноз ставили в Охматдиті, а в Чернігові, наразі вона там перебуває, взагалі не дозволяють. Чи можна при такому діагнозі годувати груддю і чи потрібні мочогонні порошки? Дякую

Ответы врачей 1

Дитковский Игорь Александрович
кардиохирург, кардиолог
Адрес: г. Киев, Украина, Национальный институт сердечно-сосудистой хирургии им. Н.Амосова НАМН
Телефон: 044 275 61 48
Доброго дня! Оптимальний вік для операції закриття дефекту - до 6 місяців. Сечогінні потрібні, годувати груддю може, якщо дитинка не втомлюється і не має задишки. Якщо хочете можете приїхати на консультацію в інститут Амосова, у нас є досвід гібридного лікування таких вад - occluder.com.ua/ua/novini/g%D1%96bridne-zakrittya-dmshp.html Телефонуйте - 044 275 61 48.