Людмила | 2019-01-31 10:06:53

ИГХ

Текст- заключення В надісланому матеріалі блока трепан-біопсії, пухлини лівої молочної залози наявний неспецифічний інвазивний рак з солідним типом росту, з проростанням пухлинних клітин в навколишню жирову тканину , з наявністю вираженої лімфоцитарної інфільтрації в зоні інвазивного росту з формуванням лімфоїдного валу по ходу росту. Пухлина з слабким ангіоматозом. Пухлина з малою кількістю формуванням залозних структур ( формування залоз менше -5% площі пухлини – 3 бали). Ядра пухлинних клітин із помірним поліморфізмом , наявні ядра переважно овальної форми, однакового розміру , в пухлинних клітинах наявні друбні базофільні ядерця ( ядерний поліморфізм середнього ступеня – 2 бали). Кількість мітозів 14-16 на10 полів зору великого збільшення ×400-0,65 (2 бали).По гістологічній градації Elston- Ellis в модифікації Lakhani 2012 р загальний бал : 3+2+2=7 пухлина помырнофиференційована(G2). Результати імуногістологічних реакцій: ER- експресія в пухлинних клітинах негативна (PS =0), (IS =0) TS = 0+0=0 балів по шкалі Allred. PR - експресія в пухлинних клітинах негативна (PS =0), (IS =0) TS = 0+0=0 балів по шкалі Allred. c- erb (HER2/ neu) - експресія у пухлинних клітинах повна мембрана рівномірна більше ніж 10% пухлинних клітин – статус позитивний (+3 бали); Ki -67 Antigen Clone MIB1 - ядерна експресія більше 20% (7-10%) пухлинних клітин. Висновок В надісланому матеріалі блока тріпан-біопсії пухлини лівої молочної залози медулярний рак з солідним характером росту. За результатами імуногістохімічного дослідження гормональний статус: естроген негативний ( 0 балів ), прогестерон –негативний (0 балів), c- erb (HER2/ neu)- статус позитивний( + 3бали). Індекс поліферативної активності 7-10% пухлинних клітин.

Ответы врачей 1

Бондарук Ольга Сергеевна
онколог, лучевой терапевт
При полноценном лечении - прогноз достаточно благоприятный. Химиотерапию желательно проводить с использованием  таксанов. По возможности - желательно применение трастузумаба.