Марина | 2019-02-11 22:55:37
Кондиломы
Здравствуйте!Во время беременности на малых половых губах появились кондиломы. Все врачи этого вообще не видели, или же говорили,что это такое строение. Поэтому лечение не проводилось. У входа в влагалище при половом акте (в самом начале) чувствовала незначительное жжение, потом оно проходило. Недавно решила обратится к гинекологу именно с жалобой о жжении у входа. Она сказала,что там есть кондиломки. Так же есть несколько на малых половых губах возле клитора, и на внутренней части малых половых губ, и несколько внутри влагалища. Сдала анализ на 28 типов ВПЧ.Жду результат. Хотела спросить: у мужа есть бородавки на руках, могла ли я заразится кондиломами от бородавок? и обязательно ли удаление кондилом?за эти три года они не изменились.Можно ли их не удалять, а наблюдать и поднимать иммунитет?возможно ли самоизлечение??
Ответы врачей 1
Статьи по теме
"гинекология"
Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Виникають кондиломи найчастіше в тих місцях, які найчастіше травмуються при статевих контактах. При цьому з моменту зараження ВПЛ і появою на тілі кондилом може пройти від декількох тижнів до декількох років.
Хвороба проявляється утвореннями бородавочними рожевого або тілесного кольору. Місце їхнього розташування - статеві органи. Діаметр цих утворень може варіюватися від одного міліметра до декількох сантиметрів. При цьому бородавочні висипання можуть розростатися і нагадувати своїм виглядом цвітну капусту.У сучасній медицині існує безліч способів лікування кондилом, проте жоден з них не здатний повністю позбавити організм людини від присутності вірусу папіломи людини. Сучасна терапія новоутворень шкіри є симптоматичною. З цією метою застосовуються противірусні препарати і способи хірургічного висічення, руйнування кондилом (кріодеструкція, електрокоагуляція, лікування лазером).
Профілактикою виникнення кондилом є дотримання правил особистої гігієни.