Ольга | 2019-02-13 09:54:35

Нет овуляции

Здравствуйте, 3 цикла делала фолликулометрию, не разу не было овуляции. В последний раз на 11 день цикла фолликул был 12 мм, на 15 10мм. Изначально был повышен пролактин, но пропила Циклодинон, и он в норме, так как сдаю анализ на пролактин каждый цыкл. Сдавала прогистерон он был в норме, но врач сказала надо его чуть повысить, и с 10-го дня цыкла назначила Прогинорм Ово 14 дней. После назначения Прогинорма я начала делать фолликулометрию так как я уже писала, 11 день фолликул 12 мм, 15 день фолликул 10 мм. Скажите пожалуйста почему может не быть овуляции?

Ответы врачей 3

Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Адрес: г. Львов, Украина, “Клиника репродукции человека ”Альтернатива’’
Перша причина – гормональний дисбаланс, викликаний ендокринними патологіями (гіпофіза, щитоподібної залози), захворюваннями органів репродуктивної системи (ендометріоз, полікістоз яєчників) і т. д. Друга причина – відхилення від норми маси тіла: як надлишок, так і дефіцит. Це пов'язано з тим, що жирова тканина є своєрідним «периферичним» органом, де накопичуються гормони, які впливають і на овуляцію. Третя причина – гострий або хронічний стрес, підвищені фізичні навантаження. Існує і генетичне порушення овуляції - наприклад, внаслідок синдрому раннього (до 40 років) виснаження яєчників.
Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог
Палыга Игорь Евгеньевич
акушер-гинеколог, репродуктолог