Володимир | 2020-04-13 19:16:07

Психічні розлади

Доброго дня! Мені 34 роки. В віці 6 місяців потрапив в лікарню з високою (більше 40 градусів) температурою. Йшла піна з роту. Невдовзі зупинилося серце та дихання. До моменту підключення до апарату штучного кровообігу пройшло більше 20 хвилин. Потім більше місяця знаходився в комі. Дихання то з'являлось то знову зникало. Лікарі так і не змогли встановити діагноз. Пропонували батькам відключити мене від апарату мовляв все одно якщо і виживу то залишуся овочем ні на що не здатним. Вони відмовилися від пропозиції і наполягли на продовженні лікування. Записи з медичної книжки зникли і взагалі ніде нічого не залишилось. Начебто цього зовсім нічого і не було. Батьки розлучилися коли мені було 4 роки. Перед тим постійно сварились. Тато був дуже ревнивим і бувало таке що маму бив. На мене частенько кричав і взагалі до цих пір залишилася травма і десь в глибині душі я його боюся. Мама постійно мене підтримує. Характер у мене дуже м'який і оточуючи говорять що я слабохарактерний. Мені іноді дуже важко виразити свої почуття словами, часто не можу людині відмовити навіть якщо не хочу робити того що вона попросить. Ніколи не бився і не давав здачі, - втікав. Працювати довше 3 місяців на одній роботі не можу. Починається глибока депресія і втрачається сенс того що я роблю і навіщо взагалі живу. Починаю замислюватись над тим, що я обрав хибний шлях у житті. І що матеріальна сторона мене взагалі не цікавить у тих масштабах які прийнято вважати нормальними. Тобто мене не цікавлять ні автомобілі ні багатство ні коштовності. Головне щоб був дах над головою, всередині було тепло і був шмат хліба та ковток води. Також мені подобається працювати з землею, садівництво, вирощування овочів... Зараз у мене дружина і семирічна донька. Живемо у власному будинку. Дуже люблю природу, ліс. В місті знаходитись довго не можу. Воно начебто висмоктує мої сили. Коли повертаюсь з міста додому відчуваю себе як висмоктаним. Вже більше десяти років спостерігаються різкі зміни настрою і душевного стану від дуже хорошого до повністю пригніченого. Раніше не придавав цьому значення, але останнім часом (останні два-три роки) стан пригнічення все більше і більше поглиблюється. В такому стані нічого не можу робити, руки опускаються, втрачається сенс життя, хочеться забігти кудись в дрімучий ліс і жити там. Коли відчуваю що ситуація тяжка починаю вживати препарат Citalec, він трохи заспокоюе, трохи стабілізує стан, але в загальному картина суттєво не поліпшується. Потім проходить тиждень - два і все начебто повертається до норми. Думки стають більш раціональними і ясними. Відчуття пригнічення зникає зовсім. Бувають моменти коли приходить натхнення і я навіть займаюсь якоюсь справою з радістю. Будую грандіозні плани на майбутнє. За освітою я програміст і електронщик. Тому в моменти такого натхнення приходить дух винахідника і я то намагаюсь створити якусь суперпрограму то вічний двигун то ще якусь дурість. І звісно через десь приблизно пів року коли я починаю розуміти що сам я такого об'єму не осилю у мене знову починається період депресії. Останнім часом намагаюсь нічого такого не робити, бути більш приземленим і займатись повсякденними задачами, але все одно періоди депресії наступають незалежно від обставин. Помітив що найбільш затяжні періоди депресій наступають в кінці осені та з початку до середини весни. Я як чоловік повинен бути опорою для сім'ї а не обузою, але виникає таке відчуття що все моє життя я займався і займаюсь чимось не тим. Розумію, що в періоди депресії моїй рідні дуже важко зі мною, але нічого з цим просто не в силах вдіяти. Близько 10 років тому(ще до подружнього життя) навіть були думки про самогубство, довго думав, планував, обирав спосіб, але нащастя щось тоді сталося і я переключився на інше. Вже не пам'ятаю що саме. Взагалі в стані депресії відбувається помутніння розуму. Агресії немає зовсім, але відчуття що я "не на місці" або що моя місія зовсім інша заполоняє мене всього від краю до краю. З кожною новою хвилею відчуваю що більше і більше відриваюсь від реальності. Допоможіть будьласка або порадьте що мені робити. Дякую.

Ответы врачей 3

 Моргун Максим Владимирович
психотерапевт, психиатр
Адрес: г. Киев, бул. Леси Украинки, 34, оф. 401. а так же Г. Киев, ул. Днепровская Набережная, 26-Ж, Офисный центр, кабинет 34. Частная практика.
Телефон: 099-176-55-33 (Viber) 067-58-58-901 (WhatsApp)
Доброго дня! По-перше треба розібратися що саме з Вами. Наприклад, невротичний депресивний стан? Діагностику може зробити психіатр або психотерапевт. Також показане обстеження у невролога і ендокринолога. По-друге - вирішити, який шлях допомоги буде показаний: 1) медикаментозне лікування або 2) психотерапія, або 3) психотерапія і медикаментозне лікування одночасно. Пдіозрюю, що скоріше це п.2 або 3. З приводу виду психотерапії: Травма чи ні, але фундаментальніша за всі види - найглибша і розвиваюча - це психоаналітична психотерапія або психоаналіз. Якщо є необхідність у чомусь простішому і дешевшому, то можна розлядати інші варіанти: КПТ (або вона ж КБТ, когнітивно-поведінкова терапія), гештальт, клієнтцентрована терапія тощо. У спеціаліста слід поцікавитись, яку школу психотерапії він закінчував після ВУЗу психологічного чи медичного, щоб розуміти, що ви потрапили фахівця певної кваліфікації. Наприклад, Міжнародний інститут глибинної психології (це психоаналіз), Московський інститт гештальт-терапії, Львівський інститут когнітивно-поведінкової терапії тощо. З приводу психоаналітичної терапії можу порадити Вам таких спеціалістів: www.uapp.org.ua/members.html
Мидько Андрей Анатольевич
нарколог, психиатр, психотерапевт
Адрес: Одесса, Одесский областной центр психического здоровья
Телефон: 0677008277
Вітаю. Дуже часто рання психічна травма залишає свої наслідки. Я насамперед про те, що коїлося у родині. Але те що Вам розповідали батьки про "зупинку серця" на 6 місяці життя, це теж вплинуло на Вашу уяву про себе та на Ваш психичний розвиток. Скоріше за все мова йде про т.зв. "комплексну травму". У таких випадках показана спеціальна травмафокусована психотерапія. Таку терапію можуть надати спеціалісти які працюють у КБТ підході чи у EMDR підході. Якщо Ви напишите де саме Ви мешкаєте, то можливо я підкажу Вам до кого звернутися можна у Вашому місті. Як варіант - можу проконсультувати Вас по скайпу.
Соболь Андрей Аркадьевич
Адрес: г. Донецк, частная практика
Телефон: +380955298093
Здравствуйте! В Вашем состоянии необходимо тщательно разобраться. Для этого Вам нужно обратиться к врачу-психотерапевту или психиатру и разобраться в сути происходящего с Вами. По переписке этого не сделать. Лучше обращаться к частнопрактикующему специалисту - это сохранит Вашу анонимность. Еще, как вариант - получение консультации у специалиста в Скайпе.