Реклама

Стратегічна імплантація зубів: нова революція у стоматології?

Стратегічна імплантація зубів: нова революція у стоматології?

Зубні імпланти у свій час зробили революцію у хірургічній та ортопедичній стоматології. Тепер відсутність зубних коренів не означає приреченість до мостових або знімних протезів.

Зубні імпланти: переваги та обмеження

Зубні імпланти мають велику кількість переваг. Зокрема, імпланти «зливаються» з щелепною кісткою та не пошкоджують її так, як це можуть робити мостові протези або знімні протези [1]. Імплантація зубів може підійти саме вам, якщо [1]:

 • ви маєте один або кілька відсутніх зубів;
 • ваша щелепна кістка повністю сформована;
 • ви маєте достатньо кісткової маси для закріплення імплантатів або можете зробити кістковий трансплантат;
 • у вас здорові тканини рота;
 • ви не маєте захворювань, які впливатимуть на загоєння кісток (цукровий діабет тощо);
 • ви не можете або не хочете носити зубні протези.

Деякі з цих умов суттєво звужують коло тих, хто може скористатися перевагами імплантації. Нещодавно в списку обмежень було ще одне – можливість чекати 3-6 місяців від моменту імплантації зубних коренів до встановлення коронок. Цей час необхідний для того, щоб імплант зміцнився в кістці.

Час очікування значно збільшується для пацієнтів зі значною атрофією кісткової тканини. У цих випадках перед імплантацією необхідно застосовувати один з методів по відновленню кісткової тканини: синус-ліфтинг, розщеплення альвеолярного відростка, підсадку кісткового трансплантата або штучної тканини. Після такої процедури імплант можна встановлювати лише через декілька місяців.

Швидка імплантація без обмежень: мрія чи реальність?

В Україні швидка імплантація без обмежень нещодавно здавалася чимось нереальним. Або асоціювалася із несумлінністю стоматологічних клінік, які обіцяли імплантацію «швидко та дешево». Проте сьогодні багато чого змінилося завдяки інноваційної технології одноетапної зубної стратегічної імплантації (Strategic Implant®).

По-перше, тепер повний набір – імплантований корінь і коронку – можна отримати дуже швидко (за 3-5 днів). По-друге, технологія стратегічної імплантації – це можливість проведення швидкої імплантації навіть у випадках, коли має місце значна атрофія кісткової тканини.

Стратегічна імплантація: в чому суть?

Розробив технологію стратегічної імплантації (Strategic Implant®) німецький стоматолог, професор Штефан Іде. Цей метод ще називають базальною імплантацією. На відміну від двоетапної імплантації технологія Strategic Implant® дозволяє встановлювати зубний імплант не в альвеолярну кістку, а набагато глибше – кортикальну (базальну частину щелепи). Кортикальна кістка більш міцна, щільна та компактна. Вона не піддається значної атрофії протягом життя, тоді як альвеолярна кістка яка є пористою і легко руйнується.

Технологія стратегічної імплантації передбачає використання спеціальних імплантів, які мають поліровану поверхню, що знижує ризик інфекції. Імплантати виготовляються на швейцарському заводі Simpladent GmbH в Гоммісвальді (Швейцарія) і використовуються у багатьох країнах світу.

Ці імпланти потребують мінімум часу для загоєння: протез (коронку) встановлюють вже через 3-5 днів після фіксації імпланту. Завдяки цьому кортикальна кістка відразу отримує навантаження, в неї зберігається кровообіг, нормальний обмін речовин, що прискорює регенерацію. Саме тому технологію Strategic Implant® ще називають технологією негайного навантаження. Після використання цього методу пацієнти можуть швидко повернутися до звичного способу життя. Переваги цього методу же продемонстровані як в реальній практиці, так і у клінічних дослідженнях [2]. Деякі з них підтвердили, що саме одноетапна хірургічна техніка може забезпечити найкращий естетичний вигляд та функціональність зубних імплантів [3].

Отже, технологія Strategic Implant® має низку переваг перед двоетапною зубною імплантацією:

 • не потребує додаткових втручань щодо нарощування кістки;
 • значно прискорює термін загоєння рани після встановлення імпланту;
 • мінімізує строк очікування фінального етапу – протезування;
 • надає можливість проводити зубну імплантацію пацієнтам з цукровим діабетом та іншими медичними проблемами.

Кому показано застосування технології стратегічної імплантації?

Даний метод рекомендований в багатьох випадках:

 • при повній або часткової адентії (відсутністі всіх або частки зубів);
 • за наявності алергічної реакції на знімні протези;
 • при неможливості наростити кісткову тканину;
 • при руйнуванні опорних зубів під протезними конструкціями;
 • за наявності хвороб пародонту з високою рухливістю зубів;
 • у випадках, коли необхідно швидке відновлення функціональності зубного ряду.

Технології Strategic Implant® в Україні – вже реальність

Імплантація зубів – процедура, яка потребує високої кваліфікації лікарів, якісних, сертифікованих матеріалів та обладнання, а ще – захоплення фахівців власною професією.

Все це ви знайдете в клініці сучасної стоматології «Neolith» (м. Рівне), яка спеціалізується саме на імплантації зубів. За необхідності видалення зубів і установка імплантатів фахівці «Neolith» виконують під час одного візиту, після чого ортопеди та зубні техніки приступають до роботи над новими зубами.

Клініка сучасної стоматології «Neolith» спеціалізується саме на імплантації зубів. Але тут ви зможете вирішити також всі інші стоматологічні проблеми, які заважають отримати відмінні результати імплантації та протезування. Клініка надає усі стоматологічні послуги: від гігієнічних і профілактичних процедур до хірургічних і ортопедичних втручань.

Один з досвічених стоматологів-хірургів клініці «Neolith» – Ігор Святославович Макарчук відмічає, що приймати рішення щодо вибору методів імплантації лікар та пацієнт мають сумісно, після докладного обговорення. При цьому технологія стратегічної імплантації може бути оптимальною опцією, яка, з одного боку, задовольняє усі потреби пацієнта, а з іншого – допомагає фахівцю досягти досконалих результатів.

Поделиться:
Оценка
- 3 из 5 возможных (8 отзывов)