Реклама

Швидкі тести для діагностики COVID-19, що доступні пересічному українцю. Як подбати про себе та своїх рідних?

Швидкі тести для діагностики COVID-19, що доступні пересічному українцю. Як подбати про себе та своїх рідних?

Незважаючи на обнадійливі новини про загальнонаціональну вакцинацію, у період пандемії ніхто з нас не має стовідсоткового захисту від зараження. Слід пам’ятати, що наразі нас підстерігають одразу дві небезпечні інфекції – грип та COVID-19. Захворюваність на кожну з них стрімко зростає щодня за даними Центру громадського здоров’я МОЗ України [1].

Підступність нового вірусу у тому, що визначити лише за симптоматикою, чи хворий ти на COVID-19 або на грип чи звичайну застуду вкрай важко, оскільки перші ознаки інфекції схожі (температура, слабкість, біль у м’язах, кашель та ін.) [2,3].

Проходження тестування у діагностичних лабораторіях та клініках може перетворитися на складну пригоду, адже відстояти чергу із температурою та слабкістю в оточенні інших хворих навряд чи Ви будете спроможні. Цю проблему інші країни вирішують широким застосуванням швидких (експрес) тестів. 

Швидкі тести є рекомендованими для використання авторитетними міжнародними організаціями такими, як ВООЗ і Центри по контролю за захворюваністю США та Європи [4,5,6]. Більш того, провідні американські аптечні та роздрібні мережі такі, як «CVS», «Rite-Aid», «Walgreens», «Quest» проявили ініціативу та пропонують пройти тестування безпосередньо в мережах магазинів «Walmart», «Health Mart» та «Topco», а фармацевти Франції проводять тестування в аптеках вже з липня 2020 року [7].

Наразі швидкі тести для діагностики COVID-19 та грипу доступні в аптеках України. Медична компанія «Фармаско» – визнаний експерт зі швидкої діагностики вже понад 18 років на ринку України сьогодні пропонує тести для діагностики COVID-19 та грипу, що схвалені для самоконтролю. Будьте уважні, запитуйте в аптеці саме схвалені для самоконтролю тести!

Давайте розберемось, які тести існують та як правильно обрати тест для себе. В Україні доступні два види тестів для діагностики коронавірусної інфекції. Кожен діагностичний тест має різну цінність і використовується із різною метою на певних стадіях захворювання.

Перші  ̶  виявляють компоненти вірусу і можуть підтвердити наявність інфекції у період високого вірусного навантаження, тобто вже за кілька днів до появи перших симптомів або протягом першого тижня після. До таких тестів належать швидкі тести для виявлення антигенів коронавірусу у червоній упаковці.

 
 

Дані тести доцільно проводити протягом першого тижня з моменту появи перших симптомів.

Якщо результат тестування негативний, слід провести тестування на грип за допомогою .

 

Важливо знати, що грип, на відміну від звичайної застуди та коронавірусної інфекції, має специфічне лікування, яке може вберегти від серйозних ускладнень. Особливу увагу тестуванню на грип слід приділити людям, що входять до груп ризику: дітям віком 5 до років, дорослим старше 65 років, вагітним, людям, що мають хронічні захворювання, слабку імунну систему або зайву вагу.

Другий вид – тести, що виявляють антитіла (IgG та IgM) до коронавірусу у зразках крові, визначають імунну відповідь організму на вірус. Такі тести слід використовувати починаючи з другого тижня після появи перших симптомів або за відсутності симптомів з метою встановлення факту перенесеної раніше хвороби. Швидкі тести для визначення антитіл у синій упаковці.

Цито - це швидко

Світова спільнота вже давно дійшла висновку, що швидкі тести для діагностики грипу та коронавірусної інфекції чи COVID-19 мають важливе значення у боротьбі з інфекцією. Зокрема, швидкі тести допомагають:

  • виявити збудника ГРВІ швидко, просто та самостійно вдома або на роботі;
  • вчасно звернутися до фахівців за допомогою та поінформувати всіх контактних осіб;
  • знизити вартість тестування у порівнянні з іншими лабораторними методами діагностики;
  • зменшити потребу контактувати з великою кількістю людей у чергах медичних закладів та лабораторій, а отже, зменшити ризик зараження.

На схемі – моделювання інфекційного процесу при COVID-19 та доцільність застосування різних видів тестів на різних стадіях захворювання.

 

Швидкі тести – перша лінія оборони від COVID-19

Ця пандемія, як ні одна раніше продемонструвала всім нам, що наше здоров’я  ̶ в наших руках. Тож давайте попіклуємося про себе та своїх близьких. Озброюємося швидкими тестами для самотестування та тримаємо оборону до кращих часів! Будьте здорові!

*Цито тест COVID-19 антиген.

ДВ №32 від 19.10.2020
ДВ №19 від 10.04.2020
ДВ №27 від 11.09.2020

 

 

Поделиться:
Оценка
- 4.67 из 5 возможных (3 отзывов)