Генферон Лайт ІБ

Генферон Лайт ІБ

 

О препарате:

Генферон Лайт ІБ - противірусний препарат.

Показания и дозировка:

Генферон Лайт ІБ застосовується

  • Як компонент комплексної терапії – для лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій та інших інфекційних захворювань бактеріальної та вірусної етіології у дітей.
  • Для лікування інфекційно-запальних захворювань урогенітального тракту у дітей і жінок, зокрема вагітних.

Слід застосовувати за призначенням лікаря. Генферон Лайт ІБ може застосовуватися як вагінально, так і ректально. Спосіб введення, доза і тривалість курсу залежать від віку, конкретної клінічної ситуації, і визначаються лікарем. У дорослих і дітей старше 7 років Генферон® Лайт ІБ застосовують в дозі 250 000 МО інтерферону альфа-2b на супозиторій. У дітей до 7 років безпечним є застосування препарату в дозі 125 000 МО інтерферону альфа-2b на супозиторій. У жінок, які знаходяться на 13-40 тижні вагітності, препарат застосовують у дозі 250 000 МО інтерферону альфа-2b на супозиторій.

Рекомендовані дози і режими лікування

Гострі респіраторні вірусні інфекції та інші гострі захворювання вірусної природи у дітей: по 1 супозиторію ректально 2 рази на день з 12-годинним інтервалом паралельно основній терапії протягом 5 днів. При збереженні симптоматики курс лікування повторюють після 5-денного інтервалу.

Хронічні інфекційно-запальні захворювання вірусної етіології у дітей: по 1 супозиторію ректально 2 рази на день з 12-годинним інтервалом паралельно стандартній терапії протягом 10 днів. Потім протягом 1-3 місяців – по 1 супозиторію ректально на ніч через день.

Гострі інфекційно-запальні захворювання урогенітального тракту у дітей: по 1 супозиторію ректально 2 рази на день з 12-годинним інтервалом протягом 10 днів.

Інфекційно-запальні захворювання урогенітального тракту у вагітних: по 1 супозиторію вагінально 2 рази на день з 12-годинним інтервалом протягом 10 днів.

Інфекційно-запальні захворювання урогенітального тракту у жінок: по 1 суппозиторію (250 000 МО) вагінально або ректально (залежно від характеру захворювання) 2 рази на день з 12-годинним інтервалом протягом 10 днів. При затяжних формах 3 рази на тиждень через день по 1 супозиторію протягом 1-3 місяців.

Передозировка:

Випадки передозування Генферону® Лайт ІБ не зареєстровані. При випадковому одноразовому введенні більшого числа супозиторієв, ніж було призначено лікарем, слід припинити подальше введення на 24 години, після чого лікування можна відновити по рекомендованій схемі.

Побочные эффекты:

Генферон® Лайт ІБ добре переноситься хворими. Дуже рідко – спостерігаються поодинокі повідомлення про випадки розвитку алергічних реакцій. При вагінальному та ректальному застосуванні можливі місцеві алергічні реакції (відчуття свербіння і печіння). Дані явища зворотні і зникають протягом 72 годин після припинення введення. Продовження лікування можливе після консультації з лікарем. До теперішнього часу не спостерігалося важких або небезпечних для життя побічних явищ. Можуть спостерігатися явища, які виникають при застосуванні всіх видів інтерферону альфа-2b, такі як озноб, підвищення температури, втомлюваність, втрата апетиту, м'язовий і головний біль, болі в суглобах, пітливість, а також лейко- і тромбоцитопенія, але частіше вони зустрічаються при перевищенні добової дози понад 10 000 000 МО. У цих випадках рекомендується консультація лікаря для вирішення питання про необхідність відміни препарату або зниження дози.

Як і для будь-якого іншого препарату інтерферону альфа, в разі підвищення температури після його введення можливий одноразовий прийом парацетамолу в дозі 500-1000 мг для дорослих і 250 мг для дітей.

Противопоказания:

Індивідуальна непереносимість інтерферону та інших речовин, що входять до складу Генферону® Лайт ІБ. I триместр вагітності.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем:

Генферон® Лайт ІБ найбільш ефективний як компонент комплексної терапії. При поєднанні з антибактеріальними, фунгіцидними і противірусними препаратами спостерігається взаємне потенціювання дії, що дозволяє досягти високого сумарного терапевтичного ефекту.

Состав и свойства:

Діючі речовини: 1 супозиторій містить інтерферон альфа-2b рекомбінантний людини – 125 000 МО або 250 000 МО, таурин – 5 мг.

Допоміжні речовини: твердий жир, декстран 60 000, макрогол 1500, полісорбат 80, емульгатор Т2, натрію гідроцитрат, кислота лимонна, вода очищена.

Форма выпуска: супозиторії.

Фармакологическое действие:

Генферон® Лайт ІБ – комбінований препарат, дія якого обумовлена компонентами, що входять до його складу. Надає місцеву і системну дію.

До складу препарату Генферон® Лайт ІБ входить інтерферон альфа-2b рекомбінантний людини, що виробляється штамом бактерії Escherichia coli, в яку за допомогою методів генної інженерії введений ген інтерферону альфа-2b людини.

Інтерферон альфа-2b має противірусну, імуномодулюючу, антипроліферативну та антибактеріальну дію. Противірусний ефект опосередкований активацією ряду внутрішньоклітинних ферментів, що інгібують реплікацію вірусів. Імуномодулююча дія виявляється, насамперед, посиленням клітинно-опосередкованих реакцій імунної системи, що підвищує ефективність імунної відповіді відносно вірусів, внутрішньоклітинних паразитів і клітин, що зазнали пухлинної трансформації. Це досягається за рахунок активації CD8+ Т-кілерів, NK-клітин (природних кілерів), посилення диференціювання В-лімфоцитів і продукції ними антитіл, активації моноцитарно-макрофагальної системи і фагоцитозу, а також підвищення експресії молекул головного комплексу гістосумісності I типу, що підвищує вірогідність розпізнавання інфікованих клітин клітинами імунної системи. Активізація під впливом інтерферону лейкоцитів, що містяться у всіх шарах слизової оболонки, забезпечує їх активну участь у ліквідації патологічних осередків; окрім того, за рахунок впливу інтерферону досягається відновлення продукції секреторного імуноглобуліну А. Антибактеріальний ефект опосередкований реакціями імунної системи, що підсилюються під впливом інтерферону.

Таурин сприяє нормалізації метаболічних процесів і регенерації тканин, володіє мембраностабілізуючою та імуномодулюючою дією. Як сильний антиоксидант таурин безпосередньо взаємодіє з активними формами кисню, надмірне накопичення яких сприяє розвитку патологічних процесів. Таурин сприяє збереженню біологічної активності інтерферону, підсилюючи терапевтичний ефект застосування препарату.

При ректальному введенні препарату спостерігається висока біодоступність (більше 80%) інтерферону, у зв'язку з чим досягається як місцева, так і виражена системна імуномодулююча дія; при інтравагінальному застосуванні за рахунок високої концентрації в осередку інфекції і фіксації на клітинах слизової оболонки досягається виражений місцевий противірусний, антипроліферативний і антибактеріальний ефект, при цьому системна дія за рахунок низької всмоктуючої здатності слизової оболонки піхви незначна. Максимальна концентрація інтерферону в сироватці крові досягається через 5 годин після введення препарату. Основним шляхом виведення α-інтерферону є нирковий катаболізм. Період напіввиведення становить 12 годин, що обумовлює необхідність застосування препарату 2 рази на добу.

Условия хранения: Генферон® Лайт ІБ зберігати у недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 8 °С.

Общая информация

  • Форма продажи:
    безрецептурный
  • Действующее в-о:
    Интерферон альфа-2b
Примечание
Описание препарата «Генферон Лайт ІБ» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.75 из 5 возможных на основе 4 голосов
Все лекарства

Генферон Лайт ІБ — цены в аптеках