Класан

Класан

О препарате

Класан - протимікробний лікарський засіб.

Показания и дозировка

Інфекції, що спричиненні чутливими до Класану мікро організмами:

– інфекції верхніх дихальних шляхів (фарингіт, синусит, тонзиліт);

– інфекції нижніх дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія);

– інфекції шкіри та м’яких тканин (фолікуліт, бешиха, стрептодермія);

поширені або локалізовані мікобактеріальні інфекції;

поширені інфекції, спричинені комплексом Mycobacterіum avіum у ВІЛ-інфікованих пацієнтів;

одонтогенні інфекції;

у складі комплексної антибактеріальної терапії для лікування інфекцій травного тракту, асоційованих з H. pylorі.

Спосіб застосування та дози.

При інфекційних захворюваннях дихальних шляхів, шкіри та м'яких тканин:

Дорослим: звичайна рекомендована доза Класану – по 1таблетці 250 мг 2 рази на добу. У тяжких випадках доза може бути збільшена до 500 мг 2 рази на добу.

Тривалість лікування Класаном у більшості випадків становить від 6 до 14 днів.

При інфекційних захворюваннях, що спричиненімікобактеріями:

Дорослим: рекомендована початкова доза – по 500 мг 2рази на добу. При відсутності клінічної або бактеріологічної відповіді протягом 3–4 тижнів доза може бути збільшена до 1000 мг 2 рази на добу.

Для профілактики інфекцій, що спричинені комплексомMycobacterium avium (MAC):

Дорослим: рекомендована початкова доза Класану – по 500 мг 2 рази на добу.

Тривалість лікування встановлюється лікарем індивідуально.

При поширених інфекціях, що спричинені MAC, у хворихна СНІД:

Лікування слід продовжувати до поліпшення клінічного та мікро біологічного стану. Класан необхідно застосовувати разом з іншими антимікробними препаратами.

Для ерадикації Н. Pylori препарат застосовується ускладі комплексної терапії відповідно до встановлених схем.

При нирковій недостатності:

Хворим з кліренсом креатині ну менше 30 мл/хв Класанпризначають по 250 мг 1 раз на добу або, при більш тяжких інфекціях – по 250 мг 2 рази на добу. Лікування таких хворих продовжують не більше 14 днів.

При печінковій недостатності:

Класан виводиться в основному печінкою, тому при призначенні цього антибіотика хворим з печінковою недостатністю необхідно дотримуватися обережності. Однак, при збереженні нормальної функції нирок хворим з помірною або тяжкою печінковою недостатністю корекція дози Класану непотрібна.

Передозировка

Можливі нудота, блювання, діарея. При передозуванні препаратом Класан необхідне негайне промивання шлунка та симптоматичне лікування. Гемодіаліз таперитонеальний діаліз не призводять до значної зміни рівня кларитроміцину в сироватці крові.

Побочные эффекты

Побічна дія препарату Класан: Можливі нудота, блювання, біль в епігастральнійділянці, діарея, транзиторне підвищення активності печінкових трансаміназ, алергічні реакції (кропив’янка, шкірний висип, в поодиноких випадках –анафілактичний шок і синдром Стівенса–Джонсона); побічні ефекти з боку центральної нервової системи (головний біль, запаморочення, відчуття тривоги, безсоння, тривожні сновидіння, дзвін у вухах, сплутаність свідомості, дезорієнтація, галюцинації, психози та деперсоналізація); глосит, стоматит, грибкове ураження слизової оболонки рота і знебарвлення язика; гіпоглікемія; лейкопенія і тромбоцит опенія; псевдомембранозний коліт. При застосуванніКласану можливі пролонгація QT-інтервалу на ЕКГ, тахікардія та тріпотіння/мерехтіння шлуночків.

При виникненнісуперінфекції необхідно відмінити препарат.

Противопоказания

Класан протипоказаний пацієнтам, які мають підвищену чутливість до макролідів та компонентів препарату, а також при вагітності, годуванні груддю, тяжких захворюваннях печінки, порфірії. Препарат не призначають у цій лікарській формі дітям до 12 років.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

При одночасному застосуванні Класану з теофіліном, карбамазепіном, астемізолом, алкалоїдами ріжків, триазоламом, мідазоламом, циклоспорином відзначено підвищення вмісту останніх у плазмі крові.

Одночасне застосування Класану і терфенадину призводило до підвищення у 2–3 рази концентрації кислого метаболіту терфенадину у сироватці крові, а такождо подовження інтервалу QT на ЕКГ, що не супроводжувалося появою клінічно значущих симптомів. Одночасного призначення цих препаратів слід уникати.

Одночасне застосування Класану з цизапридом, пімозидом може призвести до подовження інтервалу QT і серцевої аритмії.

При одночасному застосуванні Класану з хінідином або дизопірамідомможливі випадки мерехтіння/тріпотіння шлуночків. Необхідно проводити контроль рівня цих препаратів у крові під час лікування Класаном.

При прийомі Класану одночасно з дигоксином може підвищуватися концентрація дигоксину в сироватці крові, що вимагає в таких випадках контролю її рівня.

При одночасному застосуванні Класану і рифамбутину або рифампіцинуконцентрація Класану в сироватці крові знижується (більше ніж на 50%).

При одночасному застосуванні з Класаном дія варфарину посилюється, тому хворим, що приймають варфарин, необхідно контролю вати величину протромбі нового часу.

При одночасному прийомі Класану та інгібіторів ГМГ-КоА-редуктази, наприклад лов астатину або симвастатину, дуже рідко спостерігався рабдоміоліз.

Одночасне застосування таблеток Класану і зидовудину у ВІЛ-інфікованих хворих може викликати зниження рівня зидовудину в крові.

Состав и свойства

1 таблетка містить кларитроміцину 0,25 г або 0,5 г;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію карбоксиметилкрохмаль, натрію лаурилсульфат, гідроксипропілм етилцелюлоза, кальцію стеарат, суміш для покриття “Opadry II Yellow”.

Форма выпуска: Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинамiка. Кларитроміцин – напівсинтетичний антибіотик групимакролідів. Має бактеріостатичну дію відносно чутливих мікро організмів. Увеликих концентраціях відносно окремих мікро організмів може чинити бактерицидну дію. Механізм антибактеріальної дії – пригнічення синтезу білка шляхомзв’язування із 50Sрибосомальною субодиницею бактерій.

Кларитроміцин активний відносно таких мікро організмів: грам позитивнібактерії: Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactіae, Streptococcuspyogenes, Streptococcus vіrіdans, Streptococcus pneumonіae, Streptococcі (групC, F, G), Lіsterіa monocytogenes; грам негативні бактерії: Haemophіlusіnfluenzae (paraіnfluenzae), Neіsserіa gonorrhoeae, Helіcobacter pylorі,Legіonella pneumophіla, Moraxella (Branhamella) catarrhalіs; мікобактерії :Mycobacterіum leprae, Mycobacterіum chelonae, Mycobacterіum fortuіtum,Mycobacterіum kansasіі, комплексу Mycobacterіum avіum, до складу якого входятьMycobacterіum avіum і Mycobacterіum іntracellulare; інші мікро організми:Mycoplasma pneumonіae, Chlamydіa pneumonіae (trachomatіs), Campylobacterjejunі, Treponema pallіdum.

Фармакокінетика. Після перорального прийому кларитроміцин швидко абсорбується, досягаючи максимальної концентрації через 2–3 години. Зберігає стабільність у кислому середовищі шлунка. Прийом з їжею зменшує швидкість, алене ступінь всмоктування, що дозволяє застосовувати Класан незалежно від прийому їжі. Біодоступність – 55%.

Широко розподіляється у тканинах і рідинах організму. Особливо високі концентрації досягаються в слизовій оболонці носа, мигдаликах і легенях. Завдяки високій ліпофільності і спорідненості із цитоплазматичними мембранами, кларитроміцин створює більш високі концентрації в клітинах і тканинах, ніж уплазмі крові. Накопи чується також у високих концентраціях у лейкоцитах і макрофагах. Не проникає через гематоенцефалічний бар'єр. З білками зв’язується 80% препарату. Метаболізується печінкою з утворенням активного метаболіту 14-гідроксикларитроміцину, який має протимікробну активність, як і незмінена речовина. Виводиться із сечею 36% дози, з калом – 52%.

Період напів виведення при нормальній функції нирок: при дозі 250 мг 2рази на добу – 3–4 години; при дозі 500 мг 2 рази на добу – 5–7 годин.

При порушенні функції нирок (кліренс креатині ну <30 мл/хв [0,5мл/с]) – приблизно 22 години.

Условия хранения: 

Зберігати Класан у сухому, захищеному від світла місці, при температурі від 15 °С до 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 2 роки.

Общая информация

 • Форма продажи:
  по рецепту
 • Действующее в-о:
  Кларитромицин
 • Фарм. группа:
  Противомикробные и противопаразитарные лекарственные средства

Код ATX

 • Противомикробные препараты для системного использования
 • Антибактериальные средства для системного использования
 • Макролиды, линкозамиды и стрептограмины
 • Макролиды
 • Кларитромицин
Примечание
Описание препарата «Класан» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 3 из 5 возможных на основе 6 голосов
Все лекарства

Класан — цены в аптеках