Пмс-Урсодиол

Пмс-Урсодиол

Цена: 521.96 - 1294.16 грн.

Пмс-Урсодиол есть в наличии в 8 аптеках
Купить Купить

О препарате

Урсодіол – це природний мінорний компонент жовчних кислот.

Показания и дозировка

Показання препарату Урсодіол:

Для розчинення рентгеннегативних холестеринових жовчних каменів розміром не більше 15 мм у діаметрі у хворих з функціонуючим жовчним міхуром, незважаючи на присутність у ньому жовчного(их) каменя(нів).

Для лікування гастриту з рефлюксом жовчі.

Для симптоматичного лікування первинного біліарного цирозу (ПБЦ) за умови відсутності декомпенсованого цирозу печінки.

пмс-Урсодіол застосовувати перорально.

Вікових обмежень щодо застосування препарату немає. Для пацієнтів, які мають вагу менше 47 кг або у яких виникають труднощі при ковтанні таблеток, слід застосовувати урсодезоксихолеву кислоту у формі суспензії.

Для розчинення холестеринових жовчних каменів

Приблизно 10 мг урсодезоксихолевої кислоти/кг маси тіла, що еквівалентно:

до 60 кг 500 мг

61-80 кг 750 мг

81-100 кг 1000 мг

понад 100 кг 1250 мг

Таблетки потрібно ковтати цілими, запиваючи водою, 1 раз на добу увечері перед сном.

Таблетки потрібно приймати регулярно.

Необхідний для розчинення жовчних каменів час зазвичай становить 6-24 місяців. Якщо зменшення розмірів жовчних конкрементів не спостерігається після 12 місяців прийому, продовжувати терапію не слід.

Успіх лікування потрібно перевіряти кожні 6 місяців за допомогою ультразвукового або рентгенівського дослідження. Додатковими дослідженнями потрібно перевіряти, чи з часом не відбулася кальцифікація каменів. Якщо це трапилось, лікування слід припинити.

Для лікування гастриту з рефлюксом жовчі

По 250 мг 1 раз на день з деякою кількістю рідини увечері перед сном.

Зазвичай для лікування гастриту з рефлюксом жовчі препарат приймати протягом 10-14 днів. Тривалість застосування залежить від стану хворого. Лікар повинен приймати рішення про тривалість лікування у кожному випадку індивідуально.

Для симптоматичного лікування первинного біліарного цирозу (ПБЦ)

Добова доза залежить від маси тіла та варіює від 750 мг до 1750 мг (14±2 мг урсодезоксихолевої кислоти/кг маси тіла).

У перші 3 місяці лікування препарат потрібно приймати, розподіливши добову дозу на 3 прийоми протягом дня. При покращенні показників функції печінки добову дозу можна приймати 1 раз на день увечері.

Маса тіла (кг)

Добова доза

(мг/кг маси тіла)

Розподіл прийому препарату

перші 3 місяці

у подальшому

ранок

день

вечір

вечір

(1 раз на день)

47-62

12-16

250 мг

250 мг

250 мг

750 мг

63-78

13-16

250 мг

250 мг

500 мг

1000 мг

79-93

13-16

250 мг

500 мг

500 мг

1250 мг

94-109

14-16

500 мг

500 мг

500 мг

1500 мг

понад 110

 

500 мг

500 мг

750 мг

1750 мг

Таблетки потрібно ковтати цілими, запиваючи рідиною. Необхідно додержуватись регулярності прийому.

Використання пмс-Урсодіолу при первинному біліарному цирозі може бути необмеженим у часі.

У пацієнтів з первинним біліарним цирозом у рідких випадках на початку лікування можуть погіршуватися клінічні симптоми, наприклад, може посилитися свербіж. Якщо це трапилось, терапію слід продовжувати, приймаючи по 250 мг на добу, після чого поступово підвищувати дозу (збільшуючи щотижня добову дозу на 250 мг) до досягнення призначеного режиму дозування.

Діти.

Немає принципових вікових обмежень для застосування Урсодіолу дітям, але капсули не слід застосовувати дітям з масою тіла менше 47 кг. Якщо дитина важить менше 47 кг та/або якщо дитина має труднощі з ковтанням, рекомендується застосовувати урсодезоксихолеву кислоту у вигляді суспензії.

Передозировка

При передозуванні препарату Урсодіол може спостерігатися діарея. Узагалі передозування є малоймовірним, оскільки поглинання урсодезоксихолевої кислоти знижується при підвищенні дози і вона здебільшого екскретується з калом.

Якщо діарея має місце, дозу потрібно зменшити, а якщо діарея продовжується, необхідно припинити застосування Урсодіолу. Наслідки діареї потрібно лікувати симптоматично зі збереженням балансу рідини і електролітів.

Побочные эффекты

Побічні реакції препарату Урсодіол:

З боку шлунково-кишкового тракту: диспепсія; відзначали нудоту та болі у животі, випадки анорексії, езофагіту, пептичної виразки; діарея, пастоподібне випорожнення, сильний абдомінальний біль з локалізацією у правому підребер’ї.

З боку печінки та жовчного міхура: при лікуванні урсодезоксихолевою кислотою може спостерігатися кальцифікація жовчних каменів.

Упродовж терапії розвинених стадій первинного біліарного цирозу може спостерігатися декомпенсація цирозу печінки, яка частково регресувала після припинення лікування.

З боку шкіри: випадки свербежу та висипання на шкірі.

Метаболічні порушення: випадки підвищення вмісту креатиніну та підвищення вмісту глюкози в крові.

Порушення загального характеру: астенія, біль у грудині та периферичний набряк.

З боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску.

З боку системи кровотворення: випадки лейкопенії.

Противопоказания

Протипоказання препарату Урсодіол:

Підвищена чутливість до урсодезоксихолевої кислоти або до інших інгредієнтів препарату.

Некомпенсований цироз печінки.

Непрохідність жовчних протоків, гостре запалення жовчного міхура або жовчовивідних шляхів.

Не призначати препарат хворим із жовчним міхуром, що не візуалізується рентгенологічними методами, з кальцифікованими каменями, порушеною скоротливістю жовчного міхура або таким, що мають часті жовчні коліки.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Взаємодія препарату Урсодіол з іншими лікарськими засобами 

Секвестранти жовчних кислот, такі як холестирамін та колестипол, можуть перешкоджати дії Урсодіолу за рахунок зниження рівня поглинання останнього.

Антацидні препарати, що містять сполучення алюмінію та смектит, можуть перешкоджати дії Урсодіолу також за рахунок зниження рівня поглинання останнього.

Урсодіол може посилити поглинання циклоспорину з кишечнику. Отже, у хворих, які отримують циклоспорин, необхідно перевірити концентрацію циклоспорину в крові і скоректувати дозу циклоспорину у разі необхідності.

В окремих випадках Урсодіол може знижувати всмоктування ципрофлоксацину.

Урсодезоксихолева кислота знижує максимальну концентрацію у плазмі крові (Сmax) і площу під кривою (AUC) кальцієвого антагоніста нітрендипіну. Виходячи з цього, а також із єдиного повідомлення про взаємодію з речовиною дапсоном (зменшення терапевтичного ефекту) і з досліджень in vitro, можна припустити, що урсодезоксихолева кислота індукує активність цитохрому Р450 ЗА4, що метаболізує препарат.

Отже, при одночасному застосуванні засобів, які метаболізуються з участю цього ферменту, необхідно дотримуватись обережності і мати на увазі, що може виникнути потреба у корекції дози.

Состав и свойства

діюча речовина: урсодезоксихолева кислота (ursodeoxycholic acid);

1 таблетка містить кислоти урсодезоксихолевої 250 мг або 500 мг;

допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят (тип А), повідон, натрію лаурилсульфат, целюлоза мікрокристалічна, поліетиленгліколь, магнію стеарат, оболонка таблетки (гідроксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь).

Форма выпуска: Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка.

Урсодіол – це природний мінорний компонент жовчних кислот. Пероральне застосування Урсодіолу призводить до дозозалежного збільшення вмісту цієї фракції у складі жовчних кислот.

При застосуванні Урсодіолу у хворих із первинним біліарним цирозом печінки відзначається зниження вмісту холестерину, що зумовлено поліпшенням холестазу і змінами метаболізму холестерину. Загальним для процесів можуть бути зміни складу ендогенних жовчних кислот при прийомі препарату.

Фармакокінетика.

На частку Урсодіолу припадає до 5 % від сумарного складу жовчних кислот. При пероральному застосуванні велика частина Урсодіолу поглинається шляхом пасивної дифузії, таке поглинання неповне. Після поглинання Урсодіол екстрагується у печінці приблизно на 50 % при відсутності патології печінки. Чим більшою мірою виражені захворювання печінки, тим менше зазначений показник. У печінці Урсодіол кон’югує з гліцином або таурином, а потім секретується з жовчю. Кон’югати Урсодіолу всмоктуються у тонкій кишці за рахунок пасивних і активних механізмів. Кон’югати можуть розщеплюватися у клубовій кишці під дією ферментів. Вільний Урсодіол, що утворюється, знову може поглинатися та кон’югувати у печінці. Незасвоєний Урсодіол проходить до ободової кишки, де він здебільшого піддається 7-дегідроксилюванню до літохолевої кислоти. Частина Урсодіолу епімеризується до хенодіолу через 7-оксопроміжний продукт. Хенодіол також зазнає 7-дегідроксилювання з утворенням літохолевої кислоти. Ці метаболіти погано розчинні і виводяться з калом. Невелика кількість літохолевої кислоти піддається повторному усмоктуванню і кон’югації у печінці з гліцином або таурином і сульфатуванню у положенні 3. Сульфатовані похідні літохолевої кислоти і її кон’югати виводяться з жовчю, а потім з калом виводяться з організму.

При хронічному застосуванні у тварин літохолева кислота спричиняє холестатичне ураження печінки, що може приводити до загибелі тварин, у яких відсутній процес утворення сульфатних кон’югатів. Урсодіол піддається 7-дегідроксилюванню повільніше, ніж хенодіол. При порівнянні еквімолярних кількостей Урсодіолу і хенодіолу рівноважний рівень літохолевої кислоти у суміші жовчних кислот нижчий при застосуванні Урсодіолу. У людини і приматів літохолева кислота може сульфатувати. Хоча при застосуванні Урсодіолу у людини холестатичних уражень печінки не розвивається, варто мати на увазі, що можливі індивідуальні розходження у ступені сульфатування літохолевої кислоти, хоча, можливо, дефіцитні стани за здатністю до сульфатування літохолевої кислоти насправді вкрай рідкі і практично не були виявлені, незважаючи на тривалий досвід клінічного застосування Урсодіолу.

У здорових людей приблизно на 70 % некон’югований Урсодіол зв'язується з білками плазми крові. Відомості про ступінь зв'язування кон’югованого Урсодіолу з білками плазми крові відсутні. Об’єм розподілу для Урсодіолу не встановлений, однак, як очікують, він невеликий, враховуючи те, що цей препарат зосереджується головним чином у жовчі і тонкій кишці. Урсодіол виводиться в основному з калом. При застосуванні Урсодіолу підвищується рівень виведення його із сечею, хоча ця величина залишається незначною (менше 1 %) за винятком випадків тяжких холестатичних уражень печінки.

При хронічному прийомі Урсодіолу він стає основним компонентом жовчних кислот, при дозі 13-15 мг/кг/день на його частку у сумарному складі жовчних кислот припадає до 30-50 %.

Період напіврозпаду урсодезоксихолевої кислоти становить 3,5-5,8 дня.

Условия хранения: Зберігати Урсодіол слід у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 ºС.

Общая информация

 • Форма продажи:
  по рецепту
 • Действующее в-о:
  Урсодезоксихолевая кислота
 • Производитель:
 • Фарм. группа:
  Лекарственные средства, применяемые при заболеваниях желудочно-кишечного тракта

Код ATX

 • Пищеварительный тракт и обмен веществ
 • Средства для лечения заболеваний печени и желчевыводящих путей
 • Препараты для лечения заболеваний желчного пузыря
 • Препараты желчных кислот
 • Урсодеоксихолиевая кислота
Примечание
Описание препарата «Пмс-Урсодиол» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 3.38 из 5 возможных на основе 13 голосов
Все лекарства

Пмс-Урсодиол — цены в аптеках

Найдено в 8 аптеках
 • Liki24 Доставка лекарств по низким ценам

  liki24.com

  Пмс-урсодиол табл. п/о 250 мг фл. №50

  Pharmascience (Канада)
  649.19 грн / шт

  Пмс-урсодиол табл. п/о 250 мг блистер №50

  Pharmascience (Канада)
  744.12 грн / шт

  Пмс-урсодиол табл. п/о 500 мг блистер №50

  Pharmascience (Канада)
  1239.12 грн / шт
 • Аптека City-Pharm

  city-pharm.com.ua

  Пмс-урсодиол табл. п/о 500мг n50 (10х5) блист.

  Фармасайнс Інк., Канада
  1294.16 грн / шт

  Пмс-урсодиол таблетки покрытые оболочкой 250 мг n50 (10х5) блистер

  Pharmascience (Канада)
  734.35 грн / шт

  Пмс-урсодиол таблетки покрытые оболочкой 250 мг №10х5

  ФАРМАСАЙНС ИНК. КАНАДА
  748.15 грн / шт
 • Сеть аптек без наценок «Будем Здоровы Вместе»

  bzv.com.ua

  ПМС-УРСОДИОЛ таблетки, п/о, по 250 мг №50 во флак.

  Фармасайнс Інк., Канада
  665.70 грн / шт.

  ПМС-УРСОДИОЛ таблетки, п/о, по 500 мг №50 во флак.

  Фармасайнс Інк., Канада
  1233.10 грн / шт.
 • Аптека Парус

  www.apteka-parys.com.ua

  ПМС-Урсодиол табл. по 250 мг. № 50

  Pharmascience
  657.00 грн / шт

  ПМС-Урсодиол табл. по 500 мг. № 50

  Pharmascience
  1252.00 грн / шт
 • Аптека 911

  apteka911.com.ua

  Пмс-урсодиол табл. п/о 500мг №50

  ФАРМАСАЙНС ИНК.
  1033.50 грн / шт

  Пмс-урсодиол табл. п/о 250мг №50

  ФАРМАСАЙНС ИНК.
  636.00 грн / шт
 • Pharma Star

  www.city-pharm.com.ua

  ПМС-УРСОДИОЛ ТАБ.П/О250МГ#10Х5

  ФАРМАСАЙНС ИНК. КАНАДА
  521.96 грн / шт

  ПМС-Урсодиол табл. п/о 250мг N50(10х5) блист.

  Фармасайнс Інк., Канада
  531.77 грн / шт
 • Альго-Фарм

  apteka1.net

  ПМС-УРСОДИОЛ табл. п/о 250 мг фл. №50

  Pharmascience (Канада)
  650.00 грн / шт

  ПМС-УРСОДИОЛ табл. п/о 250 мг блистер №50

  Pharmascience (Канада)
  702.00 грн / шт

  ПМС-УРСОДИОЛ табл. п/о 500 мг блистер №50

  Pharmascience (Канада)
  1099.00 грн / шт
 • Аптека «Країна Здоров’я»

  apteka.kraina-z.com.ua

  ПМС-Урсодиол табл 0,25 №50

  Фармасайнс
  579.11 грн / шт.

  ПМС-Урсодиол табл 0,5 №50

  Фармасайнс
  1169.68 грн / шт.