Ново Нордиск, Дания Novo Nordisk

Ново Нордиск, Дания
Novo Nordisk A/S Novo Allé, 2880 Bagsvaerd Denmark
Tel: +45 4444 8888

Історія компанії Novo Nordisk починається з 20-х років минулого віку, від заснування двох данських компаній — Nordisk Insulin Laboratorium і Novo Terapeutisk Laboratorium.
 
В 1922 році лауреат Нобелевської премії фізіолог Август Крог і його дружина Марія, що страждала на діабет 2-го типу, відвідали дослідний інститут в Торонто, де вперше отримали екстракт інсуліну. Професор Дж. Дж. Р. Маклеод, який очолював цей заклад, погодився передати подружжю права на вироблення інсуліну. Повернувшись на батьківщину, Август Крог вже в наступному році разом з доктором Хансом Кристіаном Хагедорном заснував у Данії Nordisk Insulin Laboratorium, де невдовзі було налагоджено виробництво інсуліну для лікування цукрового діабету. Однак, в 1925 році братами Харальдом і Торвальдом Педерсенами, колишніми сподвижниками Крога, була створена конкуруюча компанія Novo Terapeutisk Laboratorium.
 
Протягом ХХ сторіччя обидві компанії, незалежно одна від одної, здійснили ряд найважливіших відкриттів в галузі лікування діабету. Про широту їх підходу до проблеми даного захворювання свідчить той факт, що в 1932 році Nordisk Insulin Laboratorium відкриває лікарню «Стено Меморіал Хоспітал», де окрім лікування пацієнтів провадяться досліди в галузі діабету, а через шість років Novo Terapeutisk Laboratorium засновує діабетологічний центр «Відоре Хоспітал». Ідея лікування людини, а не тільки симптомів діабету, яка була сформована з самого початку існування компанії Novo Nordisk, заклала основи її сучасного орієнтування на стійкий розвиток і збалансоване зростання. 
 
Після повернення до Данії Август Крог разом із Гансом Хагедорном, фахівцем в галузі порушень вуглеводного обміну, і за фінансової участі Августа Конгстеда заснували компанію "Nordisk Insulin Laboratorium" (Nordisk). 21 грудня 1922 року компанії Nordisk також вдалося виділити невелику кількість інсуліну з підшлункової залози бика. Перші хворі почали отримувати лікування в березні 1923 року.
 
У 1923 році інженер Гаральд Педерсен почав працювати в компанії Нордіск, де займався розробкою обладнання для виробництва інсуліну. Його брат, Торвальда Педерсена, трохи пізніше теж став працювати в компанії. Він проводив аналіз хімічних процесів, котрі відбувалися під час виробництва інсуліну. У процесі спільної роботи в Торвальда Педерсена не склалися відносини з Гансом Хагедорном, тому в 1924 році Педерсен був змушений піти з компанії. Через почуття солідарності з братом Гаральд теж звільнився, і брати заснували свій власний бізнес. У 1924 році вони також почали успішно виробляти інсулін і в 1925 році направили датським фармацевтам лист, який повідомляв про появу на ринку інсуліну компанії "Novo" і нової конструкції шприців для введення інсуліну Novo. Брати назвали свою компанію "Novo Terapeutisk Laboratorium" (Novo). Таким чином, у Данії з'явилися дві компанії, що згодом стали провідними світовими виробниками інсуліну.
 
Протягом наступних 65 років свого розвитку компанії створили великі дослідницькі підрозділи й активно боролися за провідне місце на ринку нової продукції для лікування хворих на цукровий діабет. На певному етапі розвитку обидві компанії, "Nordisk" і "Novo", почали розробки в інших галузях і у такий спосіб розширили спектр продукції. Компанія Novo стала світовим лідером у виробництві промислових ферментів, а компанія Нордіск розробила медикаменти для лікування гемофілії і низькорослості.
 
У січні 1989 року було прийняте рішення про об'єднання компаній "Nordisk" і "Ново". Після понад 60-ти років конкуренції обидві компанії отримали можливість сконцентрувати спільні зусилля на розробці нової продукції в галузі лікування діабету і розширенні сфери впливу на світовому ринку. Нова компанія стала називатися "Novo Nordisk A/С".
 
На початку 1999 року було ухвалене рішення про необхідність розподілу двох основних напрямків діяльності: охорони здоров'я і виробництва промислових ферментів. Такий розподіл дозволив підрозділам, які працюють у цих сферах, отримати більше свободи у своїй діяльності і сконцентруватися на тих напрямках, де вони могли б досягти найбільших успіхів. 14 листопада 2000 року компанії "Novo Nordisk" і "Новозаймз" почали свою діяльність як окремо зареєстровані компанії.
 
На сьогодні Novo Nordisk є світовим лідером в галузі лікування цукрового діабету. Крім цього, ми займаємо провідні позиції в галузях лікування порушень гемостазу і терапії гормоном росту
 

Производители