Реклама

Як зберегти здоров’я кісток і суглобів у будь-якому віці

Як зберегти здоров’я кісток і суглобів у будь-якому віці

Якщо ви вважаєте, що турбота про свої кістки та суглоби стосується виключно людей похилого віку, то дуже помиляєтесь. Дійсно, найбільші проблеми спостерігаються саме у літніх людей, адже кістки із віком стають більш крихкими, а хрящі, які забезпечують рухливість суглобів, зношуються. Спеціалісти називають це дегенеративно-дистрофічними змінами кісткової системи та наполягають на їх своєчасної профілактиці.

Біль в кістках і суглобах - не тільки вікова проблема

Проте проблеми з кістками та суглобами все частіше наздоганяють доволі молодих людей. Часті переломи кісток, погане загоєння після травм, біль у суглобах та хребті – все це може непокоїти сучасну людину у будь-якому віці.

Експерти вважають, що вищеперераховані проблеми є наслідком сучасного способу життя [1]. Незбалансоване харчування і нестача натуральних продуктів із достатнім вмістом мікроелементів для «будування» кісток і хрящів – це перша причина омолодження захворювань опорно-рухового апарату. Друга причина – розповсюдженість захворювань ШКТ, які перешкоджають нормальному засвоєнню необхідних поживних речовин. Нарешті, малорухливий спосіб життя, який призводить до погіршення трофіки (живлення) кісток і хрящів, теж має дуже негативні наслідки.

В результаті діагноз «остеоартрит» кожен з нас ризикує почути набагато раніше, ніж відсвяткує свій 60-й день народження.

Особливо це стосується жінок у віці після 40 років. Саме в цей період (а іноді навіть раніше) починається стрімке зниження синтезу естрогенів, які захищають слабку половину людства не тільки від серцево-судинних захворювань, але й від руйнування кісток та хрящів. Отже, до відомих неприємних симптомів пременопаузи приєднаються ще й біль в суглобах, переломи кісток і біль в спині, спричинений мікро-переломами хребців [2].

Ще одна група людей, у яких дуже швидко зношуються суглобові хрящі та має місце високий ризик переломів – це професійні спортсмени будь-якого віку. Тріщини кісток та швидке зношення хрящів через постійні перевантаження, тяжкі переломи внаслідок невдалих тренувань – все це супроводжує спортсменів з дитинства та протягом всього спортивного життя [1].

Отже, турбуватись про здоров’я кісток і суглобів слід набагато раніше, ніж ви потрапите до травматолога або хірурга-ортопеда. Перше, про що слід подумати – як забезпечити кістки та хрящі необхідним «будівельним матеріалом».

Хондропротектори

Коли ми говоримо про «будівельний матеріал» для кісток і хрящів, йдеться не тільки про кальцій. Для збереження форми кісткових і хрящових клітин, для утворення міцного каркасу тканин потрібні специфічні молекули – глікозаміноглікани. До глікозаміногліканів відносяться, зокрема, добре знайома всім гіалуронова кислота, хондроїтин сульфат, глюкозамін сульфат. Ці речовини відомі під загальною назвою «хондропротектори». Саме їх часто призначають при захворюваннях кісток і суглобів, які супроводжуються дегенеративними змінами.

Хондропротектори, зокрема, глюкозамін і хондроїтин офіційно рекомендовані експертами для лікування остеоартриту колінних суглобів [3]. Наявність таких рекомендацій означає, що ефективність речовин була підтверджена у клінічних дослідженнях.

Дійсно, в клінічних дослідженнях доведено, що постійний прийом глюкозаміну і хондроїтину гальмує руйнування кісткової та хрящової тканин. Це, в свою чергу, гальмує прогресування остеоартриту [4,5].

Крім того, застосування глюкозаміну і хондроїтину забезпечує протизапальний, протинабряковий та знеболюючий ефекти, що дозволяє зменшити кількість нестероїдних протизапальних препаратів, які мають безліч небезпечних побічних ефектів [6].

Звідки взяти натуральні хондропротектори?

Для сучасної людини дуже важко отримати достатньо «будівного матеріалу» для кісток і хрящів з харчових продуктів. Отже, на допомогу нам мають прийти дієтичні добавки, без яких сьогодні складно уявити наше життя.

Додавання дієтичних добавок до раціону харчування допомагає уникнути дефіциту найважливіших вітамінів та мікроелементів, які необхідні організму людини. Але є важливі умови: дієтичні добавки мають бути якісними, а доцільність їх застосування – науково підтверджена.

Глюкозамін сульфат і хондроїтин сульфат у складі Артритозаміну для здоров’я кісток і суглобів

Знайти якісні дієтичні добавки в України сьогодні можливо, треба тільки звертати увагу на виробника і на те, які продукти він виробляє.

Зокрема, компанія «Healthyway Production, Inc» (США) вже давно відома українському споживачеві, завдяки різноманітним якісним дієтичним добавкам, таким як «Келп» (застосовується для профілактики дефіциту йоду), «Котячий кіготь» (призначається для зміцнення імунітету), «Артритозамін». Останній якраз застосовують у лікуванні і профілактиці дегенеративних захворювань кісток і хрящів.

– дієтична добавка, до складу якої входять натуральні компоненти - глюкозамін сульфат і хондроїтин сульфат. Отже, ви маєте бути впевненими, що ви приймаєте хондропротектори, які добре вивчені у дослідженнях та офіційно рекомендовані для застосування.

Артритозамін також є природним джерелом інших біологічно активних речовин, адже він містить:

  • вітамін Е, який впливає на оксидантний стрес та інші механізми прогресування остеоартриту [7];
  • екстракт босвелії (Boswellia serrata)  – рослини, яка має знеболювальну дію при захворюваннях суглобів [8];
  • екстракт турмеріку (куркумін), що виявляє протизапальну дію [9];
  • екстракт виноградних кісточок, що активізує синтез колагену та зменшує набряки [10].

Кому та як приймати Артритозамін?

Артритозамін має протизапальні, протинабрякові та хондропротекторні властивості. Отже, цю дієтичну добавку можна застосовувати для нормалізації функції опорно-рухового апарату у різноманітних ситуаціях.

  • Комплексне лікування і профілактика прогресування остеоартриту
  • Комплексне лікування і профілактика остеохондрозу
  • Комплексне лікування і профілактика переломів кісток та ушкоджень хрящів.

Артритозамін призначається дорослим по 1 таблетці 2-3 рази на день під час вживання їжі. Важливо розуміти, що короткотривалий або епізодичний прийом Артритозаміну не забезпечить того ефекту, на який ви будете очікувати. Дієтичну добавку слід приймати як мінімум 2 місяці або так, як рекомендує лікар.

Бережіть здоров’я кісток та суглобів змолоду, щоб бути рухливими усе життя!

Поделиться:
Оценка
- 4.5 из 5 возможных (2 отзывов)