Реклама

Чи потрібні влітку БАДи?

Чи потрібні влітку БАДи?

Вважаєте, що тема БАдів влітку недоречна? І ви дуже помиляєтесь! Чому влітку можуть знадобитися харчові добавки, і які саме – про це ми запитали у лікаря, спеціаліста в сфері гастроентерології, сімейної медицини, алергології та УЗД-діагностики Ганни Володимирівни Комарової.

 

 

Чи може влітку виникнути потреба в харчових добавках і чому?

- Для лікарів сімейної медицини та гастроентерологів літо – це не просто сезон свіжих фруктів та овочів. Це час загострення захворювань ШКТ – гастритів, панкреатитів, ентеритів, колітів, синдрому подразненого кишечника (СРК) тощо. Ці захворювання потребують дієти з обмеженням або категоричною забороною свіжих фруктів (кислих або занадто солодких), деяких овочів, молочних продуктів. Навіть у цілком здорових людей захворювання ШКТ вперше можуть виникати саме внаслідок зловживання дарунками літа.

Отже, задовольнити потреби кожної людини в вітамінах та мінеральних речовинах за рахунок свіжих овочів та фруктів не так просто. Ці продукти мають займати третину так званої тарілки здорового харчування. Але в реальності цього складно досягти по різним причинам.

Тож навіть влітку можуть бути потрібні якісні БАДи. Обирати харчові добавки слід після консультації з лікарем. Він порадить ті, що підходять саме вам, враховуючи ваш спосіб життя та індивідуальні особливості.

Наприклад, при фізичних навантаженнях, частих стресах або під час екзаменів не обійтися без додаткового джерела магнію.

Якщо час потурбуватися про здоров’я судин, серця та покращити роботу мозку, слід збагатіти раціон поліненасиченими жирними кислотами (ПНЖК). Жирну рибу, яка містить багато омега-3 ПНЖК, можуть вживати не всі. Людину з хронічним панкреатитом точно чекають проблеми. А вживання певних сортів риби в спеку – це окрема тема про скумброїдне отруєння. В таких ситуаціях безпечніше приймати капсули з омега-3 ПНЖК.

Деякі мікроелементи, зокрема, кальцій і кремній постійно потрібні організму для збереження здоров’я кісток. Особливо це актуально для жінок в менопаузі або пацієнтів з хронічними захворюваннями кісток і суглобів. У таких людей добавки з кальцієм та кремнієм мають бути завжди під рукою.

Припустимо, людина не має ніяких проблем із здоров’ям та харчуванням. Чи потрібні їй БАДи влітку?

- Є багато ситуацій, коли здоровій людині можуть знадобитися харчові добавки. Зокрема, є добавки, що містять електролітні комплекси. Це корисна річ в літню спеку, особливо під час фізичних навантажень. В умовах підвищеного потовиділення людина втрачає не тільки воду, але й мінеральні солі (переважно – солі натрію і калію). Значні втрати цих мікроелементів можуть призвести до порушення роботи серця і нирок. В звичайних умовах для відновлення електролітного балансу достатньо збалансувати харчовий раціон. Але якщо ви активно тренуєтесь або подорожуєте, то краще мати напоготові добавки з електролітами.

Які харчові добавки можуть бути корисними під час подорожей і чому?

- У подорожах найчастіше виникають дві проблеми: діарея мандрівників та харчове отруєння.

Діарея мандрівників виникає не тільки через контакт організму із новими штамами кишкової палички або вірусами. Досить часто вона спостерігається у здорових людей через нездатність ШКТ перетравити незвичну (екзотичну) їжу та велику кількість фруктів, багатих на клітковину.

Ризик харчового отруєння є високим при вживанні у спеку м’ясних страв, холодних закусок, салатів (особливо з майонезом та іншими соусами) у закладах громадського харчування. Дуже небезпечними є м’ясні консерви, які часто беруть з собою прихильники активного туризму.

Отже, в певних ситуаціях у подорожах слід обмежити вживання деяких продуктів, зокрема м’яса. Але залишати організм без білкової їжі не можна. Тому доцільно брати з собою харчові добавки з протеїнами.

Що до екзотичних продуктів, то досить важко перебувати в країні і не познайомитися з її кухнею. Тому корисними будуть добавки, що містять ензими (ферменти) і пробіотики. Ензими – це натуральні ферменти, які полегшують процес перетравлювання їжі. А пробіотики допомагають швидше подолати легкі розлади в роботі ШКТ, зокрема, діарею мандрівника.

Ще раз хочу повторити, що харчові добавки мають бути високої якості, і приймати їх слід тільки після консультації у сімейного лікаря.

 
                 

Поради від Likar.info: як обрати якісні БАДи для подорожей влітку

Якщо ви вже отримали від сімейного лікаря рекомендації щодо прийому харчових добавок, то час подумати, де саме придбати якісні БАДи.

Наша рекомендація – інтернет-платформа iHerb. Це найбільша в світі інтернет-платформа товарів для здоров’я від всесвітньо відомих брендів. Послугами iHerb вже користуються багато українців, які оцінили переваги платформи:

  • максимальний асортимент товарів;
  • висока якість продукції;
  • переважно американські бренди;
  • оптові ціни;
  • швидке та просте замовлення продуктів в Україну (доставка 5-6 днів);
  • безоплатна доставка при замовленні від 1500 гривень;
  • реферальна (партнерська) програма: під час першого замовлення ви отримуєте код, яким ділитесь із пацієнтами або друзями та отримуєте 5 доларів з кожного замовлення на ваш рахунок у iHerb;
  • реальні відгуки від споживачів зі всього світу.

Інтернет-платформа iHerb – це можливість знайти на одному ресурсі одразу все, що вам потрібно в певний період життя для підтримки здоров’я.

Для підтримки емоційної рівноваги

Зокрема, орієнтуючись на поради сімейного лікаря щодо вживання харчових добавок влітку, ми можемо переконатися, що на iHerb є великий вибір БАДів що містять магній

Це незамінний мікроелемент для тих, хто літом має підвищені емоційні або інтелектуальні навантаження або загалом схильний до депресивних та тривожних станів. Магній також корисний для жінок в менопаузі або з тяжкими симптомами передменструального синдрому.

На iHerb можна знайти різноманітні харчові добавки, які містять магній, а також – його комбінації з вітамінами групи В, цинком тощо.

Для здоров’я серця

Омега-3 ПНЖК призначаються для профілактики серцево-судинних захворювань і ускладнень ішемічної хвороби серця. Зокрема, лікарі можуть їх рекомендувати пацієнтам з атеросклерозом, перенесеним інфарктом міокарда, порушеннями серцевого ритму.

Зазвичай рекомендується постійний прийом омега-3 ПНЖК, адже вони потрібні нашим судинам і серцю щодня. Тому, якщо маєте показання до їх застосування, не варто переривати прийом під час літнього відпочинку.

Для здоров’я кісток

Обов’язково порадьтеся зі своїм лікарем щодо прийому харчових добавок для зміцнення кісток. Адже на iHerb є різноманітні харчові добавки, які містять різні солі кальцію та його поєднання з вітамінами D3, К2 або магнієм. Придбайте для себе ті, які здатні вирішити ваші проблеми.

Тут ви також знайдете добавки з діоксидом кремнію рослинного походження у різних формах: у рідкому концентраті, таблетках або капсулах.

Для збереження електролітного балансу

Тим, хто веде активний спосіб життя і чекає літа, щоб знов відправитися в похід або зосередитися на спортивних тренуваннях, будуть необхідні електроліти.

На платформі iHerb кожен зможе знайти засіб на свій смак і потребу. Доступні як рідкі електроліти без підсолоджувачів та ароматизаторів, так і засоби у порошках для приготування розчинів із різними смаками: ягідними, фруктовими тощо.

Для профілактики розладів ШКТ

Ензими (натуральні ферменти) треба обирати з урахуванням ваших індивідуальних особливостей. Зокрема, на iHerb можна замовити харчові добавки з лактазою (ферментом, що допомагає перетравлювати молочний цукор) або з ферментами для розщеплення глютену.Популярні також БАДи, що містять суміші ензимів та рослинні (вегетаріанські) ензими.

Пробіотики – живі корисні бактерії. Пребіотики – це те, чим живляться корисні бактерії, які живуть у нашому кишечнику.Прийом добавок з пробіотиками і пребіотиками – ефективний засіб для відновлення здорового мікробіому кишечника після прийому антибіотиків, інфекційних захворювань ШКТ, харчових отруєнь. На платформі iHerb є можливість замовити комбіновані засоби або добавки з певним видом мікроорганізмів, наприклад, ацидофільними лактобактеріями.

Головне – пам’ятайте пораду лікаря: приймайте тільки якісні харчові добавки. А щоб не помилитися з вибором, замовляйте їх на авторитетному відомому ресурсі, якому довіряють люди в багатьох країнах світу.

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (3 отзывов)