Реклама

Зустрічай весну – підтримуй імунітет

Зустрічай весну – підтримуй імунітет

Ранньою весною особливо актуальним постає питання – чи витримає наш імунітет зимові іспити? В перші весняні тижні до нас часто чіпляється нова інфекція або загострюються старі хвороби. Як цьому протистояти, якщо не можемо порадувати організм сонячним світлом, тривалими прогулянкам та свіжими фруктами й овочами?

Треба шукати інший засіб, який допоможе «імунній армії» протриматися до кращих часів!

Чи слід «підтримувати» імунітет?

Імунітет дійсно має цілу «армію» - імунокомпетентні клітини, медіатори, біологічні речовини, які забезпечують роботу складного механізму захисту від незваних ворогів. Зазвичай сама природа допомагає організму відновити сили цієї армії. Але поки природа не прокинулася, нам слід шукати те, що створено нею і вдосконалено сучасною фармацевтичною наукою.

Де шукати підтримку?

Царство рослин з давніх давен забезпечує людину всім необхідним для лікування і профілактики захворювань. Одна з найвідоміших рослин  ̶  деревоподібна ліана Uncaria tomentosa (Cat’s Claw, Una de Gato, Котячий кіготь), що росте в джунглях Південної Америки.

Історія котячого Кігтя дуже довга, як і весь шлях до цивілізації інків. Унікальні властивості рослини здавна використовували для загального зміцнення імунітету, для лікування хронічних запальних та інфекційних захворювань, при порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту (а саме – при виразках), і навіть при пухлинах [1].

Можна бути впевненими, що цілющі ефекти ліани Uncaria tomentosa ̶ це не просто легенди. Всі вони науково підтверджені. Навіть в останні роки з'являються нові докази, що корінне населення Північної Америки недарма вважало Котячий кіготь панацеєю.

До складу рослини входять алкалоїди (мітрафілін, птероподин, ринхофілін, ункарин та інші), які стимулюють імунну систему.

Як саме вони це роблять?

Ці речовини активізують фагоцитоз – процес поглинання вірусів та бактерій спеціальними клітинами (макрофагами). В експериментальних дослідженнях екстракт котячого кігтя збільшував термін «життя» лімфоцитів – клітин, що відіграють важливу роль в імунних механізмах [2].

Антиоксидантні, антибактеріальні та антивірусні властивості Uncaria tomentosa (Котячого кігтя) обумовлені наявністю у її складі біологічно активних речовин: катехинів, проантоціанідинів, поліфенолів, тритерпенів, рослинних стероїдів [2,3].

Якщо бажаєте більше конкретики, то ось вона: в 2014 році доведена захисна дія Котячого кігтя щодо вірусу звичайного герпесу 1 типу [4]. А в 2018 році аналогічні результати були отримані при вивченні ефектів рослини щодо вірусу звичайного герпесу 2 типу [5]. Отже, якщо для вас рання весна асоціюється не тільки з нестабільною погодою, а ще й з неприємними висипами на губах, потурбуйтеся заздалегідь про захист від герпесу.

Позитивний вплив Uncaria tomentosa на імунітет підтверджують й результати дослідження, в якому спостерігали збільшення кількості клітинних елементів в селезінці, яка є найважливішим периферичним органом імунної системи, адже в неї зосереджена більша частина імунокомпетентних клітин [6].

Котячий кіготь – це не тільки про імунітет

Встановлено, що активні компоненти Uncaria tomentosa мають багато корисних додаткових властивостей. Зокрема, вони мають позитивний вплив на серцево-судинну систему: сприяють нормалізації артеріального тиску, зниженню рівня холестерину крові, а також проявляють антиаритмічний та антиагрегантний ефекти. Крім того, в дослідженнях продемонстрована профілактична протипухлинна дія цієї рослини [7].

Де знайти Котячий кіготь?

На щастя, нам не треба їхати до джунглів Амазонії, щоб знайти там дикорослу ліану та підтримати свій імунітет. Сучасні технології фармацевтичного виробництва надають нам можливість сьогодні зручно та без турбот користуватися унікальними властивостями цієї рослини.

Зокрема, американська компанія Healthyway Production, Inc. виробляє дієтичну добавку Котячий кіготь з екологічно чистої сировини - кори дикоростучої ліани Uncaria tomentosa. Рослину видобувають у тропічних лісах амазонської сельви Перу, де немає ніяких токсичних виробництв та інших факторів, які можуть вплинути на безпеку сировини.

Важливим фактом є те, що Світова організація охорони здоров’я у 1995 році надала Uncaria tomentosa статус лікарської рослини. Це стало підставою для занесення її назви у Міжнародну Фармакопею.

Ефекти дієтичної добавки Котячий кіготь

Прийом дієтичної добавки «Котячий кіготь» забезпечує саме ті ефекти, які потрібні нашому організму навесні:

  • покращує функціонування імунної системи;
  • зменшує ризик сезонних інфекційних захворювань та загострення хронічних інфекцій;
  • допомагає нормалізувати обмін речовин;
  • сприяє зниженню ризику тромбоутворення;
  • забезпечує антиоксидантний ефект;
  • чинить позитивну дію на травневу, серцево-судинну системи;
  • покращує якість життя людини, особливо за обставин проживання в екологічно несприятливих умовах.

Дієтична добавка Котячий кіготь може бути рекомендована для підвищення захисних сил організму в певні періоди, а також тим, хто проживає в екологічно-несприятливих умовах.

Як вживати Котячий кіготь?

Дієтична добавка Котячий кіготь випускається у желатинових капсулах (по 60 і 180 капсул в упаковці). Дорослим рекомендовано вживати по 1-2 капсули 3 рази на день за 30 хвилин до їжі, запивати ½ склянки води. Термін вживання дієтичної добавки Котячий кіготь - 3-4 тижні. Подальше застосування слід узгоджувати з лікарем.

Поделиться:
Оценка
- 4.33 из 5 возможных (3 отзывов)