Грипмакс

Грипмакс

О препарате

Властивості препарату Грипмакс®визначаються наявними у складі парацетамолом (анальгетик і жарознижуючий засіб), псевдо ефедрином (судинозвужуючий компонент) і декстрометорфаном (протикашльовий засіб). У комплексі всі ці складові симптоматично полегшують перебіг застудних захворювань та грипу.

Показания и дозировка

Показання препарату Грипмакс:

Симптоматичне лікування застудних захворювань і грипу.

Дорослим та дітям з 12 років внутрішньо по 1-2 капсули не більше, ніж 4 рази на добу протягом 3-5 днів. Препарат приймається залежно від вираженості симптомів застуди, але добова доза неповинна перевищувати 8 капсул, а термін лікування – 7 днів поспіль.

Передозировка

У пацієнтів з функціональною недостатністю печінкита нирок передозування парацетамолу може загрожувати пошкодженням печінки і ускладнюватися нирковою недостатністю (тубулярний некроз).

Передозування псевдо ефедрину викликає збудження, артеріальну гіпертензію, порушення ритму серця.

Передозування декстрометорфану спричиняє запаморочення, сонливість, порушення зору, порушення координації рухів і утруднення дихання.

Першими ознаками передозування препарату Грипмакс® можна вважати нудоту, блювання, анорексію, блідість і різке погіршення загального самопочуття. Гостре передозування вимагає термінового лікарського огляду, промивання шлунка з подальшим призначенням ентеросорбентів, метіоніну,N-ацетил цистеїну, гепатопротекторів і симптоматичних засобів.

Побочные эффекты

Грипмакс у рекомендованих дозах зазвичай добре сприймається. Зрідка можуть спостерігатися сухість у роті, збудливість, безсоння, нудота. Ці явища зникають після припинення лікування. При виникненні алергічних проявів (шкірний висип, свербіж, кропив’янка тощо), артеріальної гіпертензії, тахікардії, запаморочення, болю в епігастрії прийом препарату треба негайно припинити.

При значному перевищенні доз і терміну лікування виникає загрозагепатотоксичної та нефротоксичної дії, гемолітичної / а пластичної анемії, панцитопенії.

Противопоказания

 • Індивідуальна непереносимість будь-якого з компонентів препарату Грипмакс.
 • Препарат не застосовується при виражених порушеннях функції печінки абонирок, важких ступенях артеріальної гіпертензії та ішемічної хвороби серця.
 • З обережністю застосовувати при синдромі Жильбера, дефіцитіглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворюваннях крові, у пацієнтів похилого віку, ослаблених і виснажених, а також у алкоголіків.
 • Тільки за рекомендацією лікаря приймати пацієнтам, хворим настенокардію, артеріальну гіпертензію, глаукому, цукровий діабет, із захворюваннями щитовидної залози, гіперплазією передміхурової залози, емфіземою легень.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

У разі застосування препарату Грипмакс®разом із будь-якими іншими лікарськими засобами обов’язкова консультація лікаря.

Забороняється застосовувати Грипмакс® під час та протягом мінімум 2 тижнів після закінчення лікування інгібіторами МАО. Не приймати одночасно з барбітуратами, проти епілептичними та протипаркінсонічними засобами, дигідроерготаміном, рифампіцином, хлорамфеніколом, метил допою, флюокситином абогалоперидолом.

Сполучати прийом препарату Грипмакс® із метоклопрамідом, домперидоном, холестираміном і варфарином варто тільки у разі з’ясованоїтерапевтичної потреби. Не слід використовувати капсули Грипмакс®одночасно з іншими препаратами, що також містять парацетамол.

Состав и свойства

1 капсула містить парацетамолу 250 мг, псевдо ефедрину 30 мг, декстрометорфану 10 мг;

допомiжнi речовини: полі етиленгліколь, пропіленгліколь, коллідон, желатин, сорбітол, гліцерин, вода дистильована, барвник жовтий.

Форма выпуска: Капсули.

Фармакологическое действие: 

Фармакодинаміка. Властивості препарату Грипмакс®визначаються наявними у складі парацетамолом (анальгетик і жарознижуючий засіб), псевдо ефедрином (судинозвужуючий компонент) і декстрометорфаном (протикашльовий засіб). У комплексі всі ці складові симптоматично полегшують перебіг застудних захворювань та грипу.

Парацетамол має жарознижуючу і помірну анальгетичну дію. Він блокуєциклооксигеназу (ЦОГ) тільки у центральній нервовій системі, впливаючи нацентри болю і терморегуляції. У вогнищах запалення клітинні пер оксидазинейтралізують вплив парацетамолу на ЦОГ, спричиняючи відсутність проти запальноїактивності. Внаслідок відсутності впливу на синтез простагландинів у периферичних тканинах не має негативного впливу на водно-сольовий обмін (не викликає затримку натрію і води) та слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

Псевдо ефедрuн звужує судини слизової оболонки носа і глотки, зменшує їїнабряк і секрецію слизу, через що полегшує носове дихання.

Декстрометорфан підвищує кашльовий поріг у кашльовому центрі, чим пригнічує сухий кашель, обумовлений подразненням слизової оболонки носоглотки та бронхів.

Грипмакс® протидіє симптомам, властивим більшості застудних захворювань, гострих респіраторних інфекцій і грипу:

Фармакокінетика препарату не досліджувалася.

Условия хранения: Зберігати Грипмакс у місці, недоступному для дітей, захищеному від світла і вологи, при температурі до 30°C. Термін придатності - 2роки.

Общая информация

 • Форма продажи:
  безрецептурный
 • Действующее в-о:
  Парацетамол
 • Производитель:
 • Фарм. группа:
  Анальгетики и антипиретики

Код ATX

 • Препараты для лечения заболеваний нервной системы
 • Анальгетики
 • Прочие анальгетики и антипиретики
 • Анилины
 • Парацетамол, комбинации (исключая психолептики)
Примечание
Описание препарата «Грипмакс» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 4.5 из 5 возможных на основе 4 голосов
Все лекарства

Грипмакс — цены в аптеках