Нодон

Нодон

О препарате

Нодон маэ антигіпертензивний ефект.

Показания и дозировка

Показання препарату Нодон:

Артеріальна гіпертензія. У складі комплексного лікування хронічної серцевої недостатності з дисфункцією лівого шлуночка (фракція викиду <35%).

Артеріальна гіпертензія. Доза становить 1 таблетку (5мг небівололу) на добу; краще приймати її завжди в один і той самий час. Таблетку можна приймати під час їди. Антигіпертензивний ефект виявляється через 1 – 2 тижні лікування. У деяких випадках оптимальна дія досягається лише 4тижні по тому. Хронічна серцева недостатність. Як додаткова терапія в комбінації з інгібіторами АПФ, діуретиками, антагоністами ангіотензину IIта/або препаратами наперстянки. Лікування Нодоном повинно розпочинатися при поступовому збільшенні дози відповідно до такої схеми: початкова доза, що становить 2,5 мг небівололу, один раз на добу, може бути, залежно відпереносимості, збільшена до 5 – 10 мг) небівололу один раз на добу (підвищення дози повинно відбуватися з 14-денним інтервалом). Максимальна рекомендована доза становить 10 мг небівололу один раз на добу. У хворих із тяжкою формою серцевої недостатності (за класифікацією NYHA ≥ ІІІ), які лікуютьсядіуретиками, може спостерігатися значне зниження артеріального тиску після першої дози Нодону, а також після збільшення дози препарату. Тому такі пацієнти повинні перебувати під контролем лікаря протягом приблизно двох годин після прийому першої дози Нодону та після підвищення дози препарату для того, щоб запобігти розвитку неконтрольованої гіпотензивної реакції.

Передозировка

Передозування препарата Нодон:

Симптомами передозування β -адрено блокаторамиє брадикардія, гіпотензія, бронхоспазм і гостра серцева недостатність. У разі передозування або розвитку гіперергічної реакції слід забезпечити постійний медичний нагляд за пацієнтом та надання йому інтенсивної медичної допомоги. Рекомендується контролю вати рівень вмісту глюкози в крові. Всмоктування діючої речовини, яка ще міститься у травному тракті, можна попередити шляхом промивання шлунка, введенням активованого вугілля та проносних засобів. Може знадобитися проведення штучної вентиляції легенів.

Для усунення брадикардії рекомендується введення атропіну чи метил атропіну. Лікування гіпотензії та шоку слід проводити за допомогою плазми або плазмозамінників і, якщо виникне у цьому потреба, катехоламінів. β-блокуючу дію можна припинити повільним внутрішньо веннимвведенням ізопреналіну гідро хлориду, починаючи з дози 2,5 мкг/хв. до того часу, поки не встановиться очікуваний ефект. У випадку несприйнятливості можнаізопреналін комбінувати з допаміном. Якщо цей захід не приводить до бажаного результату, можна застосувати внутрішньо венне введення 50 – 100 мкг/кгглюкагону. За необхідності ін’єкцію протягом години слід повторити і далі, якщо потрібно, провести внутрішньо венну краплинну інфузію глюкагону із розрахунку –70 мкг/кг/год. В екстремальних випадках, наприклад при брадикардії, резистентній до терапії, можна використати водій ритму.

Побочные эффекты

Побічні дії препарата Нодон, які спостерігаються (у більшості випадків вони мають легку або помірно виражену форму), класифіковані за системами органів і частотою їх виникнення.

Система органів

Іноді

(1 – 10%)

Зрідка

(0,1 – 1%)

Порушення з боку нервової системи

Головний біль, запаморочення, парестезії

Жахливі нічні сновидіння

Очні порушення

Порушення зору

Функціональні порушення з боку серця

Брадикардія, серцева недостатність, подовження атріовентрикулярної провідності/AV блокада

Судинні функціональні порушення

Гіпотензія, посилення переміжної кульгавості

Респіраторні, тора кальні і медіастінальні функціональні порушення

Задишка

Бронхоспазми

Функціональні порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини

Шкірний свербіж, шкірні реакції еритемного характеру

Функціональні порушення з боку статевої сфери

Імпотенція

Загальні розлади

Відчуття втомлюваності, набряки

Депресії

Крім цього, повідомлялось про такі побічні дії, які спричинюються деякими

β-адрено блокаторами: галюцинації, психози, сплутаність свідомості, холодні/ціанотичні кінцівки, синдром Рейно, сухість очей і окуломукокутанна токсичність за типом практололу.

Противопоказания

Протипоказання препарата Нодон:

Підвищена чутливість до діючої речовини чи дооднієї із допоміжних речовин. Печінкова недостатність або обмеження функції печінки. Вагітність і період годування груддю. Блокаториβ-адренорецепторів протипоказані при кардіогенному шоці, нелікованійсерцевій недостатності; синдромі слабкості синусового вузла; синоаурикулярнійблокаді; атріовентрикулярній блокаді ІІ та III ступеня; бронхоспазмах і бронхіальній астмі в анамнезі; нелікованій феохромоцитомі; метаболічному ацидозі; брадикардії (частота серцевих скорочень менше 50 ударів за хвилину), гіпотензії; тяжких порушеннях периферичного кровообігу.

Взаимодействие с другими лекарствами и алкоголем

Загальними для адреноблокаторів є певні взаємодії. Антагоністи кальцію. При комбінації блокаторівβ-адренорецепторів з антагоністами кальцію типу верапаміл та дилтіаземпотрібно дотримуватись обережності у зв’язку з їх негативною інотропною дією тавпливом на AV-провідність. Пацієнтам, які приймають Нодон, внутрішньо венне введення верапамілу протипоказано. Анти аритмічні препарати. При комбінації блокаторів β-адренорецепторів з анти аритмічними препаратами І, III класу із аміодароном необхідна обережність у зв’язку з ймовірним посиленням їх негативного інотропного ефекту та негативної дії на внутрішньо передсердну іAV-провідність. Клонідин. При раптовому припиненні довго тривалого лікуванняклонідином блокатори адренорецепторів підвищують ризик розвитку “синдрому відміни” із підвищенням артеріального тиску тому відміну слід проводити поступово. Препарати наперстянки. Глікозиди наперстянки у сполученні з блокаторами β-адренорецепторів можуть подовжувати час атріовентрикулярногопроведення. Клінічні дослідження небівололу показань на цю взаємодію невиявили. Небіволол не впливає на кінетику дигоксину. Інсулін і пероральніпротидіабетичні засоби. Хоч Нодон не впливає на рівень глюкози, він може маскувати деякі симптоми гіпоглікемії, наприклад тахікардію. Анестезуючі засоби. Одночасне застосування β-адреноблокаторів і анестезуючих засобів може пригнічувати рефлекторну тахікардію і підвищувати ризик розвитку гіпотензії. Анестезіолог повинен бути поінформований про те, що пацієнт приймає Нодон.

Інше. Одночасне застосування небівололу зне стероїдними протизапальними засобами не впливає на його антигіпертензивнудію. При одночасному застосуванні циметидину підвищувався рівень небівололу вплазмі крові, але без зміни клінічної активності. Одночасне застосуванняранітидину впливу на фармакокінетику небівололу не чинило. За умови, що Нодонприймається під час їди, а антацидний засіб між прийомами їжі, обидва препарати можна приймати разом. При комбінації з нікардипіном злегка підвищувалисьзначення концентрацій обох субстанцій в плазмі без зміни клінічної активності. Одночасний прийом фуросеміду та гідрохлортіазиду, а також вживання алкоголю впливу на фармакокінетику не чинить. Небіволол не чинив впливу нафармакодинаміку і фармакокінетику варфарину. Симпатикоміметичні засоби можуть протидіяти активності β-адреноблокаторів. Блокаториβ-адренорецепторів можуть призвести до безперешкодної α-адренергічної активності симпатико тонічних засобів, як з α -адренергічною, так і зβ -адренергічною дією (небезпека розвитку гіпертензії, тяжкої брадикардії, атріовентрикулярної блокади). Одночасне застосування трициклічних антидепресантів, барбітуратів і похідних фенотіазину може підсилювати гіпотензивний ефект. Оскільки в процесі метаболізму небівололу бере участьізофермент СУР 2В 6, то супутнє медикаментозне лікування препаратами, якіінгібують зворотнє захоплення серотоніну, наприклад декстрометорфаном абоіншими сполуками, які метаболізуються переважно тим же самим метаболічним шляхом, може сприяти тому, що реакція осіб із швидким метаболізмом стане схожана реакцію осіб із повільною метаболізацією. Дані про взаємодію небівололу з алергенами, які використовуються для діагностики і лікування алергічних реакцій відсутні. Немає також даних і про взаємодію небівололу з рентген контрастними засобами та інгібіторамиМАО.

Состав и свойтва

1 таблетка містить 5,45 мг небівололугідро хлориду, що еквівалентно 5 мг небівололу;

допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, кроскармелоза (натрієва сіль), гідропропілм етилцелюлоза, полісорбат 80, вода очищена, целюлоза мікрокристалічна, кроскармелоза (натрієва сіль), кремніюдіоксид колоїдний, магнію стеарат.

Форма выпуска: Таблетки.

Фармакологическое действие:

Фармакодинаміка. Небіволол являє собою рацемат, який складається з двох енантомірів: SRRR-небівололу (D-небіволол ) таRSSS -небівололу (L-небіволол). Він поєднує дві фармакологічні властивості:

- завдяки D-енантоміру небіволол є конкурентним і селективним блокатором β1-адренорецепторів;

- завдяки L-енантоміру він має “м’які”вазодилататорні властивості внаслідок метаболічної взаємодії з L-аргініном/оксидом азоту (N0).

При одноразовому і повторному застосуванні небівололу знижується частота серцевих скорочень у стані спокою і при навантаженні як в осіб з нормальним артеріальним тиском, так і у хворих на артеріальну гіпертензію. Антигіпертензивний ефект при довго тривалому лікуванні зберігається.

Фармакокінетика. Після перорального прийому відбувається швидке всмоктування обох енантомірів небівололу. На всмоктування небівололу їжа не впливає, тому його можна приймати незалежно від прийому їжі. Небіволол метаболізується в печінці, зокрема з утворенням активнихгідроксиметаболітів. Біодоступність перорально введеного небівололу становить у середньому 12% у швидкометаболізуючих осіб та є майже повною – в осіб з повільною метаболізацією. Виходячи з різниці швидкості метаболізації, дозуванняНодону потрібно встановлювати залежно від індивідуальних потреб пацієнта; особиз повільною метаболізацією потребують нижчих доз. В осіб зі швидкоюметаболізацією значення періоду напів виведення енантомірів небівололу з плазми становлять у середньому 10 годин, а в осіб здовільною метаболізацією ці значення у 3 – 5 разів більші. Концентрації у плазмі, які становлять від 1 до 30 мг небівололу, пропорційні дозі. Вік людини на фармакокінетику небівололу невпливає.

Условия хранения: Зберігати препарат Нодон при температурі не вище 25° у захищеному від світла, вологи та недоступному для дітей місці.

Общая информация

Примечание
Описание препарата «Нодон» на данной странице является упрощенной и дополненной версией официальной инструкции по применению. Перед приобретением и использованием препарата вы должны проконсультироваться с врачом и ознакомиться с утверждённой производителем аннотацией.
Оценка
- 5 из 5 возможных на основе 3 голосов
Все лекарства

Нодон — цены в аптеках