Реклама

Життя триває після травми, або Як швидко позбавитися болю та синців

Життя триває після травми, або Як швидко позбавитися болю та синців

Бокс, танці на пілоні, їзда на велосипеді, пілатес і прогулянки на підборах по розбитому тротуару... Здавалося б — що спільного між цими заняттями? А спільне між ними — це травми і все, що з ними пов'язано: забої, розтягнення зв'язок, набряки і біль в суглобах. Напевне, найбільша неприємність при невеличких травмах — синці. Біль вже пройшов а синець усе "квітне" і нагадує, що не все у вашому житті буває рівно.

Як цвіте синець? 

При забитті, дрібні поверхневі судини розриваються, і кров, якій нікуди всмоктатися, накопичується під шкірою [1]. Утворюється гематома або, як ми звикли говорити ― синець, який в найближчі два тижні не дозволить вам забути про те, що сталося на тренуванні або при виході з автобусу.

Стадії "цвітіння" синяка всім відомі: спочатку він страхає своїм багряним забарвленням, потім стає депресивно-фіолетовим. Найбільш життєрадісна стадія — зелена, а жовта — це обіцянка швидкого повернення до звичайного життя без постійних пояснень "де ж це ти так".

До синців, зазвичай, додаються біль і набряк, що зовсім не збільшує оптимізму постраждалому. Як боротися з болем, синцями та набряками, і як прискорити загоєння після травми?

Крижана терапія

Холод змушує кров текти повільніше в ушкодженій ділянці, і кількість крові, що витікає з судин при травмі, зменшується. Це досить ефективний метод зменшення розміру синців та прискорення їх розсмоктування. Але треба мати під рукою морозильну камеру і діяти швидко. До того ж, слід необхідно міцно притискати до постраждалого місця — це важлива умова [1].

Як правильно прикладати лід до синців?

Лід не слід прикладати безпосередньо до синця: загорніть його в рушник і тримайте приблизно 10-20 хвилин. Якщо лід тримати надто довго, це може пошкодити шкіру. Можете прикладати лід до синця декілька разів на день [2].

Відпочивайте!

Так, вас не зламати, і ви намагаєтесь не пропускати тренування, але не треба вдавати з себе "міцного горішка", якщо вам боляче. Фізичні вправи, які спричиняють біль у травмованому місці, погіршують стан гематоми [2].

Не масажуйте синці!

Це велика помилка — масажувати гематоми. Масаж погіршує наслідки травми, сприяє подальшому розриву судин під шкірою і може збільшити розмір синця [1].

Розсмоктуючі засоби: чи бігти за п’явками?

Відомо, що слина медичних п’явок містить більш ніж 20 біоактивних речовин, зокрема — гірудин, який має унікальну здібність розсмоктувати кров’яні згустки [3]. Але саджати на себе п’явок — ще те задоволення. До того ж, тримати п’явок вдома ― досить складно (ті, у кого вони виповзали на волю — знають, про що річ), і ніхто не носить їх з собою в кишені на всяк випадок.

Навпаки, тримати в домашній аптечці або носити з собою тюбик гелю, що містить екстракт медичної п’явки — зовсім неважко.

Саме про це й подумали в свій час спеціалісти компанії "Доктор Біокон". У 1991 році все починалося із медичного центра "БІОКОН", де лікарі застосовували лікування медичними п’явками. Паралельно проводилися дослідження щодо властивостей екстракту цих не дуже симпатичних, але цікавих істот.

Екстракт медичної п’явки має антикоагулюючий і тромболітичний ефекти (сприяє розріджуванню крові та розсмоктуванню тромбів), а також оказує протизапальну, протинабрякову дію, поліпшує циркуляцію крові в дрібних судинах (мікроциркуляцію), відновлює проникність судинної стінки [3].

В 1995 році вже був вироблений перший крем з екстрактом п’явки під брендом "БІОКОН", і з того часу асортимент компанії суттєво розширився і удосконалився.

Наприклад, гель "СИНЯК-OFF", який призначається для експрес-допомоги при синцях, виробляється у двох варіантах – з тонуючим ефектом та без нього. Наявність у екстракту медичної п’явки і пентоксифіліну у складі гелю "СИНЯК-OFF" забезпечує те, чого чекаємо всі ми, коли трапляються травми:

  • прискорене зникнення синців;
  • зменшення набряків та припухлості після травм і операцій.

Швидка дія гелю забезпечується завдяки тому, що екстракт медичної п’явки потенціює ефект пентоксифіліну, який посилює кровообіг, сприяє зменшенню в’язкості крові, поліпшує мікроциркуляцію. Це "співпраця" компонентів гелю приводить до їх швидкого проникнення в глибокі шари шкіри і швидкому усуненню синців.

Гель "СИНЯК-OFF" — це екстрена допомога в багатьох ситуаціях: при спортивних та побутових травмах; в період після операцій.

Приємно знати, що навіть тоді, коли доводитися ходити "на уколи", є спосіб швидко позбавитися від синців на певних місцях, та продовжувати відвідувати басейн або засмагати на пляжі.

Гель "СИНЯК-OFF" з тонуючим ефектом — справжня знахідка для тих, у кого синці зіпсували найдорожчу "візитівку" — обличчя. Особливо високо оцінюють можливість одночасного лікування і маскування синців жінки — прихильниці мезотерапії. Додамо до списку вдячних користувачів гелю й батьків маленьких (і не дуже) шибеників, у яких синці під очами і на колінках розквітають майже кожен тиждень. Зрозуміло, що гель "СИНЯК-OFF" потрібен в кожній домашній аптечці.

Екстракт медичної п’явки + екстракти рослин — подвійний ефект

Ще один цікавий продукт компанії "Доктор Біокон" — гель "ГІРУДАЛГОН". Гель містить декілька компонентів:

  • екстракт медичної п’явки;
  • ефірні масла уральської піхти;
  • екстракт червоного стручкового перцю;
  • камфору.                         

Завдяки цим компонентам гель "ГІРУДАЛГОН" має не тільки розсмоктуючий, але й багато інших важливих ефектів.

Камфора стимулює нервові закінчення і зменшує біль [4]. Екстракт червоного стручкового перцю сприяє посиленню кровообігу в осередку запалення, надає зігріваючу дію [5]. Всі ці ефекти в комплексі сприяють зменшенню запалення, поліпшенню мікроциркуляції.

Саме тому гель "ГІРУДАЛГОН" застосовується при болю в суглобах, м’язах і зв’язках при травмах, а також при хронічних захворюваннях суглобів і хребта.

Коли слід звернутися до лікаря?

Якщо побиття незначні, немає ознак перелому кістки або розриву зв’язки, ушкодження внутрішніх органів, очей, і загальний стан задовільний ― можна самостійно подбати про себе і своєчасне застосувати холод і медикаментозні засоби, зокрема, гель "СИНЯК-OFF" або "ГІРУДАЛГОН".

Звернутися до спеціаліста слід у наступних випадках [2]:

  • біль протягом більше трьох днів після появи синця;
  • збільшення синця і/або набряку через деякий час;
  • погіршення загального стану, яке ви пов’язуєте з травмою.

Синці: життя триває

Ми сподіваємось, що інформація у цій статті стане для вас корисною, а синці та біль не будуть вам заважати у реалізації планів на життя. Але всі ми знаємо, що таке його величність Випадок. І майже кожен з нас стикався із ситуаціями, коли через появу синця, гіпсу, або через біль внаслідок травми був змушений відмінити поїздку, зустріч, побачення, співбесіду. 
Пропонуємо пригадати ці моменти у житті, коли ви змогли мужньо і з почуттям гумору прийняти цей удар та не відмовилися відвідати доленосний захід через синець чи травму.
Напишіть коротку розповідь про цей епізод у своєму житті, або житті родича/знайомого/друга, та візьміть участь у конкурсі, який проводить компанія "БІОКОН". Конкурс проходить з 15-го до 22-го жовтня на нашій сторінці у Фейсбуці за посиланням.
Переможці отримають корисні косметичні профілактичні засоби "Доктор Біокон", які допоможуть в майбутньому успішно боротися з болем та синцями!

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (3 отзывов)