Здравствуйте.Вопрос в следующем

Здравствуйте.Вопрос в следующем. Дом нуждается в капремонте. Трубы, лестничные перекрытия и т.д. Сходила в ЖЭК. Они плачут рыдают, что от них это не зависит. Жильцы уже писали заявления на тему ремонта. Ничего с места не двигается. Заявления лежат в райисполкоме. После заявления в Общество по защите прав потребителей наложили штраф на начальника ЖЭКа в размере 200 гривен. Но ремонта как не было, так и нет. Как можно разрешить эту ситуацию? Куда писать и ходить. Пожалуйста расскажите пошагово что за чем делать и какие бумаги собирать. Пожалуйста расскажите кому подчиняется ЖЭК и кто реально может выделить деньги на ремонт? Кому прогрызать голову? А то в каждой квитанции написано: Плата за утримання будинків 37,51 грн. А ремонтировать не хотят!Как и с кем общаться так, чтобы все-таки сделали ремонт? Может надо вызывать санэпидемстанцию, для получения заключения о состоянии дома? Как это сделать, чтобы получить заключение на руки?Спасибо.

Ответы врачей 1

Специалист
На даний час діє Положення про впровадження квартирних приладів обліку
споживання холодної та гарячої води, затвердженого КМДА від 08.06.2001р.
№1150 (надалі Положення №1150) чітко вказує, що контролювати за належною
експлуатацією приладів (лічильників) зобов’язана саме Житлово-експлуатаційна
організація. Дані правовідносини регулює не лише Положення №1150, а і
додатково Додаток №3 до Правил технічної експлуатації систем водопостачання
та каналізації населених пунктів України затверджених наказом Державного
комітету України по житлово-комунальному господарству від 5.07.1995 р.№30
(Надалі Правила №30) згідно якого Житлово-експлуатаційна організація (ЖЕО) –
це організація, яка здійснює технічне обслуговування, ремонт і реконструкцію
жилих будівель, а також організаційно-виховну роботу з населенням, а значить
зобов’язана постійно інструктувати жильців про необхідні дії при виникненні
аварійної ситуації (напр.: зв’язатись з диспетчером, повідомити сантехніка
чи двірника, щоб перекрили доступ води до пошкодженого місця, викликати
аварійно диспетчерську службу, прийняти всі можливі дії, що доцільні та
необхідні для негайного усунення аварійної ситуації тощо). Щоб далі
розглядати дане питання необхідно з’ясуваити, що ж таке Технічне
обслуговування і експлуатація споруди і мереж водопостачання і каналізації,
а тому слід звернутись до тлумачення даного терміну в Додатку №3 тих же
Правил №30, які вказують, що це комплекс робіт, спрямованих на збереження та
забезпечення безперебійної і надійної роботи всіх споруд і мереж водопроводу
та каналізації при високих техніко-економічних і якісних показниках з
урахуванням вимог державного стандарту на питну воду, Правил охорони водойм
від забруднення стічними водами і раціонального використання всіх ресурсів.
Отже з цього виходить, що надійність роботи мереж водопроводу забезпечує
ЖЕО, а не будь-яка інша організація. Додатково ЖЕО повинні проводити на
протязі сезону (щорічно) огляд і прочищення труб згідно Додатку №1 до
Положення про систему технічного обслуговування, ремонту та реконструкції
жилих будівель у містах і селищах України від 31.12.1991р. №135. А на
протязі року в разі виникнення протікання труби причина повинна бути
ліквідована працівниками ЖЕО або відповідними службами негайно. У разі ж,
коли працівники ЖЕО не змогли виконати свої обов’язки і негайно не
ліквідували причину затоплення, то жильці, яким завдано збитки такою
бездіяльністю чи не правильними діями мають право звернутись до керівника
ЖЕО з проханням відшкодувати понесені збитки. Не лишнім Вам буде і знати про
те, що згідно пп.2.5.4 п.2.5 ст.5 Правил №30 за аварії і брак в роботі
несуть відповідальність працівники, які безпосередньо обслуговують споруди,
комунікації, устаткування, тобто в даному випадку знову ж таки відповідальні
працівники ЖЕО.

Також згідно ст.10 Закону України "Про приватизацію державного житлового
фонду" ЖЕО зобовязані здійснювати обслуговування та ремонт приватизованого
житла.

До тогож ст.176 Житлового кодексу вказує, що наймодавець (ЖЕО) зобовязаний
своєчасно проводити ремонт будинків, забезпечувати безперебійну роботу
інженерного обладнання будинків і жилих будинків.

У випадку, коли ЖЕО не проводить ремонт, то наймач (жилець) за власний
рахунок може провести ремонтні роботи в будинку згідно п.4 ст.176 ЖК і
стягнути з ЖЕО вартість ремонту або зарахувати її в рахунок квартплати
(внески на експлуатацію і т.д.).

У випадку, коли у жильців не має достатньо коштів на ремонт викликаний
невідкладною необхідністю, а його потрібно провести, то коли керівник ЖЕО не
реагує на листи слід звернутись зі скаргою до Управління житлового
господарства або у відповідний відділ районного виконкому і вимагати, що б
були прийняті міри по поновленню прав жильців. Коли все ж таки скарги
залишаться без уваги, то жильці мають право звернутись до суду з позовом про
те, що вони повністю виконують умови цивільно-правового договору, тобто
сплачують квартплату, комунальні послуги тощо, а ЖЕО порушує свої договірні
зобовязання, тобто не займається благоустроєм будинку та терирорій і не
проводить ремонт.