Если я уйду с работы по беременности не на 7-ом емсяце, а на 4-5, то...

Если я уйду с работы по беременности не на 7-ом емсяце, а на 4-5, то имею ли я право получать какие-то выплаты? Если да - то какие, где, сколько, куда нужно оформляться, и если у меня нет Киевской прописки.

Ответы врачей 1

Специалист
Замість прописки Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір
місця проживання в Україні" від 11 грудня 2003 року N 1382-IV (надалі
закон)передбачає реєстрацію місця проживання особи тареєстрацію місця
перебування особи (це різні речі!). Реєстрація полягає у внесенні відомостей
до паспорта про місце проживання або місце перебування іззазначенням адреси
та внесення цих даних до відповідного державного реєстру. Відповідно до ст.
6 цього закону, громадянин України, а також іноземець чиособа без
громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах,зобов’язані
протягом 10 днів після прибуття до нового місця проживаннязареєструвати
місце проживання. Місцем проживання закон
визнаєадміністративно-територіальну одиницю (місто, село, селище), на
територіїякої особа проживає строком понад 6 місяців на рік. Для реєстрації
особа подає такі документи: 1) письмову заяву (діти віком від 15 до 18 років
подають заяву особисто); 2) паспорт (якщо дитина не досягла 16-річного віку,
подається свідоцтво пронародження); 3) квитанцію про сплату державного мита
або документ про звільнення від йогосплати; 4) два примірники талона зняття
з реєстрації. Закон забороняє вимагати для реєстрації місця проживання
подання особоюінших, крім вище перерахованих, документів. І, що принципово,
заява особи прореєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації
місцяпроживання особи. У разі зміни місця проживання в межах
адміністративно-територіальної одиниці,на яку поширюється повноваження
органу реєстрації, слід протягом 7 днівписьмово повідомити про це
відповідний орган реєстрації (це можна зробитисамому або через законного
представника). У такий само семиденний термінвідбувається і зняття з
реєстрації місця проживання на підставі заяви особи,запиту органу реєстрації
за новим місцем проживання особи, свідоцтва просмерть. З реєстрації знімуть
і за остаточним рішенням суду про позбавленняправа власності на житлове
приміщення або права користування житловимприміщенням, визнання особи
безвісно відсутньою чи померлою. Реєстрація місця перебування (ст. 8 закону)
здійснюється за заявою особиупродовж тижня після прибуття. Місцем
перебування закон визначаєадміністративно-територіальну одиницю, на
території якої особа проживаєстроком менше 6 місяців на рік. Під час
реєстрації місця перебування особиінформація про неї повідомляється до
органу реєстрації за місцем їїпроживання. ЗвертаЄмо увагу, що за цим законом
(ст. 12) свободу пересування може бутиобмежено на певних територіях
(зокрема, у прикордонній смузі; на територіяхвійськових об’єктів; на
приватних земельних ділянках), а також певнимкатегоріям осіб (зокрема,
узятим під варту, засудженим до позбавлення абообмеження волі; узятим під
адміністративний нагляд; тим, хто згідно іззаконодавством про інфекційні
захворювання та психіатричну допомогу підлягаєпримусовій госпіталізації та
лікуванню; шукачам притулку; особам, призванимна дійсну строкову службу до
Збройних Сил). За подібних підстав цей закон(ст. 13) обмежує вільний вибір
місцяпроживання. До речі, обмеження вільного вибору місця проживання
передбачено для осіб, які не досягли 16-річного віку. Згідно з прикінцевими
положеннями закону, місце проживання особи, яке на деньнабрання чинності цим
законом підтверджувалося пропискою або було відповіднозареєстроване,
вважається зареєстрованим. Якщо особа подала заяву про змінумісця проживання
до набрання чинності цим законом, реєстрація місцяпроживання здійснюється за
правилами, які діяли на момент прийняття цьогозакону.Як бачимо, що для того,
що б стати на облік в поліклініці досить просто зареєструватися.
Щодо того, щоб піти на 7-му місяці, то краще у лікаря у поліклініці взяти
довідку, що жінка не може працювати і взяти лікарняний у 99,99% ніхто з
лікарів не відмовляє вагітним і так дожити до 7-го місяця на лікарняному.

Согласно ст.8 Закона Украины "О государственной помощи семьям с детьми" от
21.11.92г. № 2811-ХII женщина имеет право на такую помощь по месту работы,
учебы, в центре зайнятости или же в совбезе по месту регистрации, но при
учете, что будет справка с работы, что там ей такую помощь не давали.
Помощь предоставляется не позже 6 месяцев с дня окончания отпуска по родам
(70 календарных дней до родов и 56 календ.дней после родов или 70 - если
осложнения при родах). Чернобыльцам (90 до и 90 после).
А вот одноразовую помощь при рождении ребенка может получить как мать так и
отец ребенка по месту работы, но не позже 6 месяцев после рождения ребенка
согласно ст. 10 и ст.11 Законк №2811. Если на работе не выдали, то можно
обращаться в совбез, предоставить справку, что по месту работы родителей
таких выплат не было и подать заявление на одноразовую помощь.
Я бы посоветовала взять родителям справки с работы (последнего места работы)
о том, что им не выплачивали одноразовую помощь по беременности и родам и не
выплачивали одноразовую помощь при рождении ребенка, подойти к инспектору в
совбез (уточнить документы для получения помощи) и подать заявление.

Помощь по уходу за ребенком
до достижения им трехлетнего возраста. ст.13 Закона Украины "О
государственной помощи семьям с детьми" от 21.11.92г. № 2811-ХII дает право
на такую помощь в т.ч. и бабушкам,
дедушкам, папам, усыновителям, опекунам. Следует сказать, что п.4 ст.14
Закона №2811 предусматривает, что назначение помощи по достижению ребенком
трехлетнего возраста лицу, которое фактически присматривает за ребенком,
производится по письменному заявлению этого лица и на основании справки с
места работы мамы ребенка, о том, что она вышла на работу до окончания
строка отпуска по уходу за ребенком и выплату вышеуказанной помощи ей
прекращено (с указанием даты).