Здравствуйте. Скажите, пожалуйста, какой закон в Украине подтверждает за гражданами право решения делать или не...

Здравствуйте. Скажите, пожалуйста, какой закон в Украине подтверждает за гражданами право решения делать или не делать прививки своим детям и можно ли его прочесть где-нибудь в интернете? Читала что в России уже есть такой закон, а вот как у нас, пока не знаю. Спасибо.

Ответы врачей 1

Специалист
У випадку, коли у Вас є обгрунтовані докази того, що прививку дитині робити
не обовязково і Ви надали таку інформацію лікарю, а він необгрунтовано
примушує (шантаж що не буде давати лікарняні, довідки тощо), то його дії є
порушенням ч.3 ст. 28 Конституції України, оскільки жодна людина без її
вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.
Визначення наукові досліди дає ст.1 Закону України “Про наукову і
науково-технічну діяльність” від 13.12.91 р. “№ 1977-ХІІ згідно якої
прикладні наукові дослідження – це наукова і науково-технічна діяльність,
спрямована на одержання і використання знань для практичних цілей. Отже,
якщо дослідження проводились без повідомлення людини про досліди, без згоди
особи, то особа повинна нести відповідальність за порушення конституційних
прав і зокрема кримінальну відповідальність по ст.142 КК України “Незаконне
проведення дослідів над людиною”.

Але якщо прививка необхідна, то батькам не слід відмовлятися, оскільки є
відповідальність за нанесення шкоди людині (дитині) бездіяльністю батьків
(ін.) чи діями направленими на завдання шкоди особі, котра не має ще
правоздатністі та дієздатністі (до 18р). Якщо це призведе до тяжких
наслідків, то батьків можуть позбавити батьківських прав, а інколи й
притягти до кримінальної відповідальності.

Тому перед тим як робити чи не робити прививку отримайте консультацію з
різних компетентних джерел, а потім вже приймайте рішення.