Добрый день.мы с мужем хотим стать на кварт учет, но для этого мы должны прописаться...

Добрый день.мы с мужем хотим стать на кварт учет, но для этого мы должны прописаться в квартире родителей. Мама моя волнуется, и просит разъяснения юриста.Квартира в жил. кооперативе, хозяин и приватизирована на моего отца уже много лет назад. Прописаны папа, мама и я. Не прописаны мой муж и ребенок.Маму интересует вопрос. Если прописать мужа, а нужно прописывать на постоянное, то при разладе (и разводе ТТТ) сможет ли он претендовать и отсудить часть квартиры? если можно, аргументируйте свой ответ законами или ссылками на них.

Ответы врачей 2

Специалист
Згідно з ч.1 ст. 145 ЖК члени сім’ї, які проживають разом з членом житлово – будівельного кооперативу, мають рівне з ним право користування житловим приміщенням. Таке ж право набувають особи , що вселилися в житлове приміщення ЖБК у якості членів сім’ї, якщо при їх вселенні не було іншої згоди про порядок користування житловим приміщенням.
Ч.2 ст. 146 ЖК визначає умови розподілу житлового приміщення в тому випадку , якщо подружжя є пайщиками ЖБК і житлове приміщення є спільною власністю .
Оскільки Ваш чоловік не є членом ЖБК і немає частки житлового приміщення після процесу приватизації даної квартири , то при розлученні Він не має права вимагати розподілу квартири , оскільки вона приватизована на Вашого батька, що підтверджується Актом приватизації житлового приміщення.
Специалист
Згідно ст.31 ЖК України, громадяни мають право на отримання у використання житлове приміщення . Житлове приміщення надається, як правило , у вигляді окремої квартири на сім’ю. Що стосується Вашої з чоловіком реєстрації у квартирі Вашої матері, то згідно п.1 ч.1 ст.34 ЖК України це дає Вам право стати на квартирний облік в зв’язку з покращенням житлових умов та розширенням житлової площі.