Какие права и "льготы" имеют беременные женщины в период работы.

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідно до КЗпП України вагітні жінки мають ряд пільг на виконання певних видів робіт.
Так, ст.176 КЗпП не допускає залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей до 3-х років.
Ч.1 Ст.178 КЗпП визначає , що вагітним жінкам відповідно до медичного висновку знижуються норми виробітку, норми обслуговування або вони переводяться на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів , із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою.
Ч.2 ст.178 проголошує , що до вирішення питання про надання вагітній жінці відповідно до медичного висновку іншої роботи, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, вона підлягає звільненню від роботи із збереженням середнього заробітку за всі пропущені в наслідок цього робочі дні за рахунок підприємств , установ, організацій.