yanchik94 | 2013-10-19 08:18:31

целюліт

Доброго дня, мені 19 років, я досить спортивна людина, ходжу 3 рази на тиждень на фітнес, перед фітнесом бігаю в середньому 5 км. Мій ріст 159 см а вага 50 кг, яка мене абсолютно влаштовує. Але я замітила, що в мене багато цилюліту на ногах. Я взагалі не розумію, чому він там є, при тому, що харчуюсь я тільки здоровою їжею та займаюсь спортом, і взагалі я досить активна людина. Я якось чула, що ви казали, що цилюліт може з'являтись від надмірного вживання чаю. Чи дійсно це так?? Я кожного дня випиваю 1-1,5 літра чаю, це мій улюблений напій. Я нещодавно пила лікувальний чай для жовчного міхура, який я купила в аптеці. В складі зазначені тільки трави, тобто можна сказати, що це настоянка трав. Скажіть будь ласка, якщо я заміню щоденну літру чаю на таку настоянку, вона буде давати такий самий ефект на цилюліт як і чай?

Ответы врачей 1

Самойленко Наталия Александровна
эндокринолог, диетолог
Адрес: г. Киев, Украина, Центр здорового материнства
Доброго дня! Причиной является не сам чай, а кофеин, содержащийся в нем. Избыточное употребление кофеина (черный чай и кофе) нарушает микроциркуляцию, приводя к целлюлиту. Но травяной чай ни в чем не повинен. Поэтому пейте травяной чай на здоровье!