соматизированная депрессия

Есть ответ
Пол: женский. Возраст: 28 лет. Здравствуйте. У меня соматизированная депрессия. Мучаюсь уже 8 месяц. Много разных симптомов, болей, но самое худшее - непереваривание пиши. Очень плохо себя чувствую. Скажите, можно ли избавиться от этой беды без антидепрессантов и психотерапевта? Есть ли альтернативные лекарства, менее токсичные? Может ли помочь триптофан? Мне главное, чтобы заработал желудок, остальное буду как-то терпеть. Спасибо за ответ.

Ответы врачей

Селюков Георгий Иванович

Селюков Георгий Иванович

Наименее перспективным является поиск помощи "через экран монитора" :-((

Климчук Виталий Александрович

Климчук Виталий Александрович

і ще додам, що нічого не треба терпіти, навіщо, якщо можна жити спокійно, гарно, вільно? Якщо причини фінансові - немає коштів на терапевта, напишіть, я дам контакти інтернів КПТ, які саме зараз шукають клієнтів, і готові працювати за не дуже високу ціну заради набуття досвіду.

Климчук Виталий Александрович

Климчук Виталий Александрович

:-)))) психотерапевты - она таки токсичны до жути :-)))))) Чому Ви вирішили, що у вас соматизована депресія? Річ у тім, що якщо депресія - то тут або терапія, або АД, або ждати спонтанного виходу, або терапія + АД. Останнє - найшвидше. Якщо говорити про когнітивно-поведінкову терапію, то для помірної депресії може бути достатньо 8-12 сесій. Однак, я маю сумніви щодо Вашого діагнозу - розпишіть трохи більше про симптоми й про те, що ви з ними робите... Щодо преператів - то не займайтеся самолікуванням, зветайтеся до психіатрів, які на тому розуміються й допоможуть підібрати правильний препарат із правильним для вас дозуванням. Якщо боїтеся побічнї дії та звикання - то жахалки про це перебільшені, якщо користуватися сучасними препаратами, правильно підібраними, і чітко за схемою - то все буде ок.

Гунар Татьяна Юрьевна

Гунар Татьяна Юрьевна

Добрый вечер! Без лекарств можно попробовать обойтись, а вот без психотерапевта - не получится, к сожалению. Депрессия - это сбой в работе психики, и ликвидировать его можно только с помощью специалиста.

Мидько Андрей Анатольевич

Мидько Андрей Анатольевич

Что значит "непереваривание пищи"? Такие диагнозы как "соматизированная депрессия" отошли в историю, их ставили 40-50 лет т.н.