oleksandr27 | 2015-10-08 22:13:01

Зниження інтелекту через психічний розлад?

Пол: мужской. Возраст: 27 лет. Основне питання: Як підвищити інтелект? До кого звертатись в Києві? Опис: Постійно виникають нав"язливі ідеї, зараз контролюю і майже не піддаюсь їм (якщо вони не співпадають з тими ідеями, що цілком доречні, з точки зору 'здорової свідомості'). Маю постійне хронічне запалення горла, яке не вдається залікувати нормально (можливо якось впливає інтоксикація на мозок). IQ по Айзенку - 110(нижче середнього). Особисто в мене складається враження, що причина не стільки в тупості, скільки в неможливості сконцентруватись на проблемі, наприклад коли читаю технічну літературу де треба вдумуватись в кожне слово паралельно мозок будує сюжет фільму(можна сказати відтворює в уяві щось), часто забуваю, що сказали навіть кілька разів, не можу зрозуміти зміст твердження,якщо воно кількарівневе... зважаючи, що є явні відхилення в плані нав"язливих ідей, можливо можна якось допомогти, а то не хочеться втрачати роботу через свою тупість, яка восновном проявляється скоріше у відсутності концентрації,оскільки усвідомивши помилку - розумію,чому вона сталась,і як мало бути правильно,але через неможливість бути уважним-не міг вчасно виконати щось правильно.Пробував пити Ноофен-не помітив результату за тиждень. Дякую за відповідь.Якщо треба-уточню. струс мозку в 8 років тонзиліти, фарингіти, бронхіти, постійні гнійні пробки в горлі (при тому, що намагаюсь лікувати вчасно) Ноофен тиждень

Ответы врачей 3

Мидько Андрей Анатольевич
нарколог, психиатр, психотерапевт
Адрес: Одесса, Одесский областной центр психического здоровья
Телефон: 0677008277
"...причина не стільки в тупості, скільки в неможливості сконцентруватись на проблемі, наприклад коли читаю технічну літературу де треба вдумуватись в кожне слово паралельно мозок будує сюжет фільму(можна сказати відтворює в уяві щось)... " --- Мені здається цілком ймовірним, що ця Ваша думка відповідає реальності. "Результативність" інтеллекту дуже сильно залежить від ємоційного стану людини. Наприклад, високий рівень тривоги (а нав язливості на респіраторні проблеми - це завжди прояви тривоги, кліничні та психосоматичні, відповідно) майже завжди ведуть до зниження роботоспроможності. Але це не є "зниження інтеллекту" як такого. Зниження робоспроможності також може бути пов язано з розвитком депресіі з вираженою когнитівною компонентою. Ваш опис ("часто забуваю, що сказали навіть кілька разів, не можу зрозуміти зміст твердження,якщо воно кількарівневе") характерний для такого стану. Тож треба звертатись до лікаря та прояснювати характер Вашего стану та наявність саме розладу.
Щербакова Ирина Сергеевна
психиатр
Адрес: г. Киев медицинский центр "Довголіття родини", ул. Бажова, 13/9
Телефон: (044) 292-51-46, (067) 445-73-27, (050) 636-77-47, (044) 296-69-65
Для того, чтоб решить Вашу проблему Вам необходимо обратиться на очную консультацию к врачу-психиатру, поскольку окончательный диагноз можно поставить только при личном общении, а тем более назначать лечение...
Соболь Андрей Аркадьевич
Адрес: г. Донецк, частная практика
Телефон: +380955298093
Обратитесь для начала к врачу-психотерапевту или психиатру. Обращение к частнопрактикующему врачу или консультация специалистом в скайпе - сохранят Вашу анонимность.