Наташа | 2017-05-06 22:42:22

НЕГАТИВНІ СИМПТОМИ ПРИ ПРИЙОМІ "МЕТОПРОЛОЛУ", АРИТМІЯ, БІЛЬ У СЕРЦІ, ПІДВИЩЕННЯ АТ

Доброго вечора! Будь ласка, допоможіть розібратися в деяких моментах. Призначений "метопролол" ("лозап" залишено). Купила "метопролол артеріум". Почала прийом з половинки таблетки для підстрахування від бронхоспазму. Препарат здатний знижувати АТ до оптимальних цифр. Але я стала відчувати нездужання; вранці тяжкість і стиснення за грудиною з іррадіацією на ліву лопатку, здавлення шиї, при підйомі з ліжка запаморочення і порушення рівноваги, 5.05. з нудотою (думала, що печія — прийняла таблетку, симптоми залишилися). Лише «нітрогліцерин" зняв симптоми. Перед сном, АД - норма, «метопролол» не приймала. Вранці ті ж симптоми + аритмія. Увечері 6.06. АТ 179/100. Прийняла 1/2 табл. "метопролола" + 25 мг "лозап". «Метопролол» має ефект відміни? Чи це збіг? Хоча вище вказані симптоми були і раніше і нині є, тривають 3-10 хв., проходят після відпочинку чи прийму "нітрогліцерину" (1/2 табл., або 1 табл.)... В анамнезі: ГХ 2 ст. (часті кризи до 200/116), тонзиліт (5-7 раз на рік запалення мигдалин); проблеми з хребтом (ШВХ і ГВХ), ускладнені хр. недостатністю мозкового кровообігу у ВББ (часті запаморочення і порушення координації); тенденція до гіпокальціємії, спорадичний зоб (гормони в нормі). Замучила аритмія (відчуття нерівної роботи серця, неначе серце "завмирає", а потім б'ється швидше); стиснення в області серця, оніміння у лівій руці, запаморочення. З 2004 р. після застуди, особливо відчутні вночі, вдень більше відчуваються супутні симптоми — запаморочення, порушення рівноваги, стиснення в області серця. ЕХО КГ 2006 р.: МЖП в систолу 12,7 мм (до 0,9 см), в діастолу 9,0 мм (до 0,7 см); передня стулка мітрального клапана ущільнена; виражена синусова тахікардія; ударний об'єм 45 мл; ФВ 76,5%, FS 44%. «Зловити» момент нападу не вдається. На Холтері ЕКГ 2017 р.: зниження пульсу до 50-52/м., max пульс при незначному фіз. навантаженні 187/м. (тахікардія >110 майже 47 хв. 3,6%), аритмія (не вказано яка) майже 22 хв. 1,7%; QRS (21ч. 24м.): N - 94,1%; ШЕ - 1,3% (61-62 ШЕ у годину, переважно після кожного 4-го нормального скорочення ШЕ (1313); НШЕ – 0,1% (77); артефакти - 4,4%; ПЕ — 0,1%; зубець Т — згладженість, різноамплитудність, поліморфність; min R-R - 147, max R-R - 3475. Влітку набрякають стопи і гомілки, з 2001 р. не можу спати на лівому боці. Підвищений паратгормон 74,8 пг/мл (норма 16.0-65.0) здавала в 2015 р., ІМТ норма, 46 років, патологічний клімакс вже більше 10 років. До кардіолога потрапити поки не виходить - у нашій ЦПМСД немає кардіолога, ендокринолога та інших спеціалістів. Питання з кардіологічними симптомами, по можливості, вирішує сімейний лікар. Які мої подільші дії? Дякую!

Ответы врачей 1

Пророк Сергей Юрьевич
кардиолог, кардиохирург
Адрес: г. Киев, КЛ «Феофания»
Часті гіпертонічні кризи вказують на неадекватність призначеної терапії - необхідна її коррекція. Метопролол є ефективним лікарським засобом, проте не зовсім "традиційним" для таких пацієнтів я Ви. Скоріш за все, погіршення стану було обумовлене значним зниженням тиску на фоні прийому метопрололу і різких змін положення тіла. Вам показана корекція антигіпертензивної терапії, повторне УЗД і проходження тредмі-тесту (який Ви, скоріш за все, не зможете виконати), з подальшим вирішенням питання про необхідність коронарографії.