Оксана | 2018-03-21 16:03:36

МРТ головного мозга

При профосмотре было рекомендовано сделать МРТ мозга. МРТ: Серединні структури не зміщені. Шлуночкова система: IV, III шлуночки без особливостей, латеральні шлуночки відносно симетричні, не розширені, міжшлуночковий отвір та водопровід мозку добре простежуються, без ознак порушення прохідності. Субарахноїдальні простори та базальні цистерни відносно рівномірні, добре простежуються, вміст однорідний, без патологічних змін МР сигналу. Можна відмітити мінімальне розширення конвекситального субарахноїдального простору лобно-тім'яних часток. Кортикальні борозни, латеральні щілини мають типове розташування, без особливостей. Паренхіма мозку: півкулі мозку та мозочка симетричні, сіра та біла речовина мозку добре розвинені, диференціація чітка. Стовбур мозку без особливостей. Візуалізуються периваскулярні простори (Вірхова-Робіна). В перивентрикулярній білій речовині тім'яної частки лівої гемісфери головного мозку візуалізується одинична дрібна ділянка гіперінтенсивного МР-сигналу на Т2-ЗЗ та FLAIR, ізоінтенсивного на Т1-ЗЗ, округлої форми, з нечіткими контурами, ~ розмірами до 2мм, без ознак мас-ефекту чи обмеження дифузії, з більшою ймовірністю судинного генезу (розширений периваскулярний простір (Вірхова-Робіна) оточений перивазальним гліозом). Вогнищ патологічної інтенсивності сигналу у стовбурі мозку, мозочку не виявлено. На серії DWI патологічних змін не виявлено. Шишкоподібна залоза без особливостей. Турецьке сідло звичайної форми та розташування, контури чіткі. Гіпофіз звичайної форми, розмірів і структури. Структури орбіт: очні яблука, м'язи ока, ретробульбарні простори без особливостей. Зорові нерви симетричні, не змінені за ходом та діаметром. На рівні хіазми додаткових утворень не візуалізується. Мостомозочкові кути симетричні, без особливостей, додаткових утворень не спостерігається. Краніовертебральний перехід звичайної конфігурації, мигдалики мозочку розміщені вище великого потиличного отвору. Кістки основи та склепіння черепа: без особливостей. Пневматизація комірок скроневих кісток не порушена. Внутрішні слухові проходи без ознак патологічних змін. Навколоносові пазухи: нормально розвинені, пневматизація не порушена. заключение МТР: МР-ознаки дрібного вогнища дисциркуляторного характеру в тім'яній частці лівої гемісфери головного мозку. Вопрос: я могу обратится к врачу в поликлинику или уже нужно в какую-нибудь больницу ложиться, на сколько это серезно, лечится это или уже нет?

Ответы врачей 1

Водопьянов Владимир Анатольевич
невролог, рефлексотерапевт, мануальный терапевт
Адрес: г. Тюмень, Россия, Utair, врач-невролог, парамедик UNAMID
Здравствуйте. Букв очень много, а информации по Вашей проблеме ноль. А вот показания для назначения препаратов уже есть. Лечить надо не болезнь (то что на МРТ), а человека (то что Вас беспокоит + анамнезы и др. данные). Если Вам за 80-т лет, то принимайте циннаризин и можете не обращаться ни к кому.