Галина | 2019-01-21 19:42:08

Ознаки аутоімунного тиреоїдиту

Доброго дня! Шановний Володимире Івановичу! Звертаюся з проблемою щитовидної залози. Я на початку грудня місяця помітила за своєю дочкою підвищене серцебиття. Після проходження кардіограми була виявлена синусова тахікардія ЧСС = 138уд/хв. Після чого її було направлено на УЗД ЩЗ, яка показала, що структура дифузно неоднорідна за рахунок ділянок підвищеної ехогенності, візуалізується периваскулярний фіброз, кровоплин значно підсилений. Після чого були здані аналізи, які показали наступне ТТГ = 0,02 мкМО/мл; ТПО-а/т = 816,81 МО/мл; Т3в = 27,76 пг/мл; Т4в = 6,81. Було призначене наступне лікування (період прийому тривав 20 днів): Бісопролол = 2,5мг * 2 рази; Карсіл = 22,5мг * 3 рази; Тирозол = 10 мг * 4 рази; Адаптол = 0,5 мг * 2 рази; Селен = 100 мг * 2 рази; Тіатрозолін 2,5% амп. 2 мл * 1 раз = (10 днів); Преднізолон 5 мг: 5 днів - 4 табл. на день; 5 днів - 3 табл. на день; 5 днів - 2 табл. на день; 5 днів - 1 табл. на день; 5 днів - 1/2 табл. на день. Після наступного лікування були здані аналізи, які показали: ТТГ = 0,01 мкМО/мл; ТПО-а/т = 779,01 МО/мл; Т3в = 4,03 пг/мл; Т4в = 1,72. Після цих аналізів лікування було наступним (період прийому тривав 20 днів): Бісопролол = 2,5мг * 1 раз; Карсіл = 22,5мг * 3 рази; Тирозол = 10 мг * 3 рази; Адаптол = 0,5 мг * 2 рази; Селен = 100 мг * 2 рази. Після чого були наступні аналізи: ТТГ = 0,02 мкМО/мл; ТПО-а/т = 751,03 МО/мл; Т3в = 3,02 пг/мл; Т4в = 0,91; ПТГ = 100,21 пг/мл; 25-ОН вітамін D загальний = 10,37 нг/мл. УЗД ЩЗ (Івасів): капсула - гіперехогенна, кровопостачання значно посилене; тканина гіпоехогенна; ехоструктура: неоднорідна за рахунок ділянок різної ехогенності. ЛВ: зліва (2) Ø 14мм; Ø 11 с/ш, справа (4) Ø 6 - Ø 9 мм. Висновки: Ознаки ДТ, АІТ. Курс лікування на даний момент: Тирозол 10 мг * 2,5 рази; Карсіл 22,5 мг * 3 рази; Селен 100 мг * 2 рази. Дякую, чекаю Ваших консультацій.

Ответы врачей 1

Панькив Владимир Иванович
Доброго дня! Немає даних про масу тіла, вік, аналізу на антитіла до рецептора ТТГ, розмірів щит.з-зи (в см3). Попередньо можу зазначити: доза тирозолу на сьогодні надто велика (можна зменшити до 20 мг на добу), потреби в преднізолоні не було, не здійснюється корекція вираженого дефіциту вітаміну D і підвищеного ПТГ. Тому рекомендую: тирозол 10 мг+10 мг, олідетрим 4000 МО 1 капсула 1 раз на день 3 міс., бісопролол 2,5 мг (залежно від ЧСС) ч/з день аж до відміни при ЧСС нижче 70), селен - не більше одного місяця. Контроль: ТТГ, вТ4, антитіла до рецептора ТТГ - через 2-3 тижні.