Здравствуйте. Скажите, диагноз послеоперационный гипопаратериоз (около 30лет)

Здравствуйте. Скажите, диагноз послеоперационный гипопаратериоз (около 30лет). Раньше с препаратами проблем больших не было. Сейчас очень тяжело, подскажите, где препараты можно купить или может есть какие-то соц. службы или фонды, которые могут обеспечить препаратами. Ведь по большому счету - это вина врачей.

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. N 1303 надалі (КМУ) Додаток 1, переліук груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах:
1. Групи населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно:
1) особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (3551-12);
2) особи, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною відповідно до Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні” (3721-12);
3) особи, яким передбачено безоплатний відпуск лікарських засобів згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (796-12);
4) пенсіонери з числа колгоспників, робітників, службовців, які одержують пенсію за віком, по інвалідності та у разі втрати годувальника в мінімальних розмірах (за винятком осіб, які одержують пенсію на дітей у разі втрати годувальника);
5) діти віком до трьох років;
6) діти-інваліди віком до 16 років;
7) діти віком до 18 років, які перенесли у 1988 році хімічну інтоксикаційну алопецію у м.Чернівцях;
8) дівчата-підлітки і жінки з протипоказаннями вагітності, а також жінки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються безоплатно засобами контрацепції відповідно до Національної програми планування сім’ї, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 1995 р. N 736 (736-95-п).
2. Групи населення, при амбулаторному лікуванні яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються з оплатою 50 відсотків їх вартості:
1) інваліди I і II груп внаслідок трудового каліцтва, професійного або загального захворювання;
2) інваліди з дитинства I і II груп;
3) діти віком від трьох до шести років;
4) особи, реабілітовані відповідно до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні” (962-12), які стали інвалідами внаслідок репресії або є пенсіонерами;
5) особи, нагороджені знаком “Почесний донор України” та “Почесний донор СРСР” відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів” (239/95-ВР).
Згідно Додатоку 2 до постанови КМУ перелік категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно: Онкологічні захворювання; Гематологічні захворювання; Діабет (цукровий і нецукровий); Ревматизм; Ревматоїдний артрит; Пухирчатка; Системний гострий вовчак; Системні, хронічні, тяжкі захворювання шкіри; Сифіліс; Лепра; Туберкульоз; Аддісонова хвороба; Гепатоцеребральна дистрофія; Фенілкетонурія; Шизофренія та епілепсія; Психічні захворювання (інвалідам I та II груп, а також хворим, які працюють в лікувально-виробничих майстернях психоневрологічних і психіатричних закладів); Стан після операції протезування клапанів серця; Гостра переміжна порфірія; Муковісцидоз; Тяжкі форми бруцельозу; Дизентерія; Гіпофізарний нанізм; Стан після пересадки органів і тканин; Бронхіальна астма; Хвороба Бехтерєва; Міостенія; Міопатія; Мозочкова атаксія Марі; Хвороба Паркінсона; Інфаркт міокарду (перші шість місяців); Дитячий церебральний параліч; СНІД, ВІЧ-інфекція; Післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози; Гіпопаратиреоз; Вроджена дисфункція кори наднирників;
Безоплатний відпуск лікарських засобів за переліченими категоріями захворювань провадиться лише у разі амбулаторного лікування основного захворювання, за яким хворим надано пільги. Хворі на СНІД та ВІЧ-інфіковані незалежно від основного захворювання мають право на безоплатний відпуск лікарських засобів за наявності в них будь-яких інших захворювань.