Добрый день. Меня интересуют что за единоразовая дородовая помощь выделяется по беременности

Добрый день. Меня интересуют что за единоразовая дородовая помощь выделяется по беременности. Когда, как ее можно получить. Сколько она на сегодня составляет? Какие нужны документы, а главное могу ли я ее по лучить по своему месту работы за жену,если жене сложно это сделать на своем (она находится в отпуске ( не по беременности)). Спасибо!!

Ответы врачей 1

Специалист
Відповідно до ст. 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 одноразова допомога при народженні дитини, яка народилася після 31 березня 2005 р., надається у сумі, кратній 22,6 розміру прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини.
Виплата частини суми допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини у дев’ятикратному розмірі зазначеного прожиткового мінімуму в грошовій формі.
Решта суми допомоги, кратної 13,6 розміру зазначеного прожиткового мінімуму, виплачується з метою створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини протягом 12 місяців після місяця народження дитини в грошовій формі. Допомога виплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем народження дитини, у розмірі, що дорівнює зазначеному прожитковому мінімуму, із збільшенням суми, що виплачена у попередньому місяці, на 2,2 відсотка. При цьому частка щомісячної суми у розмірі більш як 50 копійок округляється до 1 гривні. Остаточний розрахунок проводиться в останньому місяці виходячи із суми, кратної 13,6 розміру зазначеного прожиткового мінімуму.
Виплата допомоги припиняється у разі:
позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
настання інших обставин, передбачених законодавством.
Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.
У випадках, передбачених абзацами шостим і сьомим цього пункту, виплата допомоги припиняється на підставі пропозицій органу опіки та піклування чи державного соціального інспектора органу праці та соціального захисту населення.
Виплата допомоги поновлюється у випадках, передбачених абзацами п’ятим-восьмим цього пункту, у разі, коли особа, яка фактично здійснює догляд за дитиною (один з батьків дитини, усиновитель, опікун) і не застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, звернулася протягом шести місяців з дня припинення виплати допомоги до органу, що призначив допомогу, з письмовою заявою. Опікуни та усиновителі подають документи, передбачені пунктом 27 цього Порядку.
У разі влаштування дитини до дитячого закладу на повне державне утримання виплата допомоги здійснюється (поновлюється) органами праці та соціального захисту населення шляхом перерахування коштів на відкритий в установі уповноваженого банку рахунок дитини в порядку, затвердженому Мінпраці, МОЗ, МОН і Мінфіном.
Контроль за цільовим використанням допомоги та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється головними державними соціальними інспекторами та державними соціальними інспекторами органів праці та соціального захисту населення разом з управліннями (відділами) у справах сім’ї, дітей та молоді і органами опіки та піклування шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги, вибіркового обстеження окремих сімей.
У разі встановлення факту нецільового використання коштів зазначені органи подають органу, що призначив допомогу, пропозиції щодо припинення її виплати.
Державні органи реєстрації актів цивільного стану протягом 10 днів з дня реєстрації смерті дитини подають органам праці та соціального захисту населення відповідні відомості за формою, встановленою відповідно до законодавства.

Відповідно до п. п. 1, 2, 3, ст. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.2005 № 315 Для призначення допомоги комісії (уповноваженому) із соціального страхування або виконавчій дирекції відділення Фонду подаються такі документи:
1) заява про призначення допомоги;
2) копія свідоцтва про народження дитини (крім випадків, коли смерть дитини настала до її реєстрації в державному органі реєстрації актів цивільного стану.
3) довідка про народження дитини, видана державним органом реєстрації актів цивільного стану;
У разі коли жінка, яка постійно проживає (зареєстрована) на території України, народила дитину під час тимчасового перебування за межами України, подаються легалізовані в установленому порядку документи компетентних органів країни перебування, що засвідчують

Згідно Закону України № 2811-XII від 21.11.1992 Про державну допомогу сім’ям з дітьми ндалі (№ 2811-XII) ст. 5 ч. 2 допомога у зв’язку з вагітністю та пологами жінкам, призначається і виплачується за місцем основної роботи (служби).
У зв’язку з тим що ваша дружина не може отримати допомогу за своїм місцем роботи, вам потрібно подати документи за місцем своєї роботи, для отримання одноразової допомоги при народженні дитини.

Згідно п. 4 ст. 8 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” від 21.11.1992 № 2811-XII підставою для призначення жінкам допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами є видана в установленому порядку довідка лікувального закладу встановленого зразка та довідка:
з місця проживання для непрацюючих жінок про те, що вони не працюють (не служать, не навчаються).
Консультации на сайте likar.info носят ознакомительный характер. Перед лечением проконсультируйтесь с вашим лечащим врачом.