здравствуйте. подскажите пожалуйста, какова процедура оформления отпуска по уходу за ребенком до 6-ти лет

здравствуйте. подскажите пожалуйста, какова процедура оформления отпуска по уходу за ребенком до 6-ти лет? могу ли я оформить этот отпуск если мой ребенок посещает специализированный детсад (логопедия), но при этом очень часто болеет? может ли руководство моего предприятия (ОАО) отказать в оформлении такого отпуска, а потребовать моего увольнения?спасибо.

Ответы врачей 1

Специалист
Для оформлення відпуски вам необхідно надати заяву за місцем роботи з висновком лікарів, про те, що в зв’язку зі станом здоров’я Вашої дитини вона потребує такого догляду. Згідно абзацу 6 ст.179 Кодексу законів про працю у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку. На підставі наданої довідки просити Вашого звільнення керівництво не має права.