Доброе время суток! Необходима ли регистрация ЧП в случае открытия интернет-магазина по продаже косметических средств

Доброе время суток! Необходима ли регистрация ЧП в случае открытия интернет-магазина по продаже косметических средств? Считаются ли они лекарственными препаратами?

Ответы врачей 1

Специалист
Звісно, що будь-яка підприємницька діяльність по продажу, а саме косметичних засобів потребує реєстрації як юридичної особи.
Згідно постанови суду від 18.05.2001 року судді дійшли висновку, що підприємницька діяльність є діяльність з отримання прибутку і коли дія була вчинена більше чотирьох разів і носила систематичний характер. У випадку, коли такі дії вчинені без державної реєстрації, то особу можуть притягти до відповідальності за ст. 164 КУпАП - провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом, -
тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва і сировини чи без такої.(340-680грн).
Відповідно до Закону України «Про лікарські засоби» N 124/96-ВР від 04.04.96, ВВР, 1996, N 22, лікарські засоби — речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнологічного походження, які застосовуються для запобігання вагітності, профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану і функцій організму.
До лікарських засобів належать: діючі речовини (субстанції);
готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти); гомеопатичні засоби; засоби, які використовуються для виявлення збудників хвороб, а також боротьби із збудниками хвороб або паразитами; лікарські косметичні засоби та лікарські домішки до харчових продуктів;
готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти) — дозовані лікарські засоби в тому вигляді та стані, в якому їх застосовують;
діючі речовини (субстанції) — біологічно активні речовини, які можуть змінювати стан і функції організму або мають профілактичну, діагностичну чи лікувальну дію та використовуються для виробництва готових лікарських засобів;
допоміжні речовини — додаткові речовини, необхідні для виготовлення готових лікарських засобів;
наркотичні лікарські засоби — лікарські засоби, віднесені до наркотичних відповідно до законодавства;
отруйні лікарські засоби — лікарські засоби, віднесені до отруйних Міністерством охорони здоров’я України;
сильнодіючі лікарські засоби — лікарські засоби, віднесені до сильнодіючих Міністерством охорони здоров’я України;
радіоактивні лікарські засоби — лікарські засоби, які застосовуються в медичній практиці завдяки їх властивості до іонізуючого випромінювання;
Державний реєстр лікарських засобів України — нормативний документ, який містить відомості про лікарські засоби, дозволені для виробництва і застосування в медичній практиці;
Тому косметичні засоби не є лікарськими препаратами.