Доброго дня. В мене виявили позвонкову грижу L4-5, розміром 7мм

Доброго дня. В мене виявили позвонкову грижу L4-5, розміром 7мм. Дискомфорт вона викликає в мене дуже незначний і рідко. Хотіла б дізнатись, які можуть бути наслідки і чи можливе зменшення чи зникнення грижі при умові, якщо я займаюсь спеціальними вправами для хребта (з викладачем в групі 2 рази на тиждень)?. Дякую

Ответы врачей 2

Бурик Владислав Манольевич
нейрохирург
Адрес: г. Киев, Украина, ул. Мануильского 32, Институте нейрохирургии на базе отделения патологии позвоночника и спинного мозга
Телефон: 38 044 483 94 07 ; 38 063 356 29 66; 38 066 716 69 20 ; Skype: NEURO ONLINE
Лідія, справді , основні покази до хірургічного лікування визначаються не скільки розмірами грижі, а в більшій мірі її клінічними проявами, проте наявність протрузії або грижі міжхребцевого диску, вимагає обережності в тому числі і при виконанні спеціальних вправ. Вправи повинні проводитись лише під наглядом досвідченого фахівця(як є я сподіваюсь у вашому випадку) і тільки після консультації лікаря. При погіршенні вашого стану: болях в хребті, особливо з іррадіацією в ногу, дискомфорті, відчутті слабості в ногах, необхідно негайно припинити вправи і звернутись до лікаря. Що стосується можливості зникнення грижі чи зменшення її розмірів, дійсно існують одиничні повідомлення, проте достовірно це не доведено. Всього вам найкращого
Леонтьев Алексей Юрьевич
нейрохирург
Адрес: г. Херсон, Украина, Херсонская областная клиническая больница
Телефон: 380667552614
Доброго дня. Якщо грижа не викликає неприємностей, неврологічної симптоматики та болю, то можливо обійтись без оперативного втручання. Про зменшення та зникнення грижі є більше теоретичні роботи. Практично це відбувається, але дуже рідко. Зайняття спортом дуже корисні та обов’язкові для підтримання задовільного стану хребта. Займайтеся спортом, молиться Богові та сподівайтеся на краще, та й все буде гаразд. Здоров’я вам.