Сучасні методи контрацепції: поради гінеколога

Сучасні методи контрацепції: поради гінеколога

Запобігання небажаної вагітності – це те, про ще дбає жінка більшу частину свого активного життя. Причому в різні періоди методи контрацепції можуть і мають змінюватися. Ефективний та безпечний спосіб запобігання вагітності – це серйозне питання, яке слід вирішувати з лікарем-гінекологом. Найбільш важливі питання щодо сучасних методів контрацепції ми задали Наталі Лелюх відомомій в Україні акушер-гінекологу, блогеру, лектору.

Як обрати найбільш надійний засіб запобігання небажаної вагітності?

На жаль, методів контрацепції із ефективністю 100% не існує: завжди є ймовірність вагітності, якщо жінка здорова. Як велика ця ймовірність, залежить від багатьох факторів:  чи правильно використовують засіб контрацепції, чи підходить він для конкретної ситуації та ін. Проте спрогнозувати ефективність методу можливо за допомогою індексу Перля. Він відображає кількість можливих випадків вагітності на 100 жінок при використанні конкретного методу. Чим більше індекс Перля, тим менша надійність контрацептивного засобу. Під час інтерв’ю з Наталією Лелюх розглянуто декілька найбільш популярних методів контрацепції з точки зору надійності.

Індекс Перля для різних методів контрацепції

Метод

Індекс Перля

Ефективність методу

Перев’язування маткових труб або сім’явивідних протоків

0,1 - 0,4

Дуже висока

Внутрішньоматкова спіраль

1

Дуже висока

Комбіновані гормональні контрацептиви у таблетках

0,5

Дуже висока

Гормональні ін’єкції

1

Дуже висока

Вагінальне кільце

1,18

Дуже висока

Презервативи

3-9

Висока за умови правильного використання

Протизаплідні ковпачки, вагінальні діафрагми, губки зі сперміцидами

6-20

Дуже низька при неправильному використанні

Сперміциди у вигляді кремів, свічок, вагінальних таблеток тощо

25-30

Низька

«Народні методи» (перерваний статевий акт, календарний метод тощо)

19-20

Низька

Як обрати засіб постійної контрацепції? Що впливає на вибір?

Контрацептивний метод обирається обов’язково з лікарем-гінекологом, який врахує всі нюанси ситуації – вік жінки, інтенсивність статевого життя, її потреби та плани на майбутнє, а також наявність показань та протипоказань до конкретного способу запобігання вагітності. На вибір методу може вплинути навіть звичка до паління: наприклад, гормональні пігулки в таких випадках приймати дуже небажано.

Чи можна не перейматися щодо небажаної вагітності під час годування грудьми?

Це досить небезпечне уявлення для тих, хто не планує вагітніти ще раз, або в найближчий час після останніх пологів. Овуляція – це процес, який не завжди можна спрогнозувати, і перша овуляція може виникнути раніше, ніж жінка дочекається першої менструації. Крім того, концентрація гормону окситоцину, який, власне і запобігає овуляції, не є постійно високою в період годування грудьми. Як наслідок, жінка може не тільки завагітніти в цей час, але й не здогадуватися про це, поки не почує перше ворушіння дитини. Отже, якщо немає планів народити «дітей-погодків», треба обов’язково подбати про ефективну та безпечну контрацепцію.

Які існують методи екстреної контрацепції і що впливає на їх вибір?

Сучасні ефективні методи екстреної контрацепції включають встановлення внутрішньоматкової спіралі або прийом гормональних контрацептивів, які запобігають овуляції.

«Не варто панікувати, якщо вагітність настає під час прийому  гормональних  контрацептивів» – запевняє лікар. Якщо жінка бажає її зберегти, не варто побоюватися негативного впливу цих препаратів на дитину. Чому вагітність може відбуватися під час прийому гормональних протизаплідних препаратів – відповіді на це та інші питання можна отримати при перегляді відео-інтерв’ю з Наталією Лелюх.

Поделиться:
Оценка
- 4 из 5 возможных (5 отзывов)